عضویت در خبرنامه

به منظور دریافت آخرین بروزرسانی ها و محصولات، ایمیل خود را وارد بفرمایید.

اخبار داغ
محصولات

سوالات متداول

پرسش و پاسخهای متداول

شما هم می توانید پرسش خود را در فهرست زیر بیابید و یا آن را ثبت کنید تا مشاوران ما پاسخ آن را در همین صفحه قراردهند.
برای شروع یک حساب بیمه تأمین اجتماعی افتتاح کنید
به‌طور ماهانه خود را بیمه کنید
به برنامه مالی خود متعهد باشید
یک حساب پس‌انداز اضطراری افتتاح کنید
برای این کار باید مراحل زیر طی شود:
• کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مالی
• افزایش تجربه در بازارهای مالی
• معامله در بازارهای مالی
• کسب گواهی‌های مرتبط با سازمان بورس و اوراق بهادار
برای طراحی سها به‌طور خلاصه مراحل زیر انجام می‌شوند:
• درک انواع مختلف سهام
• تجزیه‌وتحلیل بنیادی سهام
• تجزیه‌وتحلیل عوامل کیفی
• بررسی نسبت قیمت به درآمد
• بررسی بازده حقوق صاحبان سهام
• بررسی بازده کل سهام
• سرمایه‌گذاری در سهم‌هایی با زیر ارزش ذاتی
• سرمایه‌گذاری در سهم‌های بنیادی
ماشین شما می تواند به عنوان یک دارایی در نظر گرفته شود، چرا که می توانید آن را در ازای یک مبلغ مشخص به فروش برسانید. این امر درصورتی که ارزش ماشین ثابت بماند می تواند در موقعیت های اظطراری به شما کمک کند و اگر ارزش ماشین بالا رود می تواند به عنوان یک موقعیت سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.
سرمایه گذاری ها به عنوان دارایی های نقد در نظر گرفته می شوند، چرا که به راحتی نقد می شوند. به عنوان مثال؛ سهام، اوراق بدهی و واحد های صندوق سرمایه گذاری به عنوان دارایی نقد در نظر گرفته می شوند. این دارایی ها در کوتاه ترین زمان ممکن به پول نقد تبدیل می شوند.
شامل انواع سرمایه گذاری های کم خطر می شود به طوری که بازده پایین تری دارند، مانند؛ گواهی سپرده بانکی، اوراق بدهی دولتی و دیگر ابزارهای مالی. بدون ریسک: شما یک ریال از اصل پولتان را از دست نمی دهید. ولی منطقی است که مقداری ریسک برای هر سرمایه گذاری در نظر بگیریم.
ساده ترین و در عین حال رایج ترین نوع سرمایه گذاری، افتتاح حساب های سپرده بانکی است. همچنین اوراق مشارکت، اوراق بدهی، شاخص های بورس و سهام از دیگر ابزارهای مالی در حوزه سرمایه گذاری به شمار می روند.
مجموعه دارایی‌های متنوع یا سهم‌هایی با همبستگی منفی چیست: به‌طورکلی به سرمایه‌گذاری در کلاس دارایی‌های مختلف و سهم‌هایی در گروه‌های متنوع جهت کاهش ریسک سرمایه‌گذاری و عدم آسیب به عملکرد کل سبد در صورت عملکرد ضعیف برخی از سهم‌ها اطلاق می‌شود.
مشاوران مالی، نیازهای مالی افراد را ارزیابی می‌کنند و به آن‌ها در تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری (به‌طور مثال سهام و اوراق قرضه)، قوانین مالیاتی، بیمه و حسابداری کمک می‌کنند. آن‌ها با توجه به اهداف بلند یا کوتاه‌مدت مشتریان اقدام به تدوین برنامه مالی به‌طور مثال برنامه بازنشستگی می‌کنند. آن‌ها سرمایه‌گذاری را با توجه به اهداف مشتری توصیه می‌کنند.
به‌طورکلی در تمامی پکیج‌های مشاوره (علاوه بر مشاوره رایگان) یک هزینه ابتدایی جهت شروع فرآیند مشاوره از مشتری اخذ می‌گردد. زمانی که مشاوره به‌صورت سرمایه‌گذاری است یک درصد ثابت از سود سرمایه‌گذاری (زمان سررسید) از مشتری اخذ می‌شود. جهت اطلاع از هزینه ثابت مشاوره می‌توانید به بخش راهکارها و شروع فرآیند مشاوره مالی مراجعه کنید.
