15 دلیلی که نشان می دهند چرا به مشاوره سرمایه گذاری قبل از ورود به بورس احتیاج داریم.

اگر به طور جدی به سرمایه گذاری در بورس فکر کرده اید و میخواهید وارد این عرصه شوید و از این راه به سود مناسب برسید باید سهام مناسبی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید و برای این منظور باید چشم انداز مالی، سلامت مالی، نسبت های مالی و سایر عوامل تاثیرگذار در روند قیمت سهام شرکت ها را بررسی کنید. (همچنین بخوانید؛ چگونه گزارش مالی شرکت ها را تحلیل کنم؟). یک مشاور بازار سهام می تواند شما را در این زمینه بسیار بهتر راهنمایی کند. دلایل زیادی برای مراجعه به مشاور سرمایه گذاری در بازار بورس وجود دارد که در این مقاله به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

 1. داشتن اطلاعات کافی درخصوص بازار: مشاوران سهام، اطلاعات کافی درخصوص بازار و سهام دارند. آنها جنبه های مختلف بازار را رصد و اخبار بازار را به صورت دقیق دنبال می کنند.
 2. تجزیه و تحلیل بازار: آنها بازار را به کمک ابزارهای تکنیکال و فاندامنتال تحلیل می کنند و گزارش جامعی به شما ارائه می دهند. این به شما در توسعه الگوهای معاملاتی کمک می کند.
 3. تحلیل بخش های مختلف: مشاوران سهام میتوانند باتوجه به هر بخش صنعت، مشاوره اختصاصی به شما ارائه دهند.
 4. تحلیل شرکت: درکنار تجزیه و تحلیل بازار و بخش، مشاوران سهام می توانند انواع سهام موجود در بازار بورس را تحلیل و نتایج مشاوره را برای شما تفسیر کنند. اگر علاقمند به سهام خاصی هستید می توانید این موضوع را با مشاور خود درمیان بگذارید.
 5. سفته بازی: درکنار تحلیل بازار، برخی از مشاوران دارای مهارت سفته بازی در بازار هستند. چه یک سرمایه گذار بلند مدت باشید و یا معامله گر روزانه، این مهارت به شما در کسب سود کمک بسیار می کند.
 6. انتخاب سهام: مشاوران سهام بورس به شما کمک می کنند تا سودآورترین سهام بازار را انتخاب کنید. آنها برای این منظور به ابزار تحلیلی مناسب دسترسی دارند.
 7. تعیین سطح سرمایه گذاری: جدا از انتخاب سهام مناسب، مشاوران به شما درخصوص قیمت گذاری سهام و تعیین حد سود و زیان مشاوره می دهند. درخصوص استراتژی های خروجی از بازار، اینجا کلیک کنید.
 8. تحلیل گزارش های مختلف: مشاوران بورس، گزارش های مختلف مالی را در دوره های سه و شش ماهه و سالانه بررسی و مقایسه می کنند تا نگاهی دقیق تر به بازار را به شما ارائه دهند.
 9. تحلیل بنیادی: تحلیل بنیادی پایه و اساس انتخاب اولیه شرکتها به منظور سرمایه گذاری است. معیارهای خاصی در این نوع از تحلیل برای تفسیر جنبه های مالی و جنبه های دیگر شرکت وجود دارد تا دریابید شرکت چقدر قدرت مالی دارد.
 10. تحلیل تکنیکال: بجز تحلیل بنیادین و فاندامنتال سهام، مشاوران بازار بورس تجزیه و تحلیل تکنیکال سهام را ارائه می دهند تا ایده ای از حرکت قیمت آتی سهام را در اختیار شما قرار دهند. (همچنین بخوانید، تحلیل تکنومنتال چیست؟).
 11. سفته بازی: مشاوران سهام می توانند در انتخاب سهامی که بتواند به شما درکوتاه مدت سود خوبی ارائه دهد، مشاوره دهند. باتوجه به اینکه ریسک سفته بازی بسیار بالاست، بهتر است برای این موضوع از مشاوره افراد خبره بهره بگیرید.
 12. نکات معامله گری: مشاوران بورس به شما نکات و فوت وفن معامله گری در بورس را آموزش می دهند تا بتوانید در این بازار به سود برسید.
 13. تجزیه و تحلیل وضعیت کلی اقتصاد: علاوه بر تجزیه و تحلیل بازار سهام، مشاوران بورس اوراق بهادار وضعیت اقتصادی کلی را هم پایش می کنند. بنابراین آنها بهتر می توانند آینده بازار را پیش بینی کنند.
 14. تجزیه و تحلیل جنبه های مختلف: جنبه های بسیاری نیز وجود دارد که بطور مستقیم یا غیرمستقیم بازار سهام را تحت تاثیر قرار می دهند و مشاوران بورس این عوامل را نیز رصد می کنند و در مشاوره خود آنها را اعمال می کنند.
 15. مشاوره در خصوص سبد سهام: درکنار مشاوره سهام، مشاوران بورس می توانند در خصوص تشکیل سبد سهام سود آور به شما مشاوره بدهند.

همچنین بخوانید: سؤالاتی که زمان ساخت پرتفوی باید بپرسید.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان