ارزش جهانی دلار در میانه یک کاهش قابل توجه است. روند فعلی و نزولی دلار می تواند تا نیمه دوم سال 2021 و قبل از اصلاح بعدی گسترش یابد. به همین علت پیش بینی می کنیم قیمت فلزات گرانبها به شدت بالاتر بروند و در این میان نقره و پلاتین پیشرو باشند.

روند روزانه دلار (نرخ جهانی)

آنچه ما پیش بینی می کنیم، روند کاهشی و معنا دار دلار است. قیمت ها در حال اصلاح هستند، اما روند با فشار مداوم پایین می آید. سطح نهایی پشتیبان/حمایت در پایین ترین سطح سال 2018 یعنی 88.15 قرار دارد. اگر این سطح شکست بخورد، پیش بینی می شود دلار آمریکا تا آوریل / مه 2021 به 80 دلار سقوط کند. (توجه داشته باشید این تحلیل مربوط به شاخص دلار است).

روند ماهانه دلار

امسال با وضعیت مشابهی با شکست طلا پس از روند طلا در سال های 2002/2003 هستیم. در نتیجه، پیش بینی می کنیم دلار در آستانه کاهش سریع 80 قرار دارد. تضعیف دلار باید قبل از اصلاح چرخه 6 ماهه بعدی، قیمت طلا را در آوریل / مه 2021 افزایش دهد.

روند روزانه طلا

چرخه 6 ماهه طلا در ماه نوامبر به 1767.20 دلار رسیده است. قیمت ها در حال صعود به “سطح مقاومت” هستند و انتظار داریم در طی 1 تا 3 هفته آینده بالاتر از روند میانگین قیمت بلند مدت قرار بگیرند. الگوی تحلیل تکنیکال ماشه برای شکست مقاومت طلا از طریق خط روند ممکن است هر روز فرا برسد. هدف اولیه 2300 دلار.

نقره و پلاتین، فلزات پیشرو بعد از طلا هستند و باید در سال 2021 عملکرد بهتری نسبت به طلا داشته باشند.