به روز شده در 2021.Feb.04- مدت زمان مورد نیاز جهت مطالعه: 1 دقیقه
مخاطب: خریداران اینترنتی، فروشگاه، علاقمندان به مباحث مالی

برگشت اعتبار بانکی چیست؟

بازپرداخت هزینه، مبلغی است که پس از ادعای مشتری در خصوص برداشت نادرست به حساب وی بازگردانده می شود و یا به کارت بانکی پرداخت می شود بازپرداخت ممکن است در کارت های اعتباری رخ دهد. به دلایل مختلف امکان برگشت هزینه به دارنده کارت وجود دارد.

ویژگی های کلیدی

  • بازپرداخت، مبلغ پرداختی است که پس از اختلاف حساب در معامله یا در ازای بازگرداندن کالای خریداری شده، به کارت نقدی یا کارت اعتباری بازگردانده می شود.
  • روند بازپرداخت توسط بانک صادر کننده دارنده کارت آغاز می شود.
  • فروشگاه های واسط معمولاً در صورت بروز بازپرداخت هزینه از صادرکننده کارت هزینه دریافت می کنند.

شرح بازپرداخت

بازپرداخت می تواند برگشت پول محسوب شود چرا که وجوه مشخصی را که از طریق خرید قبلی از یک حساب کسر شده است، برمی گرداند. بازپرداخت هزینه ها می تواند چندین روز طول بکشد تا تسویه حساب کامل انجام شود چرا که باید از طریق یک فرآیند الکترونیکی با چندین نهاد واسط روند معکوس انجام شود.

ادعاهای بازپرداخت به دلایل زیادی مطرح می شوند. ممکن است یک دارنده کارت برای کالاهایی که هرگز دریافت نکرده با کسری وجه در حساب بانکی خود مواجه شود، وجود یک خطای فنی موجب کسر مبلغ شود و یا اطلاعات کارت دارنده کارت به سرقت به رود.

بحث در مورد بازپرداخت احتمالی ممکن است برای دارنده کارت چالش برانگیز باشد چرا که به منظور بحث در مورد کسر وجه با نماینده روابط عمومی یا مشتری به زمان نیاز دارد و همچنین ممکن است به رسید یا اثبات معامله نیاز داشته باشد.

متداولترین روش بازپرداخت معمولاً هنگامی رخ می دهد که دارنده کارت بانکی تصمیم به بازگرداندن کالای خریداری شده داشته باشد. اگر در بازه زمانی مجاز فروشنده باشد (مانند فروشگاه دیجی کالا)، فروشگاه می تواند یک روند مالی را عنوان بازپرداخت شروع کند. در غیر اینصورت، فروشگاه ممکن است به مشتری در ازای پول، اعتبار آنلاین یا کوپن به منظور اعمال تخفیف در خریدهای آتی بدهد. سایر روش های بازپرداخت ممکن است پیچیده تر باشند.

تهیه شده در تحریریه دانشنامه مالی سامان