Cryptocurrency پول دیجیتالی است که توسط یک سیستم مرکزی مانند بانک مرکزی مدیریت نمی شود. در عوض، این فناوری مبتنی بر فناوری بلاکچین است که بیت کوین محبوب ترین آن است. با ادامه جذابیت پول دیجیتال در وال استریت، گزینه های بیشتری در دسترس قرار گرفته اند. در حال حاضر بیش از 5000 ارز دیجیتال در بازار وجود دارد.

در حالی که برای خرید می توانید از سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنید، اکثر مردم ارز دیجیتال را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت در نظر می گیرند. با این حال، اگر نمی دانید برای سرمایه گذاری ارز دیجیتال از کجا شروع کنید، باید در نظر بگیرید این روش سرمایه گذاری نیز همراه با ریسک است. در ادامه این مقاله چند ارز دیجیتال مناسب سرمایه گذاری در سال 2021 معرفی شده اند.

درصورتی که به دنبال بازاری مطمئن جهت خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت یا مستر کارت هستید، کلیک کنید.

به منظور ربته بندی ارزهای دیجیتال این مقاله، عوامل زیر جهت ارزیابی در نظر گرفته شده اند.

طول عمر

چه مدت است که ارز دیجیتال وجود دارد؟ ارزهای رمزپایه جدید لزوماً بی ارزش نیستند، اما داشتن داده های تاریخی برای مقایسه به شما کمک می کند که عملکرد یک ارز را ببینید.

 

ثبات بازار

عملکرد کوین در طول سالهای فعالیت خود در بازار چگونه بوده است؟ اگر ثبات در قیمت ها وجود دارد، نشانه خوبی است. اگر متوجه شوید که کریپتو مورد نظر با گذشت زمان بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و ارزش بیشتری پیدا می کند، این حتی بهتر است.

تکنولوژی

پلتفرم از نظر قابلیت استفاده و امنیت چگونه با سایرین مقایسه می شود؟ اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید سرعت انجام معاملات است. این شبکه باید تواند ترافیک معاملات را به راحتی مدیریت کند.

 

شما همچنین باید مطمئن شوید که سرمایه گذاری شما امن است. اکثر کریپتوکارنسی ها از فناوری بلاکچین استفاده می کنند و باعث می شود کلیه معاملات شفاف و قابل ردیابی باشند. فناوری Blockchain لزوماً سرقت ارز رمزنگاری شده را برای هکرها دشوار نمی کند. این کار ردیابی سرمایه گذاری شما را آسان تر می کند.

میزان فرزندخواندگی

چند نفر در ارز رمزنگاری شده ای که در نظر دارید، سرمایه گذاری می کنند؟ وقتی سطح بالای تصویب را مشاهده می کنید، این بدان معناست که ارز رمزنگاری شده نقدینگی بهتری دارد. معامله، فروش یا ترید در آینده آسان تر خواهد بود.

بیت کوین (BTC)

بیت کوین یکی از قدیمی ترین ارزهای دیجیتال است. به راحتی می توان فهمید که چرا لیدر بازار است. حتی با وجود هزاران ارز رمزنگاری شده دیگر، بیت کوین هنوز 40٪ از سقف بازار ارزهای رمزپایه را به خود اختصاص داده است.

 

بسیاری از مشاغل در حال حاضر بیت کوین را به عنوان گزینه پرداخت می پذیرند (مانند شرکت تسلا که می توانید با بیت کوین، ماشین دلخواه خود را به صورت قسطی یا نقد بخرید). که این روند، ارز دیجیتال را به یک سرمایه گذاری هوشمند تبدیل کرده است. ویزا کارت بیت کوین را پوشش می دهد و مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک اخیراً 1.5 میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری کرده است. به علاوه، بانک های بزرگتر نیز شروع به وارد کردن معاملات بیت کوین در پیشنهادات خود می کنند.

اتریوم (ETH)

Ethereum با بیت کوین متفاوت است چرا که ارز دیجیتال نیست. بلکه یک شبکه است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد ارز رمزنگاری شده خود را با استفاده از شبکه Ethereum ایجاد کنند. در حالی که Ethereum از نظر ارزش بسیار عقبتر از Bitcoin است، اما از سایر رقبا نیز بسیار جلوتر است.

Binance

Binance یکی از معدود ارزهای دیجیتال که پس از سال 2017 به اوج قیمتی خود رسیده است.

به منظور خرید ارز دیجیتال Binance با ویزا/ مستر کارت و یا پرداخت بانکی، کلیک کنید

برخلاف سایر ارزهای دیجیتال، Binance Coin پس از سال 2017 روند آهسته اما پیوسته صعودی خود را ادامه داد. به دلیل عملکرد این ارز، Binance Coin ثابت کرده است که یکی از گزینه های سرمایه گذاری با ثبات تر است و خطرات کمتری را به همراه دارد.

Tether (USDT)

Tether از همه ارزهای دیجیتال دیگر از منظر قیمت پایدارتر است چرا که با دلار آمریکا گره خورده است. برای هر واحد Tether ، یک دلار در بانک فدرال رزرو وجود دارد. این باعث می شود Tether برای سرمایه گذارانی که می خواهند با ارز رمزنگاری شده خود معامله کنند، یک گزینه جذاب باشد.

کاردانو

شبکه کاردانو از محبوبیت کمتری برخودار است. برای انجام معامله با کاردانو انرژی کمتری نسبت به شبکه بزرگتری مانند بیت کوین لازم است. این بدان معناست که معاملات سریعتر و ارزانتر انجام می شوند.

 

توسعه دهندگان آن ادعا می کنند که کاردانو سازگارتر و از امنیت بیشتری برخوردار است. کاردانو به طور مداوم پیشرفت خود را بهبود می بخشد تا از هکرها جلوتر باشد.

Polkadot (DOT)

Polkadot توسط توسعه دهندگان Ethereum ایجاد شده است که از تیم خارج شدند و ارز رمزنگاری شده خود را با شبکه بهتر تشکیل دادند. به جای داشتن یک “خط” واحد برای انجام معاملات، Polkadot چندین راه دارد.

Ripple (XRP)

Ripple شرکتی است که رمز XRP را توسعه داد. با یک بانک، انتقال پول بین المللی می تواند تا 10 روز کاری طول بکشد. با Ripple، همان معاملات تنها چند ثانیه طول می کشد.

بعلاوه، ریپل با بانکهای بزرگ در سراسر جهان قرارداد دارد. هرچه تعداد قرارداد بیشتری داشته باشد، ارز رمزنگاری شده Ripple بیشتر در دسترس خواهد بود.