نتیجه یک نظرسنجی که توسط Coinbase و محققان Qriously انجام‌شده، نشان داده است که بیت کوین برای دانش آموزان ایلات متحده در حالت خوش‌بینانه دو برابر میانگین دارندگان بیت کوین در کشور کاربرد دارد.

۱۸ درصد از دانش آموزان شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفته‌اند که بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال رادارند (یا داشته‌اند)، که این مقدار دو برابر نرخ دارندگان عمومی بیت کوین در سطح کشور است و می‌تواند نشان دهد که مالکیت و پذیرش بیت کوین در آینده‌ای نه‌چندان دور افزایش خواهد یافت.

دانش آموزان اغلب به‌عنوان پیشگامان تغییرات فرهنگی و تکنولوژی دیده می‌شوند. بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی در جهان، ابتدا فقط برای دانش آموزان باز بود و در میان جوانان جهان پذیرش زیادی داشت که بعدها در دسترس همگان قرار گرفت. قبل از آن، اینترنت ، در دهه ۱۹۸۰، عمدتاً توسط دانشجویان، دانشگاهیان و دانشگاه‌ها برای به اشتراک گذاشتن پژوهش ها استفاده می‌شد که بعدها برای کاربردهای تجاری هم مورداستفاده قرار گرفت.

در میان تمام دانشجویان موردبررسی، ۱۷ درصد از آن‌ها معتقد بودند که دانششان در مورد ارز دیجیتال و بلاکچین بسیار خوب است، درحالی‌که فقط ۹ درصد جمعیت عمومی در زمان همین پرسشنامه اعلام کردند که دانش کافی در این زمینه رادارند.

نتایج این نظرسنجی‌ها در ماه ژوئیه با یک مقاله از محققان کالج امپریال لندن منتشر شد و بیانگر این مهم بود که ارزهای دیجیتال با پذیرش جمعی روبه‌رو خواهند شد.

با توجه به این مقاله، بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر به‌عنوان راهی برای پرداخت در قبال کالا و خدمات در دهه‌های آینده مورداستفاده قرار می‌گیرند، چراکه اکثر دانش آموزان شرکت‌کننده در این نظرسنجی در کشورهای مختلف مشغول به کار خواهند شد.

در همین حال یک‌چهارم شرکت‌کنندگان در نظرسنجی عنوان کرده‌اند که قطعاً واحدهای درسی مرتبط با ارزهای دیجیتال را اخذ خواهند کرد. در همین حال دانشگاه برای ارائه این واحدها به دانشجویان متقاضی عجله دارند.

با توجه به کوین بیس:

هنگامی‌که دیوید یرمک، رئیس دانشکده امور مالی دانشگاه بازرگانی استرن نیویورک برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ واحد بلاکچین را ارائه کرد، ۳۵ دانشجو آن را اخذ کردند که از بین آن‌ها ۸ نفرشان دانشجویان ممتاز دانشگاه بودند.

تا بهار ۲۰۱۸ تعداد دانشجویان این درس درترم به ۲۳۰ نفر افزایش یافت، به‌طوری‌که دانشگاه را مجبور به ارائه درس در کلاس‌های بزرگ‌تر کرد.

کوین بیس دریافت که ۴۲٪ از ۵۰ دانشگاه برتر جهان در سراسر دنیا حداقل یک واحد درسی از blockchain یا cryptocurrency ارائه می‌دهند و ۲۲٪ آن‌ها هردو را ارائه می‌دهند.

دوره‌های Blockchain و Cryptocurrency در ایالات‌متحده بیشترین اهمیت رادارند.

فقط پنج دانشگاه از ۱۸ دانشگاه بین‌المللی در لیست ذیل، یا ۲۷٪ دانشگاه‌های برتر، حداقل یک کلاس در مورد blockchain یا cryptocurrency برگزار می‌کنند. و تنها دو موسسه فدرال سوئیس Zurich و دانشگاه ملی سنگاپور – بیش از یک درس را ارائه می‌دهند.

Coinbase سرفصل واحدهای درسی را در ۵۰ دانشگاه برتر مرور کرد و کلاس‌های cryptocurrency را علاوه بر بخش کامپیوتر در بخش‌های مختلفی ازجمله انسان‌شناسی و مالی یافت.

در حقیقت اکثر دانشجویان دانشگاه‌ها از رشته‌های مختلف خواهان برگزاری این دوره‌ها هستند. تقریباً نیمی از تمام رشته‌های علوم اجتماعی علاقه خاصی به داشتن یک کلاس رمزنگاری داشتند.

در همین حال، قیمت بیتکوین در هفته جاری بهبودی چشمگیری داشت و صعود به قیمت ۷ هزار دلار را مجدداً تجربه کرد.