احتمالاً داستان هایی از اینستاگرامرها شنیده اید که از عکس هایی که هر روز گرفته و به اشتراک می گذارند، درآمد کسب می کنند. حتی ممکن است به فالوئرهای قابل توجه خود نگاه کرده باشید و فکر کنید، “شاید من هم بتوانم این کار را انجام دهم.”

درست مانند وبلاگ نویسان، YouTubers و هر کسی که مخاطب خود را در مورد محتوای تولید شده دارد، در اینستاگرام هم، اینفلوئنسرها دارای مخاطبان خود هستند. هریک از این پلت فرم ها روش کسب درآمدی مختص به خود را دارند.

برای کسب درآمد به چه تعداد فالوور اینستاگرام نیاز دارید؟

شاید عجیب به نظر برسد، اما لزوماً تعداد فالوور نباید بسیار زیاد باشد تا بتوانید از اینستاگرام درآمد کسب کنید.

برای شرح کامل باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

  • چه محتوایی با چه هشتگ هایی تولید می کنید. (مد، غذا، زیبایی و تناسب اندام، محبوب ترین ها هستند).
  • میزان درگیر شدن فالوئرها
  • کانال های درآمدی مدنظر شما

طبیعتاً هرچه فالوورهای درگیر شده بیشتری داشته باشید، بهتر است.

چگونه می توان در اینستاگرام در سال 2021 درآمد کسب کرد

بسته به مارک محتوای تولیدی در اینستاگرام، مخاطبان و میزان درگیر شدن مخاطب، می توانید از طریق روش های زیر در اینستاگرام درآمد کسب کنید:

  • با برند ها در پست های اسپانسر همکاری کنید
  • بازاریابی
  • فروشگاه اینترنتی خود را باز کنید
  • محتوای تولیدی خود را به صورت آنلاین یا موارد دیگر بفروشید

همکاری با برندهای اسپانسر

اصطلاح “اینفلوئنسر” این روزها بسیار مورد توجه قرار است.

اینفلوئنسر اساساً فردی است که با انجام و به اشتراک گذاری کارهای سرگرم کننده و باکیفیت آنلاین، به شهرت خود رسیده است. از نظر مخاطبان، تأثیرگذاران سازندگان سلیقه، طراحان روند و کارشناسان معتبری هستند که نظرات آنها درباره موضوعات خاص مورد احترام است.

بسیاری از برند ها نمی توانند فقط با تبلیغات معمولی با سایر شرکت ها رقابت کنند، بنابراین با تأثیرگذاران یا اینفلوئنسرها در پست های اسپانسر همکاری می کنند که به تبلیغ در مورد محصولات آنها کمک می کند.

چگونه در اینستاگرام اسپانسر پیدا کنیم؟

اگر به اندازه کافی شهرت داشته باشید، به احتمال زیاد آن ها شما را پیدا خواهند کرد. اما همچنین می توانید به دنبال برند هایی باشید که از نظر شخصیتی و ارزش ها در یک سطح مشابه باشند، در این حالت مخاطبان شما احساس نمی کنند شما “خودتان را به خاطر پول عوض کرده اید”.

بازاریابی

برخلاف اینفلوئنسر، یک بازاریاب در ازای دریافت کارمزد در فروش برای برند شریک فعالیت می کند.

به منظور بازاریابی می توانید لینک های منحصر به فرد برندی را که با وی همکاری می کنید در پست ها یا بیوگرافی و یا استوری های خود قرار دهید.

فروشگاه اینترنتی خود را در اینستاگرام افتتاح کنید

تولیدکنندگان هم موقعیت خوبی برای “فروش” محصولات خود در اینستاگرام دارند: کالاهای فیزیکی، خدمات یا اقلام دیجیتالی که و سایر محصولات.