چگونه می توان برای آینده شروع به پس انداز و سرمایه گذاری کرد؟

متأسفانه، امور مالی شخصی در اکثر دبیرستان ها تدریس نمی شود. این عدم تحصیلات ابتدایی مالی، بسیاری از جوانان را در مورد چگونگی مدیریت پول، درخواست اعتبار و گرفتن وام دچار مشکل می کند. در دوران دانشگاه دروسی مانند اقتصاد خرد و کلان ایده مناسبی در اختیار جوانان به منظور انجام امور مالی قرار می دهد.

در ادامه این مقاله نگاهی به چند مورد از مهمترین موارد به منظور درک پول خواهیم داشت. این نکات مالی برای بزرگسالان به منظور کمک در داشتن بهترین زندگی مالی طراحی شده است.

خویشتن داری را بیاموزیم

اگر خوش شانس باشید، والدین شما در کودکی این مهارت را به شما آموخته اند. در غیر این صورت، به خاطر داشته باشید که هرچه زودتر هنر زیبا در به تأخیر انداختن رضایت را یاد بگیرید، سریعتر نظم امور ماللی خود را در دست خواهید گرفت. به منظور خرید وسایل و موارد مورد نیاز خود یاد بگیرید پس انداز داشته باشید و از قرض و وام برای موارد غیرضرروی پرهیز کنید.

آینده مالی خود را کنترل کنید

اگر یاد نگیرید که پول خود را مدیریت کنید، افراد دیگر راه هایی برای سو مدیریت آ« خواهند داشت. برخی از این افراد ممکن است مانند برنامه ریزان مالی از شما کارمزدهای بالا طلب کنند. دیگران ممکن است حسن نیت داشته باشند، اما ممکن است ندانند که بهترین راهکار ممکن مالی برای شما چیست. به طور مثال مادربزرگ ها شاید بخواهند شما یک خانه خوب بخرید اما از نرخ بهره ماهانه و شرایط بازار مسکن آگاه نیستند.

به جای اعتماد به دیگران برای مشاوره، مسئولیت پول خود را به عهده بگیرید و چند کتاب در مورد امور مالی شخصی بخوانید. هنگامی که به دانش مالی شخصی مجهز شدید، اجازه ندهید کسی در برنامه مالی شما دخالت کند – این فرد می توانند دوستان شما باشند که آخر هفته ها با شما وقت می گذرانند و به شما توصیه هایی در خصوص خرج تفریحات آخر هفته می دهند.

آگاهی از جریان پول

اگر چند کتاب مالی شخصی را مرور کردید، متوجه خواهید شد مهم است که مطمئن شوید هزینه های شما بیش از درآمد شما نیست. بهترین روش برای انجام این کار بودجه بندی است.

هنگامی که می بینید هزینه ماهانه چطور تجمیع می شود، متوجه خواهید شد که ایجاد تغییرات کوچک و قابل کنترل در هزینه های روزمره می تواند به همان اندازه افزایش هزینه ها در وضعیت مالی شما تأثیر بگذارد.

علاوه بر این، پایین نگه داشتن هزینه های مکرر ماهیانه باعث صرفه جویی شما در طول زمان می شود.

پس انداز برای بازنشستگی

همانطور که والدین شما به امید فردای بهتر شما را در مدرسه ثبت نام کرده اند، شما هم باید خیلی زود برای بازنشستگی آماده شوید. با شناخت نحوه کار سود مرکب، هرچه زودتر پس انداز کنید.

از سرمایه خود محافظت کنید

اگر می خواهید مطمئن شوید که پس انداز شما از بین نمی رود، باید اقدامات لازم را برای محافظت از آن انجام دهید. به طور مثال می توانید از دارایی های خود در برابر حوادثی مانند سرقت یا آتش سوزی محافظت کنید. و یا از خدمات بیه عمر و از کارافتادگی در صورت عدم توانایی کار به دلیل جراحت یا تصادف استفاده کنید.