مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، ارز اسپانیا نیز یورو است. اگر در طول سفر خود از چند کشور بازدید می کنید، این موضوع به سود شما خواهد بود. اگر می خواهید از جنوب اسپانیا به پرتغال سفر کنید، نگرانی برای تبدیل یورو به پول محلی وجود ندارد.

در سال ۲۰۰۲، اسپانیا وارد منطقه یورو شد، اوایل اسپانیایی ها زیاد از این موضوع خوشحال نبودند، چرا که، قیمت ها افزایش یافتند و تمام فروشگاه ها قیمت اجناس خود را با تغییر واحد پولی رو به بالا رند کردند. اما امروزه در این خصوص مقاومت کمتری وجود دارد، چرا که به مرور زمان با ارز یورو خو گرفتند. (همچنین بخوانید؛ دلایل قدرت فرانک سوئیس).

 راهکارهای زیادی برای تبدیل پول محلی به ارز اسپانیا وجود دارد

Casas de Cambio یا صرافی ها دراسپانیا وجود دارند که می توانید پول خود را با یورو مبادله کنید. بسیاری از هتل های بزرگ، ایستگاه های قطار و فرودگاه ها نیز مکان هایی برای مبادله ارز اسپانیا دارند.

کارت های اعتباری – بهترین راه برای تراکنش های مالی در اسپانیا هستند. استفاده از کارت های اعتباری در بسیاری از موارد دارای امنیت بالایی است. باتوجه به اینکه استفاده از کارت های اعتباری در اسپانیا شامل هیچ کارمزدی نمی شود، از مزیت رقابتی بالاتری نسبت به سایر روش ها برخوردار هستند. اکثر مکان ها در اسپانیا، کارت اعتباری را قبول می کنند.

Debit card آسان ترین راه برای گرفتن پول است چرا که تعداد زیادی از ATM ها در سراسر اسپانیا وجود دارند. چند نکته برای استفاده از کارت های اعتباری: باتوجه به افزایش کارمزد بانک در زمان استفاده از خدمات بیشتر، مقادیر کارمزدها را با بانک مبداء کنترل کنید. از آنجا که در زمان استفاده از ATM، مشمول پرداخت کارمزد می شوید، بیشترین مقدار پولی که می توانید را برداشت کنید، این مقدار در حال حاضر ۳۰۰ یورو است.

چک های مسافرتی – در حالی که بسیار امن تر از پول نقد هستند اما بسیار قدیمی هستند. این چک ها، راهکاری قدیمی برای کسب و کارهای اسپانیا هستند اما باتوجه به از رده خارج شدن آنها، در بازار موجود نیستند.

تبدیل پول قبل از سفر- این روش بسیار توصیه می شود. پیشنهاد می شود مبلغ مورد نیاز جهت اقامت دو هفته قبل از سفر تبدیل شود. به طوری که حداقل مبلغ ۱۰۰ یورو می تواند در بسیاری از موارد کافی باشد. به این ترتیب می توانید از هواپیما خارج شوید و علاوه بر گرفتن تاکسی به مقصد هتل و یا صرافی، یک نوشیدنی نیز در راه میل کنید.

نرخ ارز اسپانیا

اکثر مبتدیان بازار ارزهای خارجی FOREX نمی توانند پیش بینی دقیقی از روند یورو داشته باشند، بنابراین سعی نکنید بازار را شکست دهید. برای کسب سود قابل توجه در این بازار، نیاز به صرف زمان و تلاش زیادی برای انجام معاملات در بازار است. همچنین باید از دانش کافی به منظور انجام تحلیل های مورد نظر برخوردار باشید. (همچنین بخوانید؛ چگونه در اسپانیا سرمایه گذاری کنیم).

نکات مهم در خصوص پول اسپانیا

از کیف پول، کیف دستی، کوله پشتی و یا هر کیف دیگری که برای حمل پول خود استفاده می کنید، محافظت کنید. در حالی که اسپانیا یک کشور بسیار امن است و میزان جرم و جنایت در آن بسیار کم است، اما سارقان همیشه در شهرهای بزرگ و مناطق توریستی وجود دارند. آنها عمدتاً به دنبال یورو هستند. سعی کنید از کیف پول های جیبی استفاده کنید و آن را در جیب جلویی شلوار قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که در سفر به اسپانیا، تمام اقلام غیر ضروری را از کیف پول خود خارج کرده اید. چرا که درصورت سرقت کیف پول، علاوه بر یورو باید به دنبال سایر مدارک خود نیز بگردید.

تمام شماره های کارت اعتباری و ضروری خود را در مکان دیگری ذخیره کنید. می توانید آنها را در تلفن هوشمند خود ذخیره و یا به خودتان ایمیل کنید.

اگر کیف شما به سرقت رفت، به پلیس گزارش دهید و به بانک های مبداء اعلام کنید که کارت های اعتباری به سرقت رفته اند.

تهیه شده در: گروه مشاوران مالی سامان