برنامه‌ریزی مالی سازمانی وظیفه چگونگی دستیابی سازمان به اهداف استراتژیک را بر عهده دارد. شرکت‌های بزرگ معمولاً پس از تعیین چشم انداز و اهداف خرد، اقدام به تدوین یک طرح مالی می‌کنند.
نسبت ریسک به بازده (ریسک به ریوارد یا ریسک به پاداش) رابطه بین مقدار بازده بدست آمده در سرمایه‌گذاری و مقدار ریسک موجود در آن موقعیت هست. هرچه میزان ریسک بیشتر باشد، بازده مورد انتظار نیز بیشتر می‌شود.
کسانی که از کار با اعداد و داده‌های آماری لذت می‌برند، می‌توانند یک تحلیلگر تکنیکال خوب شوند. تحلیلگران تکنیکال، نوسانات بازار سهام را به‌طور روزانه رصد می‌کنند و اطلاعات سرمایه‌گذاری بهینه را به مشتریانشان می‌دهند.
برای این کار لازم است ابتدا به یک شرکت کارگزاری معتبر مراجعه کنید و پس از ارائه مدارک شناسایی، کد سهام داری دریافت کنید. سپس می توانید به صورت آنلاین وارد بازار سرمایه شوید و پس از بررسی سهام شرکت ها اقدام به خرید و فروش اوراق کنید.
پول خود را بیشتر کنید. سرمایه گذاری به شما اجازه می دهد که مقدار پولتان را بیشتر کنید. اکثر فرصت های سرمایه گذاری مانند سهام، گواهی های سپرده، اوراق مشارکت و ... در ازای پرداخت سود مشخص، این اطمینان را به شما می دهند که اصل پولتان را در تاریخ مشخص دریافت خواهید کرد. از این طریق در طول زمان می توانید ثروت خود را افزایش دهید.
بحران های اقتصادی با توجه به دلایل مختلف در سراسر جهان رخ می دهند و اجتناب ناپذیر هستند. مطمئن شوید که موارد مشابه را مطالعه کرده باشید. همچنین می توانید به بخش بحران های اقتصادی به منظور دسترسی به منابع مرتبط رایگان بروید.
صندوق های سرمایه گذاری مشترک بسیار کم ریسک هستند. چرا که انواع مختلف اوراق و کلاس دارایی های مختلف را شامل می شوند. تنوع بالا کلاس دارایی در این صندوق ها باعث می شود ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد.
بین درآمد حاصل از سود سرمایه و سود تقسیمی، تفاوت وجود دارد. سود تقسیمی، یک کلاس از دارایی است که از سود شرکت به سهامداران پرداخت می‌شود، درحالی‌که سود سرمایه زمانی رخ می‌دهد که یک سرمایه‌گذاری باقیمت بالاتر از قیمت خریداری‌شده، فروخته شود. سرمایه‌گذار تا زمانی که یک سرمایه‌گذاری باهدف سود فروخته نشود، به درآمد حاصل از سود دست نخواهد یافت. سود تقسیمی در سود سرمایه‌ای لحاظ نمی‌شود اما مشمول مالیات سالانه خواهد بود. سود تقسیمی یا سود سهام معمولاً به‌صورت نقدی پرداخت می‌شود، اما ممکن است در قالب دارایی یا سهام باشد.
سود خالص از اختلاف ضرر سرمایه و سود سرمایه حاصل می‌شود. به این سود معمولاً مالیات تعلق می‌گیرد. زمانی که یک شرکت سرمایه سهام‌دار را به وی برمی‌گرداند، به‌عنوان سود تقسیمی حساب نمی‌شود و در این حالت میزان سهام سرمایه‌گذار در شرکت کاهش می‌یابد.
باتوجه به خلاصه تجربیات مشاوران گروه سامان:
1- تمرکز بر روی فرصت های سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت
2- در نظر گرفتن آینده
3- شروع با بدهی
4- صندوق های سرمایه گذاری
5- کاوش تمام فرصت های ممکن
6- تفکر دقیق و انتخاب عاقلانه
7- افتتاح حساب در کارگزاری
در حالت ایدئال این سرمایه‌گذاری بین سهام موجود در سبد نوعی هارمونی برقرار می‌کند به‌طوری‌که به سرمایه‌گذار کمک کند تا به اهداف اولیه سرمایه‌گذاری‌اش برسد. سهام انتخاب‌شده در سبد به‌طور خلاصه بایستگی با یکدیگر همبستگی منفی داشته باشند تا ریسک سرمایه‌گذاری کاهش یابد. (همه تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نچین). سرمایه‌گذاری در سبد سهام می‌تواند شامل ترکیب دارایی‌هایی همچون سهام، اوراق مشارکت و نقدینگی باشد.
