GBPUSD روند نزولی را در پیش‌گرفته و در حال دور شدن از قیمت ۱٫۲۹۰۰ است. دلار آمریکا بعد از سقوط روز دوشنبه، در حال افزایش است. معامله گران بریتانیا پس از یک تعطیلات بانکی دوباره سرکارشان بازگشته‌اند. قرارداد Brexit احتمالاً وزن خود را داشته باشد.

معامله ایالات‌متحده و مکزیک در روز دوشنبه موجب بروز حساسیت شدیدی شد که سبب کاهش قیمت دلار شد. همچنین فقدان چشم‌انداز مذاکرات چین وزن خود را دارد. مذاکرات Brexit همچنان ادامه دارد و مهلت اکتبر در حال حاضر به نظر واقعی نمی‌رسد.

  1. دیدگاه تکنیکال

در نمودار قیمتی ۴ ساعته این جفت ارز، روند قیمت همچنان بالای میانگین متحرک ۱۴ دوره‌ای قرار دارد و میانگین روند صاف را ادامه می‌دهد. این در حالی است که اندیکاتورهای نوسانگر مانند RSI وارد ناحیه مثبت شده‌اند. ناحیه ۱٫۲۹۳۵ مقاومت کلیدی است، به‌طوری‌که از رتریسمنت ۳۸٫۲ درصدی روند جولای تا اوت و فشار فروشندگان در هفته گذشته به‌دست‌آمده است.

سطوح حمایت:  ۱٫۲۸۴۵ ۱٫۲۸۰۰ ۱٫۲۷۷۰

سطوح مقاومت: ۱٫۲۹۳۵ ۱٫۲۹۶۰ ۱٫۲۹۹۰

شکست تا ناحیه ۱٫۲۶۰۰ رسیده که تقریباً با منطقه مقامت قبلی سال ۲۰۱۶ یعنی مقاومت ۳۰ سال گذشته برابر است. مطالعات تکنیکال نشان از اصلاح غیرمنتظره می‌دهند درحالی‌که در بدترین حالت قیمت بالای ۱٫۲۵۰۰ حفظ می‌شود.

 

  1. دیدگاه فاندامنتال

پس از بیانیه رئیس فدراسیون صنایع آلمان (BDI) که امید به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا داشت، جفت ارز GBPUSD هم از ضعف دلار استفاده و رشد کرد.