بازار Cryptocurrency، تاکنون تحت بازی سازی سرمایه گذاران بزرگ، توانسته رشد اقتصادی را شاهد باشد چرا که سرمایه گذاران کوچک در بخش صندوق های سرمایه گذاری مشترک و موسسات کوچک مالی رقابت می کنند، همانطور که گزارش بلومبرگ نیز به آن اشاره کرده است. اکنون اما سرمایه گذاران کوچکتر با یک معیار جدید که توسط پلت فرم معاملاتی eToro معرفی شده است و از آنالیز و زبان هوش مصنوعی به منظور اندازه گیری احساس سرمایه گذار با تجزیه و تحلیل تقریبا 850 میلیون توییت در روز استفاده می کند، رو به رو شده اند. (همچنین بخوانید؛ هوش مصنوعی چگونه به موسسات مالی کمک می کند).

در توییتر، cryptocurrency یکی از محبوب ترین موضوعات مورد بحث است. پرتفوی مبتنی بر احساسات سرمایه گذران، توییتهایی را به منظور آخرین برداشت های مثبت یا منفی از ارزهای دیجیتال از طریق همکاری با Analytics Market Market تحلیل می کند. (همچنین بخوانید؛ بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم).

ارزیابی های جدید دنیای کریپتوکارنسی

این ابزار می تواند بازی سازان بزرگ را تا حدودی از گود خارج کرده و عدالت را در بازار ارزهای دیجیتال به ارمغان آورد. eToro می گوید سرمایه گذاران بزرگ این شرکت از طریق همکاری با TIE به پلت فرم جدید تجزیه و تحلیل داده های cryptocurrency ، TheTIE-LongOnly CopyPortfolio، دسترسی پیدا کرده اند. (همچنین در خصوص ارز دیجیتال Kin بیشتر بدانید).

جاش فرانک، مدیر ارشد اجرایی The TIE به بلومبرگ گفته است: “ما دریافتیم که ارزهای دیجیتال یک کلاس دارایی جدید هستند که فاقد معیارهای ارزش گذاری هستند.”  ” تنها چیزی که واقعاً بازار کریپتوکارنسی ها را جابجا می کند، حجم عرضه و تقاضا است، بنابراین ما تصمیم داریم راه کارهای پیشرفته ای به منظور صندوق های پوشش ریسک تهیه کنیم تا به ارزش و تجارت این کلاس از دارایی کمک کنیم.”

در این میان گای هیرش، مدیر عامل eToro گفت: “رسیدن به پرتفوی مبتنی بر احساسات ،” نتیجه نهایی این موضوع است كه سرمایه گذاران کوچک تر نیز باتوجه به استراتژی صندوق های پوشش ریسک در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. “

آینده

مطمئناً همه فعالان بازار ارزهای دیجیتال نسبت به استراتژی جدید تجزیه و تحلیل مبتنی بر توییت خوش بین نیستند. Utpal Dholokia، رئیس بازاریابی دانشگاه رایس، به بلومبرگ گفته است که این ابزار فرصت را برای معامله گران فراهم می کند تا قیمت ها را دستکاری کرده و آنها را بالاتر ببرند.

وی همچنین ادامه داد؛ “کریپتو جزءبازارهای فرعی است، آنها از یک گروه تخصصی و کوچکی از سرمایه گذاران تشکیل شده اند. سرمایه گذاران بالقوه معمولاً به دنبال رفتارهای سرمایه گذاران قدیمی هستند تا تصمیم بگیرند که آیا باید رمزنگاری خاصی را خریداری کنند یا خیر.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان