برخی از محبوب ترین بازیگران هالیوود فقط ستاره های سینمایی و با استعداد نیستند. آنها همچنین کارآفرینانی باهوش هم هستند. آنها می دانند که ستاره بودن گذرا است و یک شبه می تواند ناپدید شود.

برخی از بازیگران به منظور سرمایه گذاری و حفظ دارایی های خود در کسب و کارهایی همچون رسانه، شرکت تولیدی، طرح و برند تجاری و سایر موارد مشابه وارد شده اند. برخی دیگر آموخته اند که می توانند چهره سایر برند ها شوند و از شهرت خود به عنوان یک دارایی جهت سرمایه گذاری استفاده کنند.

ویژگی های کلیدی

  • برخی از بازیگران هالیوودی به منظور حفظ دارایی های خود در مواردی همچون تولید، توسعه طرح های تجاری و رسانه سرمایه گذاری کرده اند.
  • درنتیجه ی تصمیمات هوشمندانه، این دسته از بازیگران به بازده بالایی در سرمایه گذاری های خود رسیده اند.
  • جک نیکلسون، کوین هارت، لئوناردو دی کاپریو، تایلر پری، ریس ویترسپون و برد پیت توانایی کسب درآمد خود را در خارج از صنعت سینما نشان داده اند.

جک نیکلسون

زمانی که جک نیکلسون در فیلم  “بتمن” سال 1989 نقش جوکر را قبول کرد، در واقع با حقوق 6 میلیون دلاری برای این نقش موافقت کرد، هرچند که میانگین درآمدش در آن زمان 10 میلیون دلار بود.  همچنین نیکلسون در قراردادش برخورداری از درصد فروش کالاهای مرتبط با فیلم را اضافه کرد. “بتمن” یک موفقیت چشمگیر در گیشه بود و 411 میلیون دلار در سراسر جهان درآمد کسب کرد. (همچنین بخوانید؛ نقدی کوتاه بر فیلم انتقام جویان: آخر بازی).

کوین هارت

کوین هارت کمدین، بازیگر و تهیه کننده آمریکایی است. هارت یک شرکت تولیدی با نام HartBeat Productions تأسیس کرد و در سال 2018 اولین فیلم خود را با نام مدرسه شبانه منتشر کرد. در سال 2018 توافق نامه ای با شرکت Nickelodeon به منظور تولید محتوا منعقد کرد. کوین هارت اکنون اولویت زندگی خود را تجارت بیان می کند. (همچنین بخوانید؛ نقد فیلم The Big Short).

برند رسانه ای هارت، Laugh Out Loud، مدیریت برنامه های کمدین ها، هنرمندان و سایر هنرمندان در حوزه کمدی را انجام می دهد. برند، Laugh Out Loud برای شبکه های اجتماعی، تلفن های هوشمند، وب سایت ها، رادیو و تلویزیون محتوا تولید کرده است و با Lyft، Old Spice، Pepsi، AT&T و Viacom همکاری داشته است. (همچنین بخوانید؛ ارزش خالص درآمد Neymar چقدر است؟)

لئوناردو دیکاپریو

لئوناردو دی کاپریو پس از دوران حرفه ای بازیگری اش، شرکت تولیدی خود یعنی Appian Way Productions را تاسیس کرد. از سال 2019، فیلم های دی کاپریو 7.2 میلیارد دلار در سراسر جهان درآمد داشته اند و او هشت بار  در لیست بازیگران پردرآمد جهان قرار گرفته است. جالب است بدانید که شرکت Appian Way تعدادی از فیلم های DiCaprio و سریال مستند “Greensburg” را در سال های 2008 تا 2010 تولید و پخش کرده است. (همچنین بخوانید؛ چطور با روش سایر ثروتمندان می‌توانیم ثروتمند شویم؟).

این روزها تمرکز این بازیگر بیشتر بر سرمایه گذاری است.  او در استارت آپ هایی مانند Rubicon Global و Runa، یک شرکت تولید نوشیدنی سرمایه گذاری کرده است. او همچنین از مشاور شرکت سرمایه گذاری و مشاوره مالی Aspiration بهره می برد.

برد پیت

شرکت تولیدی برد پیت یعنی Plan B، سه فیلم تولید کرده است که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شده اند و عبارتند از “The Departed,” “12 Years a Slave، ” و  “Moonlight.

گردآوری شده توسط گروه مشاوران مالی سامان