معامله برروی کاغذ چیست؟

معاملات کاغذی، یک تجارت شبیه سازی شده هستند که به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا خرید و فروش اوراق بهادار را بدون ریسک پول واقعی انجام دهند. این گونه معاملات به مبتدیان بازارهای مالی، تکنیک های سرمایه گذاری و معامله گری را یاد می دهند و به آنها اجازه پیشروی در بازارهای سرمایه را می دهند. با این حال، اکثر معاملات کاغذی معمولاً شامل استفاده از یک شبیه ساز بازار سهام می شوند که درست مانند یک بازار واقعی در نظر گرفته می شوند.

مزایای معامله برروی کاغذ

گسترش پلت فرم های معاملاتی موجب افزایش محبوبیت معامله در بازارهای مالی به ویژه شبیه ساز معاملات شده است. بسیاری از کارگزاری ها، شبیه ساز بازارهای مالی را به صورت آنلاین در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

یکی دیگر از مزایایی شبیه ساز معاملات این است که می توان از آنها به منظور تست و آزمون یک استراتژی سرمایه گذاری استفاده و پس از مشاهده نتایج و دریافت بازخورد از آن در معاملات واقعی استفاده کرد. برای کسب بیشترین بازده از معاملات کاغذی، تصمیمات سرمایه گذاری و اهداف قیمتی باید کاملاً علمی و براساس تمرینات اثربخش انجام شوند. سرمایه گذار باید اهداف قیمتی، افق زمانی، ریسک های معاملاتی و پیش بینی های خود را درست مانند یک حساب واقعی تعیین کند. برای مثال، یک سرمایه گذارِ ریسک ناپذیر نباید در شبیه ساز وارد موقعیت های روزانه شود. (همچنین بخوانید؛ شبیه‌ساز بازار سهام: وارد مسیر سرمایه‌گذاری شوید).

ویژگی های کلیدی

  • تجارت کاغذی، معاملات شبیه سازی شده هستند که به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا خرید و فروش اوراق بهادار را انجام دهند.
  • از این شبیه سازها به منظور آزمون استراتژی های سرمایه گذاری استفاده می شود.
  • بسیاری از کارگزاری های آنلاین به مشتریان خود، حساب های مجازی را در این پلت فرم های شبیه سازی شده ارائه می دهند.
  • معاملات شبیه سازی شده به مبتدیان یاد می دهند که چگونه در بازارهای مالی حرکت کنند، هرچند که شرایط واقعی بازار را بازگو نمی کنند.

شبیه ساز برای تست انواع سفارش ها و شرایط بازار

سرمایه گذاران و معامله گرانی که مایل به استفاده از این معاملات کاغذی هستند باید با انواع مفاهیم سفارش و دستورهای معاملاتی مانند حد سود و زیان آشنا شوند. همچنین باید یاد بگیرند چگونه در بین چند بازار اقدام به انجام تراکنش های مالی کنند. به عنوان مثال، معامله گری در یک بازار پرنوسان ریسک سرمایه گذاری را نسبت به یک بازار پایدار افزایش می دهد. معامله گران همچنین می توانند از اختلاف قیمت این بازارها به منظور کسب سود استفاده کنند. (برای آشنایی بیشتر اینجا کلیک کنید).

حساب های مجازی در مقابل حساب های واقعی

حساب های مجازی این ایده را به مبتدیان می دهند که تجارت در بازارهای مالی واقعی هم بسیار آسان است در حالی که لزوماً اینچنین نیست. همچنین این حساب مجازی در برخی از موارد روند واقعی دارایی را نشان نمی دهد. این عدم انطباق در شرایط واقعی وجود ندارد.

روانشناسی حساب های مجازی

سرمایه گذاران و معامله گران زمانی که با حساب های واقعی شروع به معامله گری می کنند با احساسات و تله های ذهنی زیادی رو به رو می شوند که منجر به تاثیرپذیری تصمیم های سرمایه گذاری از احساسات می شود.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان