مقدمه

کار در خانه لازم نیست روی بهره وری شما تأثیر بگذارد. در دفتر کار، احتمالاً کارمندان شما دلیل اصلی تعلل شما به دلیل ایستادن در کنار میز کار شما برای گپ زدن یا دعوت شما به ناهار هستند. در خانه ، شما بدترین دشمن خود هستید. در این شرایط فعلی، که برای مقابله با شیوع COVID-19 ، فاصله اجتماعی و قرنطینه توصیه می شود، بسیاری از افراد ملزم به کار در خانه و انجام دور کاری هستند. یک تصور غلط رایج وجود دارد که می گوید دور کاری بر میزان بهره وری و کیفیت کار تأثیر منفی می گذارد.

ما 10 مرحله اصلی را برای اطمینان از اینکه شما بتوانید به طور کارا و اثربخش از خانه دورکاری کنید، در ادامه شرح داده ایم.

مرحله 1 | زود شروع کنید

به این فکر کنید، بدون رفت و آمد صبحگاهی اکنون زمان بیشتری دارید تا خود را به فضای مناسبی برای کار برسانید. در تحقیقی که توسط CBS News انجام شده است، 55٪ از افراد صبح با کارایی بیشتری کار می کنند. اطمینان حاصل کنید که مهمترین وظایف خود را هنگامی که در اوج عملکرد خود هستید، چه صبح و چه بعد از ظهر، انجام خواهید داد. اگر قبل از شروع کار چند دقیقه وقت آزاد دارید، به فکر انجام 10 دقیقه مراقبه ذهن آگاهی باشید. اختصاص دادن زمان برای پاک کردن ذهن مطمئناً تأثیر مثبتی روی بهره وری شما خواهد داشت و تمرکز شما را افزایش می دهد.

مرحله 2 | وانمود کنید که به دفتر می روید

سعی کنید روال عادی خود را حفظ کنید. طبیعی است که اگر ماه ها و سالها ، هیک برنامه منظم را طی کرده اید اکنون احساس بی انگیزگی کنید. یک روال جدید را شبیه روتین قبلی انجام دهید و شبیه به روال قبلی خود باشید و صبح ها به این امر پایبند باشید. به عنوان مثال، یک صبحانه متعادل تهیه کنید و لباسی بپوشید که به اندازه کافی هوشمند باشد و در یک کنفرانس ویدیویی دیده شود. “اهمیت” لباس پوشیدن برای موفقیت “را دست کم نگیرید، هوشمندانه به نظر رسیدن شما باعث می شود از نظر روانشناختی برای روز آماده باشید.

مرحله 3 | روز خود را ساختار دهید

با برنامه ریزی در جلسات تلفنی با همکاران و تعیین اهداف برای تکمیل وظایف، ساختار را به روز خود، اضافه کنید. کار در خانه ممکن است بسیار تکراری باشد اما داشتن نقاط عطف کوچک به شما کمک می کند انگیزه خود را حفظ کرده و در رسیدن به آن احساس موفقیت کنید. سعی کنید به ساعات کاری که خودتان تعیین کرده اید پایبند باشید. وقتی دفتر کار منزل شما نیز باشد ، در تمام ساعات شبانه روز مجبور به انجام کار و کار می شوید.

مرحله 4 | یک محل کار اختصاصی انتخاب کنید

از کاناپه پیاده شوید و روی میز بنشینید! یک فضای اداری اختصاصی تهیه کنید که به شما انگیزه کار دهد. با این کار خلاقیت ایجاد کنید، برخی از گیاهان را در اطراف خود اضافه کنید ، هر چیزی را که باعث پرت شدن ذهن شما شود حذف کنید و مهمتر از همه از راحت بودن آن مطمئن شوید.

هر چیزی را که نمی خواهید همکارانتان در جریان کنفرانس ویدیویی ببینند از دیوار پشتی خود بردارید.

مرحله 5 | فضای مجازی را محدود کنید

اگر می توانید تلفن خود را پایین بگذارید و در مقابل تمایل به بررسی شبکه های اجتماعی مقاومت کنید، خوب ، خوشبختانه ، شما از بیشتر مردم نظم بیشتری دارید! در حقیقت ، بسیاری از ما مجبوریم با فریب تأخیر در شبکه های اجتماعی مبارزه کنیم.

مرحله 6 | یک بستر همکاری آنلاین ایجاد کنید

یک ابزار همکاری آنلاین مانند به شما و تیم شما کمک می کند تا از راه دور به طور موثر کار کنند. مدیریت وظایف، به اشتراک گذاری اسناد و یک کانال ارتباطی انتقال از کار در دفتر به کار از خانه را تسهیل می کند و این اطمینان را می دهد که شما همچنان می توانید به عنوان یک تیم به خوبی همکاری کنید.

مرحله 7 | شرایطتان را با اعضای خانواده درمیان بگذارید

اطمینان حاصل کنید که افرادی که با شما زندگی می کنند به ساعات کاری شما احترام می گذارند. این کار وقتی فضای اختصاصی برای کار داشته باشید بسیار راحت تر است و می توانید بین خود و سایر اعضای خانواده فاصله جسمی ایجاد کند. اگر به طور مداوم حواس شما پرت شود ، برای تمرکز و تولید کار با کیفیت تلاش خواهید کرد. به همان اندازه که باید به ساعت کاری خود پایبند باشید ، خانواده یا همسایگان نیز باید به آنها احترام بگذارند.

مرحله 8 |صبحانه سبک

به یاد داشته باشید که در کار خود وقفه های مشخصی داشته باشید. از میز خود دور شوید. وقتی ناهار خود را می گیرید سعی کنید در یک میز متفاوت از میز دیگری که در آن کار می کنید غذا بخورید. حتی اگر از خانه خارج نشوید ، احساس می کنید که فضای کار خود را می گیرید. در طول استراحت ، از هر وسیله ای که می تواند کار شما را یادآوری کند ، جدا شوید و به انجام فعالیتی فکر کنید که مغز شما را به روشی دیگر درگیر کند.

مرحله 9 | سایر وعده های غذایی

اگر دچار وسوسه آشپزخانه و تهیه یک وعده غذایی خوب در زمان استراحت خود شده اید، سعی کنید وعده های غذایی خود را شب قبل آماده کنید یا به چیز ساده ای پایبند باشید. قطعاً از دست دادن وقت در آشپزخانه بسیار آسان است و می تواند باعث حواس پرتی بزرگ در روز کاری شما شود.

مرحله 10 | مراقبت از ابزار

هنگام کار در خانه ، لپ تاپ و تلفن مهمترین ابزار شما برای انجام کار شما هستند. آخرین چیزی که شما نیاز دارید این است که قهوه خود را روی لپ تاپ خود بریزید. با بسته شدن فروشگاه های غیر ضروری (از جمله فروشگاه های لوازم الکترونیکی) و شرکت های بیمه که تحت فشار هستند، خرید مجدد دشوار است. به طور منظم از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کرده و اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که دستگاه های شما سالم خواهند ماند.