بنیاد غیرانتفاعی Litecoin – نه درصد سهام بانک WEG آلمان را به دست آورد، به‌طوری‌که شاهد باز شدن درب‌های این بانک بر ارزهای دیجیتال خواهیم بود و این ارزها بخشی از عملیات بانکداری WEG را به خود اختصاص خواهند داد. اولین خرید سهام این بانک توسط بنیاد کریپتوکارنسی ها، از طریق TokenPay Swiss AG بود که استارت آپ کریپتوکارنسی به پول فیات یا crypto-to-fiat را راه‌اندازی کرد. Token Pay سهام خود را به بنیاد لایت کوین واگذار کرد و این بنیاد توافقنامه جامع خدمات بازاریابی و فنّاوری برای استارت آپ ها را اعلام کرد. TokenPay همچنین مشغول بررسی گزینه‌های خرید ۹۰ درصد سهام باقی مانده است. پس از مشارکت TokenPay و بنیاد لایت کوین، تیتر خبری ” توانایی‌های مکانیزاسیون بلاک چین” منتشر شد، به‌طوری‌که در آینده‌ای نزدیک شاهد مشارکت‌های کلیدی بین این دو شرکت در زمینه کارت‌های اعتباری، معاملات ارزهای دیجیتال و سایر موارد مرتبط با این موضوعات خواهیم بود.

Charlie Lee مدیرعامل بنیاد لایت کوین این همکاری را یک موقعیت برد- برد برای هردو شرکت توصیف و بیان کرده که TokenPay می‌تواند راه‌حل‌های کاربردی برای شبکه Lightning Network ارائه دهد.

Matthias von Hauff مدیرعامل مجموعه شرکت‌های WEG در این خصوص گفته است؛

همکاری با مؤسسات TokenPay و Litecoin برای شرکت‌های محافظه‌کاری مانند ما به‌ندرت رخ می‌دهد.

وی همچنین اضافه کرده؛ اما گروه ما به‌دقت چشم‌انداز آینده مشترک و تحولات بانکی را بررسی کرد و متقاعد به پذیرش این توافق‌نامه شدیم و قانع شدیم که تصویب روش‌های مدرن پرداخت در آینده اجتناب‌ناپذیر خواهند بود.

Lee در یک مصاحبه گفته بود؛ در راستای حل مشکلات موجود در بنیاد به دلیل ارتباط با جریان بانکی، تصمیم به خرید سهام بانک‌های آلمانی گرفتیم. او همچنین گفت که ما دریافتیم بهتر است با خرید سهام از داخل بانک اقدام به توسعه ارزهای دیجیتال در صنعت بانکداری کنیم. به گفته Lee می‌توان به توسعه محصولات رمزنگاری جدید مانند کارت‌های debit، جذب مشتریان علاقه‌مند به حساب‌های فیات- کریپتو در مؤسسات مالی و سایر محصولات نوآور اقدام کرد.

در حال حاضر ارزش بازاری Litecoin بیش از ۴٫۴ میلیارد دلار است ارزش این ابزار تنها در سال گذشته بیش از ۵۰۸۸ درصد رشد را تجربه و از ماه مارس رشد ۱۰ میلیارد دلاری در ارزش بازاری را مشاهده کرد.

سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و دیگر ارائه سکه‌های اولیه (ICOs) بسیار خطرناک است و این مقاله توصیه‌ای از گروه مشاوران مالی سامان برای سرمایه‌گذاری در این بازار نیست. ازآنجاکه هر ارز دیجیتال وضعیت منحصربه‌فرد خود را دارد، همیشه باید با یک مشاور مالی در این زمینه مشورت صورت گیرد.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان