ماشین حسابی که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم، به افرادی توصیه می شود که می خواهند قبل از دریافت وام و خرید مسکن یک برآورد از وضعیت مالی خود و گزینه های وام احتمالی پیش رو داشته باشند.

راهنمای استفاده از ماشین حساب وام مسکن

ماشین حساب شامل 5 فیلد ورودی با کاربری آسان است:

  1. پرداخت در سال – به طور معمول 12 پرداخت ماهانه برای اکثر وام ها
  2. مبلغ وام – مبلغ وام مسکن شما معمولاً قیمت خانه کمتر از پیش پرداخت شما است.
  3. نرخ بهره – نرخ ترکیب به عنوان درصد بیان می شود، همچنین به عنوان نرخ درصد سالانه (APR) شناخته می شود.
  4. پرداخت های دوره ای – مبلغ پرداخت وام
  5. تعداد پرداختها – معمولاً 12 برابر تعداد سالها. 30 سال رایج ترین مدت وام مسکن است و 12 پرداخت در سال که 360 پرداخت را انجام می دهد.

به سادگی اطلاعاتی را که می دانید را در نرم افزار وارد کنید و سپس روی دکمه جستجو در کنار آخرین فیلد باز شده کلیک کنید. به این ترتیب ماشین حساب انعطاف پذیرتر خواهد بود و نیازهای مختلف را برآورده می کند

برای استفاده از این ماشین حساب مانند یک ماشین حساب وام مسکن سنتی، منطقه پرداخت دوره ای را خالی گذاشته و سایر اطلاعات را وارد کرده و سپس روی یافتن در کنار پرداخت دوره ای کلیک کنید.

شما می توانید مبلغ وام را خالی بگذارید و مبلغ پرداختی را که می توانید بپردازید تا تعیین کنید که چه مقدار وام مکسن می توانید تهیه کنید.

می توانید با افزایش تعداد پرداخت ها در سال، پس اندازهای پرداخت های دو هفته ای در مقایسه با پرداخت وام مسکن سنتی را امتحان کنید.

همچنین می توانید نرخ های بهره مختلف را برای مقایسه گزینه های مختلف وام آزمایش کنید.

علاوه بر همه گزینه های فوق، این ماشین حساب به شما امکان چاپ گزارش را می دهد.

اگرچه این ماشین حساب کاملاً انعطاف پذیر است، اما اگر با کلیک بر روی دکمه پیدا کردن چند فیلد خالی باشد، ماشین حساب خطا ایجاد می کند که قبل از کار مجدد ماشین حساب باید پاک شود. روی دکمه پاک کردن کلیک کنید و جزئیات جدید وام را وارد کنید تا ماشین حساب با مقادیر جدید، خروجی جدید را ارائه دهد.

دانلود

ماشین حساب وام مسکن را برای مایکروسافت ویندوز را به صورت رایگان دانلود کنید.

به منظور دانلود کلیک کنید.