مدیریت موفقیت پول شامل پایش دقیق هزینه ها است. یکی از راهکارها برای این منظور استفاده از نرم افزارهای رایگان است. نرم افزار رایگان مالی شخصی می تواند به طرز شگفت انگیزی بر برنامه ریزی مالی به شما کمک کند. با کمک این نرم افزارها شما می توانید هزینه ها را ردیابی کنید، بودجه بندی داشته باشید و سایر موضوعات مالی خود را پیگیری کنید.

در ادامه این مقاله، نرم افزارهای مدیریت مالی را معرفی خواهیم کرد که می توانید آن ها را به صورت رایگان بر روی رایانه ویندوز، مک، لینوکس و یا تلفن همراه اندروید خود نصب کنید.

Mint

Mint یک برنامه ریز بودجه آنلاین از Intuit ، سازندگان TurboTax و Quickbooks است. این برنامه تمام داده های مالی شما را گردآوری میکند، و نمای کلی بودجه ، هزینه ، قبض ها را به شما نشان می دهد. می توانید بودجه خود را ایجاد کنید ، اهداف و یادآوری ها را تعیین کنید و داده های خود را بین وب و برنامه ها همگام سازی کنید. امنیت نرم افزار با رمزگذاری و احراز هویت چند مرحله ای افزایش می یابد. همچنین می توانید از Mint برای پیگیری سرمایه گذاری و سبد سهام خود استفاده کنید.

GnuCash

GnuCash یک نرم افزار برای کامپیوترهای رو میزی است. از ویژگی های آن می توان به مدیریت حساب های بانکی ، سهام ، درآمد و هزینه ها اشاره کرد. GnuCash مبتنی بر حسابداری دو گانه است و می توانید برای مشاهده داده های مالی خود گزارش های متفاوتی را اجرا کنید. GnuCash همچنین ابزارهای حسابداری مشاغل کوچک را ارائه می دهد که به شما امکان مدیریت مشتریان و فروشندگان را می دهد.

GnuCash با ویندوز ، Mac OSX ، GNU / Linux ، BSD و Solaris سازگار است. همچنین یک اپلیکیشن آندروید وجود دارد که به شما امکان می دهد هزینه های موجود را پایش و مدیریت کنید و بعداً آنها را به نرم افزار دسک تاپ وارد کنید.

AceMoney Lite

AceMoney Lite خود را به عنوان بهترین گزینه Microsoft Money یا Quicken معرفی می کند. با این برنامه شما می توانید بودجه خود را به راحتی مدیریت کنید، امور مالی خود را با ارزهای مختلف پیگیری کنید و سرمایه گذاری های خود را زیر نظر داشته باشید و عادات هزینه ای خود را بررسی کنید. از آنجا که این نسخه رایگان است، شما به دو حساب محدود می شوید. نسخه کامل از حساب های نامحدود پشتیبانی می کند.

Personal Capital

علاوه بر ابزار تجزیه و تحلیل جریان های نقدی، هزینه ها ، بودجه بندی و ارزش خالص، این نرم افزار مالی رایگان پایش سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی بازنشستگی را نیز ارائه می دهد. تمرکزاین نرم افزار بر روی سرمایه گذاری های فردی است، به طوری که عملکرد پرتفوی را به شما نشان می دهد و به شما کمک می کند تا برای آینده تصمیم بگیرید.

اگر می خواهید برای دانشگاه یا بازنشستگی پس انداز کنید، ابزارهای رایگان این نرم افزار به شما نشان می دهد که آیا در مسیر درست هستید یا خیر.

این برنامه از طریق وب یا برنامه های Android و iOS قابل دسترس است.

Buddi

Buddi یک نرم افزار منبع باز برنامه بودجه است که بر روی سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس اجرا می شود و دارای چندین زبان است. Buddi می تواند داده های مالی را با پسورد رمزگذاری کند و حتی اگر سابقه مالی نداشته باشید استفاده از آن آسان است.

ویژگی هایاین نرم افزار شامل بودجه بندی، پیگیری حساب های بانکی و گزارش های مالی شخصی است. اما شما باید تراکنش ها را به صورت دستی وارد کنید.

Buddi با ویندوز ، Mac OS X و Linux سازگار است.

Microsoft Money Sunset Deluxe

پس از قطع استفاده از Microsoft Money Plus ، مایکروسافت Money Sunset Deluxe را به صورت رایگان در دسترس قرار داد. Microsoft Money Plus Sunset Deluxe جایگزین نسخه های قبلی این نرم افزار شده است، اما تنها پشتیبانی این نرم افزار فقط بصورت آنلاین است.

Microsoft Money Plus Sunset Deluxe فقط با ویندوز سازگار است

Free Budget Spreadsheets

اگر به نرم افزار شخصی کاملاً بسیار پیچیده و حرفه ای نیاز ندارید و فقط نگران مدیریت بودجه هستید، چند الگو صفحه گسترده بودجه وجود دارد که می توانید با Microsoft Excel ، OpenOffice Calc یا Google Sheets استفاده کنید. فقط کافی است آنها را در نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل خود باز کنید تا جریان نقدی خود را مدیریت کنید.

تهیه شده در دانشنامه مالی سامان