اجزای ضروری یک طرح مالی شامل اهداف اصلی و اهداف خرد است: این اهداف یاد با توجه به اولویت بیان شوند و در حد امکان بید مشخص باشند. اهداف باید مشخص، قابل‌اندازه‌گیری، منطقی، قابل انجام و قابل‌برنامه‌ریزی باشند.
MACD، RSI، میانگین متحرک، Bollinger Bands، stochastics و سایر اندیکاتورهای دیگر برای معاملات روزانه مناسب هستند، اما مهم است که در تحلیل تکنیکال چطور از آن‌ها استفاده می‌کنیم.
در مورد انواع مختلف سرمایه گذاری بیشتر بدانید
• محصولات بانک. بانک ها راهکارهای مطمئن در پس انداز و سرمایه گذاری پول را ارائه می دهند و برخی از بانک ها خدماتی برای مدیریت بهتر پول در اختیار مشتریانشان قرار می دهند.
• اوراق مشارکت
• سهام
• صندوق های سرمایه گذاری
• بیمه تامین اجتماعی
• اوراق مشتقه
• پس انداز
فرآیند بازنشستگی شامل تعیین اهداف درآمدی دوران بازنشستگی و تصمیمات لازم برای دستیابی به این اهداف است. این برنامه‌ریزی شامل شناسایی منابع درآمدی، برآورد هزینه‌ها، اجرای برنامه پس‌انداز و مدیریت دارایی‌ها می‌شود.
فرایند برنامه‌ریزی مالی یک روش منطقی و شش مرحله‌ای است:
۱- تعیین وضعیت مالی
۲- توسعه اهداف مالی
۳- شناسایی گزینه‌های اقدام جایگزین
۴- ارزیابی گزینه‌ها
۵- تدوین و اجرای یک برنامه مالی
۶- ارزیابی و تجدیدنظر در طرح
یک تحلیلگر تکنیکال، متخصص مهندسی مالی است که به تجزیه‌وتحلیل روند قیمتی سهام (یا هر ابزار مالی دیگر) با استفاده از ابزارهای تکنیکال قیمتی و زمانی می‌پردازد و مشخص می‌کند که آیا سرمایه‌گذاری در سهام (یا هر ابزار مالی دیگر) موردنظر مناسب است یا خیر. این دسته از تحلیلگران معتقدند که تغییرات قیمت به دلیل عرضه و تقاضا بازار اتفاق می‌افتد.
Momentum یا MTM و نرخ تغییرات ROC اندیکاتورهای تکنیکالی هستند که تفاوت قیمت بسته شدن ابزار در امروز باقیمت بسته شدن N دوره گذشته را نشان می‌دهند. Momentum نشان می‌دهد که آیا قیمت دارای روند است یا خیر.
تحلیل بنیادین یک روش ارزیابی سهام (یا هر ابزار مالی دیگر) باهدف تعیین ارزش ذاتی آن است. در مقابل اما تحلیلگران تکنیکال به دنبال ارزش ذاتی ابزار مالی نیستند، و به‌جای آن توسط الگوها و ابزارهای تکنیکال اقدام به پیش‌بینی روند آتی سهام می‌کنند.
حسابداری یک فرآیند سامانمند شناسایی، ضبط، اندازه‌گیری، طبقه‌بندی، تصدیق، صحه‌گذاری، خلاصه‌نویسی، تفسیر و برقراری ارتباط بین اطلاعات مالی است. حسابداری سود یا زیان یک دوره معین، ارزش دارایی‌ها و ماهیت شرکت، بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهم را نشان می‌دهد.
تدوین یک برنامه مالی به شما کمک می‌کند تا یک تصویر بزرگ از وضعیت مالی خود ببینید و اهداف بلند و کوتاه‌مدت خود را تعیین کنید. طرح یک برنامه مالی درست یک‌قدم بزرگ در رسیم مسیر راه آینده مالی شما است. زمانی که یک برنامه و طرح مالی دارید اخذ و پایش تصمیمات مالی بسیار راحت‌تر است.
خیر، مشاوران ما وظیفه راهنمایی شما در خصوص نرم افزارها و بازارها را بر عهده می گیرند و تنظیم نرم افزار و نوع، مقدار و استراتژی انتخابی جهت سرمایه گذاری به عهده شما است.
اخبار بازارهای مالی سراسر جهان به صورت روزانه در بخش اخبار به روز می شوند و شما می توانید به صورت کاملاً رایگان به آنها دسترسی داشته باشید.
    شما هم می توانید پرسش خود را ثبت کنید