در دنیایی زندگی می کنیم که به نظر می رسد هرگز نمی توان بیش از حد یک چیز داشت. اما آیا امکان داشتن حساب های بانکی بیش از حد وجود دارد؟

 

این یک سوال با چندین پاسخ است، که به شرایط مالی شما بستگی دارد. آیا چندین هدف بلند مدت و کوتاه مدت دارید؟ در چه مرحله ای از زندگی هستید؟ آیا در پیگیری حساب های متعدد بانکی مهارت دارید؟

 

بیایید کمی عمیق تر بررسی کنیم تا ببینیم آیا چندین حساب برای شما مناسب است یا خیر.

 

زندگی پر از اهداف است و اهداف مالی از این موضوع جدا نیست. اهداف بلند مدت ممکن است شامل پس انداز برای یک خانه یا ماشین جدید یا کنار گذاشتن پول به طور منظم برای صندوق بازنشستگی باشد. اهداف کوتاه تر ممکن است صرفه جویی در تعطیلات لوکس یا بازسازی خانه باشد.

اگر چندین هدف مالی دارید و پایش میزان پس‌انداز هر هدف برایتان دشوار است، پس داشتن یک حساب پس‌انداز اختصاصی برای هر هدف می‌تواند راه‌حل خوبی باشد. گزینه دیگر ایجاد یک حساب برای اهداف بلندمدت و دیگری برای اهداف مالی کوتاه مدت است.

همچنین می‌توانید از منظر مرحله زندگی به سؤال «چند حساب بانکی» بپردازید. برای مثال، اکثر جوانان ممکن است متوجه شوند که فقط به دو حساب نیاز دارند – یک حساب چک و یک حساب پس انداز. زندگی مالی دانشجویان و جوانان بیست و چند ساله می تواند نسبتاً پیچیده باشد، بنابراین داشتن حساب های چک و پس انداز متعدد می تواند کارهای غیر ضروری و سردرگمی زیادی ایجاد کند.

کسانی که در مراحل میانی زندگی خود هستند ممکن است چند چیز دیگر در ظرف خود داشته باشند. زوج‌های متاهل و بچه‌دار می‌توانند به حساب شهریه دانشگاه و هزینه‌های مرتبط با آن توجه کنند. یا ممکن است برنامه هایی برای خرید اولین خانه خود یا نقل مکان به خانه بزرگتر داشته باشند. و البته پس انداز برای بازنشستگی نیز باید بخشی از تصویر کلی باشد.

مهم نیست در چه وضعیتی هستید، این واقعیت را از دست ندهید که هرچه تعداد حساب‌های شما بیشتر باشد، بیشتر باید به آن توجه کنید. این امر به ویژه در صورتی صادق است که چندین حساب در بانک های مختلف داشته باشید. باید اطمینان حاصل کنید که حسابی را که دارید به طور منظم نظارت می کنید.

در حالی که کارشناسان مالی می گویند داشتن حساب های بانکی متعدد به احتمال زیاد بر امتیاز اعتباری شما تأثیر نمی گذارد، اما سناریوهایی وجود دارد که می تواند سابقه اعتباری شما را تحت تأثیر قرار دهد. به عنوان مثال، برخی از موسسات مالی ممکن است زمانی که برای اولین بار یک حساب جدید باز می کنید، گزارش اعتباری شما را دریافت کنند. اگر بخواهید در مدت زمان کوتاهی چندین حساب جدید در بانک های مختلف باز کنید، می تواند منجر به آسیب کوتاه مدت منفی به گزارش اعتباری شما شود.