بهترین برنامه ریزی مالی برای ورزشکاران حرفه ای چیست؟

برنامه ریزی مالی برای ورزشکاران حرفه ای ضروری است. بسیاری از ورزشکاران در طی یک سال یا چند سال آنچه را که ممکن است یک کارگر متوسط در طول زندگی خود بدست آورد را، کسب می کنند ، اما این می تواند یک خوشی نادرست ایجاد کند. ورزشکاران حرفه ای همان اشتباهاتی را که دیگران مرتکب می شوند مرتکب می شوند – کمک به دوستان و اعضای خانواده، خرید بیش از حد اسباب بازی، لباس و وعده های غذایی رستوران ؛ خرید خانه (یا خانه های بیشتر) بیش از نیاز؛ پس انداز برای آینده نیست. برخی نیز از مالیات خود عقب می مانند، طلاق می گیرند و سرانجام به نفقه و تعهدات مربوط به حمایت از فرزند می پردازند. یک عامل ترکیبی این است که ورزشکاران ناگهان با پول زیاد رو به رو می شوند، به دلیل سن کم نمی دانند چه باید بکنند.

 

ویژگی های کلیدی

  • ورزشکاران حرفه ای درآمد کوتاه مدت بالا را در طول زندگی کسب می کنند.
  • بسیاری از ورزشکاران در حالی که جوان و در اوج دوران حرفه ای هستند هم از نظر مالی و هم از نظر شغلی بیهوده هزینه می کنند، اما این یک اشتباه است که می تواند آنها را در سال های بعد با مشکل مالی رو به رو کند.
  • ورزشکاران حرفه ای باید درست مثل بقیه برای بازنشستگی پس انداز و بودجه ریزی کنند.
  • استراتژی های مالیاتی، مانند زندگی در یک کشور بدون مالیات، می تواند به ورزشکاران کمک کند تا حد ممکن درآمد خود را حفظ کنند.

در ادامه نگاهی می اندازیم به آنچه برنامه ریزان مالی برای ورزشکاران حرفه ای پردرآمد که می خواهند درآمد خود را هوشمندانه مدیریت کنند، در نظر می گیرند.

درک مدیریت مالی برای ورزشکاران حرفه ای

 

ورزشکاران حرفه ای ممکن است یک فیش حقوقی بالا دریافت کنند، اما این فیش حقوقی فقط برای چند سال یا در بهترین حالت یک یا دو دهه است، بستگی به این دارد که در چه ورزشی بازی می کنند، شرایط قرارداد آنها چطور است، عملکرد خوبی دارند یا خیر و آیا آسیب دیدگی ها بر حرفه آنها تأثیر می گذارد

رایان کویتکوفسکی تحصیلات دانشگاهی خود را هنگام بازی در والیبال مردان در بخش برتر به دست آورد و پس از فارغ التحصیلی به مدت دو سال در بلژیک به عنوان بازیکن حرفه ای والیبال فعالیت کرد. او اکنون به عنوان مشاور مالی برای شرکتی که پدر و مادرش تأسیس و هنوز هم اداره می کنند ، کار می کند و راه حل های بازنشستگی در ناپرویل، ایالت کویاتکوفسکی را ارائه می دهد. وی می گوید که یکی از بدترین اشتباهاتی که ورزشکاران حرفه ای با درآمد بالا مرتکب می شوند این است که بلافاصله از فیش حقوقی عظیم خود برای خرید لامبورگینی یا یک عمارت بزرگ استفاده می کنند.

در عوض ، کویاتکوفسکی توصیه می کند تا حد ممکن از روز اول پس انداز کنید. کویتکوفسکی می گوید: “اگر آن را نبینید، آن را خرج نخواهید کرد و هنوز هم می توانید با کسری از درآمد خود در طی یک فصل، سبک زندگی عالی داشته باشید.” “اگر به محض امضای قرارداد به یک سبک زندگی لوکس بپردازید اما در دومین بازی فصل خود آسیب دیدید و قرارداد تضمینی ندارید ، چه کاری انجام می دهید؟”

 

به حداقل رساندن مالیات ها

استیون گلدشتاین، حسابدار رسمی ، شریک ورزش و سرگرمی Grassi & Co. ، یک شرکت حسابداری عمومی در شهر نیویورک، می گوید: استراتژی های مالیاتی می تواند به ورزشکاران کمک کند تا حد ممکن درآمد خود را حفظ کنند.

بلند مدت فکر کنید

برنامه ریز مالی دارک تارپ، مشاور مالی، می گوید: “آنچه به نظر می رسد درآمد بسیار بالایی است، ممکن است در صورت استهلاک در یک دوره شغلی معمولی نباشد.” “این امر به ویژه با توجه به مالیات های زیادی که افراد با درآمد متمرکز در یک افق کوتاه مدت تجربه می کنند ، درست است.”

Paul Ferrigno، یک برنامه ریز مالی معتبر در Ferrigno Financial در واشنگتن و نیویورک ، به ورزشکاران حرفه ای توصیه می کند که یک برنامه مالی مبتنی بر هدف تهیه کنند. یک طرح مبتنی بر هدف ، ورزشکاران را تشویق می کند تا روی آنچه برای زندگی آینده آنها مهم است تمرکز کنند. چنین طرحی یک نقشه راه است تا اطمینان حاصل شود که موفقیت اولیه منجر به عادت های مالی ضعیفی نمی شود که در طولانی مدت مضر هستند. Ferrigno می گوید: “ایجاد این طرح و نظارت بر پیشرفت به آنها كمك خواهد كرد تا آزادی مالی مورد نظر خود را پس از پایان روزهای کاری به دست آورند.” “یک برنامه مالی همچنین می تواند به عنوان یک نقشه راه برای حرفه دوم باشد ، زیرا بیشتر بازیکنان از 30 سالگی بیکار خواهند شد ، و درآمد بسیار کمتری در افق آنها وجود دارد.”