به لطف اینترنت، این روزها دامنه وسیعی از ارائه‌دهندگان خدمات سرمایه‌گذاری و وب‌سایت‌هایی که اطلاعات مفید در رابطه با سهام منتشر می‌کنند، وجود دارد. برخی از این سرویس‌ها رایگان هستند و برخی دیگر هم هزینه اشتراک در ازای ارائه اطلاعات مرتبط با سهام دریافت می‌کنند.

در خصوص بازارهای مالی جهانی، وب‌سایت‌هایی مانند Yahoo Finance و MSN Money  و در خصوص بازارهای مالی ایران وب‌سایت‌هایی مانند نوآوران امین، مفید، گروه مالی سامان، کدال و … مجموعه‌ای از اطلاعات و نسبت‌های مفید مالی شرکت‌ها را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند. بااین‌حال این داده‌ها خام هستند و نیاز به تحلیل و تفسیر دارند. برای مثال نسبت P/E تنها زمانی می‌تواند مفید باشد که سرمایه‌گذار مفهوم این نسبت را درک کرده باشد.

متغیرهای زیادی برای ارزیابی و تحلیل سهام شرکت‌ها وجود دارند که می‌توانند فرآیند تصمیم‌گیری را پیچیده کنند. با توجه به گستردگی و پیچیدگی این داده‌های خام، خدمات مشاوره و تحلیل مبتنی بر اشتراک می‌تواند بسیار مفید باشد زیرا آن‌ها به انتشار و تجزیه‌وتحلیل داده‌های خام برای سرمایه‌گذاران کمک می‌کند (برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید). این نوع خدمات شامل تجزیه‌وتحلیل اطلاعات مرتبط با سهام و گروه صنایع مختلف می‌شود.

مشاور مالی

ارزان‌ترین روش برای خرید سهام با سود مطمئن می‌تواند مراجعه به مشاوران مالی ما باشد. مشاوران گروه مالی سامان، با هزینه‌ای بسیار ناچیز مشاوره، به‌صورت سالانه بر اساس افق سرمایه‌گذاری و میزان ریسک‌پذیری مشتریان، سهام مناسب جهت سرمایه‌گذاری را معرفی می‌کنند (برای شروع فرآیند مشاوره کلیک کنید). نوع مشاوره در این زمینه به‌صورت معرفی سبدی از سهم‌های کارا می‌باشد به‌صورتی که بازده مورد انتظار را برآورده خواهد کرد.

هرچه بیشتر در زمینه مالی اطلاعات کسب کنید، کمتر به مشاوره مالی احتیاج پیدا خواهید کرد و در بازارهای مالی می‌توانید به دانش خود متکی باشید. هزینه پایین مشاوره به این معناست که شما پول بیشتری برای سرمایه‌گذاری خواهید داشت درنتیجه بازده مورد انتظارتان می‌تواند بیشتر شود.

سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش برای سرمایه‌گذاری در بازار سهام، انجام تحقیقات با استفاده از وب سایت‌های مالی و کارگزاری است. البته مسئولیت جمع‌آوری اطلاعات صحیح به عهده خود شما است (بیشتر خوانید؛ مدیریت سرمایه‌گذاری)