زمان بسته شدن بازار سهام در بازارهای مختلف جهان متفاوت است، اما اکثراً بعدازظهر بسته می شوند-به جزء روزهای تعطیل. بازار سهام، بازاری است که در آن سهامِ شرکت های مختلف در طول روز مبادله و معامله می شوند؛ بازار به عنوان نهاد تضمین کننده معالاتِ منظم و انتشار قیمت اثربخش، ایفای نقش می کند. برخی از بازارهای بزرگ بورس سهام دنیا عبارتند از؛ بازار بورس شانگهای، بازار بورس سوئیس، بازار بورس لندن، بازار بورس نیویورک و نزدک و بازار بورس اوراق بهادار تهران. معاملات معمولاً از دوشنبه تا جمعه و در ایران از شنبه تا چهارشنبه انجام می شوند. دسترسی به هریک از بازارهای بورس دنیا به منظور انجام معاملات سهام، نیازمند کارگزار است.

 

درصورتی که به دنبال بازاری مطمئن جهت خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت یا مستر کارت هستید، کلیک کنید.

 

ساعت معاملاتی در ایالات متحده

بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) در شهر نیویورک مستقر است. NYSE یکی از بزرگترین بازارهای بورس سهام در جهان و یک نهاد دولتی است. از سال ۲۰۱۹، NYSE ساعتهای روتین (زمان محلی) معاملات را از ۹:۳۰ تا ۴ بعد از ظهر تعیین کرده است. به جزء روزهای تعطیل که زودتر بسته می شود.

NASDAQ نیز یک بورس سهام است که به عنوان یک بازار الکترونیک جهانی برای تجارت اوراق بهادار استفاده می شود. ساعات معاملات اولیه بازار از ۴ صبح تا ۹:۳۰ صبح است و پس از بسته شدن مجدداً بین ساعت های ۴ بعدازظهر تا ۸ شب برای انجام معاملات باز است. برای مشاهده ساعت زنده بازارهای مالی، اینجا کلیک کنید.

بورس اوراق بهادار تورنتو کانادا در ساعت ۹:۳۰ صبح شروع به کار می کند و در ساعت ۴ بعدازظهر بسته می شود.

ساعت معاملاتی در آسیا

بورس اوراق بهادار شانگهای در ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت محلی باز و در ساعت ۳ بعد از ظهر بسته می شود. زمان ناهار بین ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا ۱ بعدازظهر است.

بورس اوراق بهادار توکیو ژاپن در ساعت (زمان محلی) ۹:۰۰ باز و در ساعت ۳ بعد از ظهر بسته می شود. زمان ناهار بین ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ بعدازظهر است.

 بورس اوراق بهادار هنگ کنگ در ساعت (زمان محلی) ۹:۳۰ باز و در ساعت ۴ بعد از ظهر بسته می شود. زمان ناهار بین ساعت ۱۲:۰۰ صبح تا ۱۳:۰۰ بعدازظهر است.

همچنین بخوانید؛ معرفی بهترین اندیکاتور های تکنیکال برای معامله گران مبتدی

ساعت معاملاتی در اروپا

بورس اوراق بهادار لندن در ساعت (زمان محلی) ۸ صبح باز و در ساعت۴:۳۰ بعد از ظهر، بدون زمان ناهار بسته می شود.

Euronext پاریس در ساعت ۹ صبح باز می شود و در ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر، بدون زمان ناهار بسته می شود.

بورس سوئیس در ساعت ۹:۰۰ باز می شود، در ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر بدون زمان ناهار بسته می شود.

توجه داشته باشید که تمام زمان ها به وقت محلی است.