USD / JPY در حال ریزش است و کمترین قیمت ۱۰۸٫۱۰ را ثبت کرد، دلیل اصلی روند نزولی این جفت ارز کاهش معاملات اروپا به دلیل وضع قوانین جدید در ایتالیا است.

دیدگاه تکنیکال

در نمودار قیمتی ۴ ساعته، روند قیمت زیر میانگین‌های متحرک ۵۰ و ۱۰۰ پرشتاب حرکت می‌کند این در حالی است که اندیکاتورهای تکنیکال به کاهش خود ادامه می‌دهند و به پایین‌ترین سطح یک هفته اخیر رسیده‌اند. DMA 100 بر روی قیمت ۱۰۷٫۷ ایستاده است و روند نزولی برای هفته آینده پیش‌بینی می‌شود، لذا توصیه به بازنگری حدود ضرر و سود می‌شود.

سطوح حمایت: ۱۰۸٫۰۰ – ۱۰۷٫۷۰ – ۱۰۷٫۳۰

سطوح مقاومت: ۱۰۸٫۵۰ – ۱۰۸٫۹۰ – ۱۰۹٫۲۵

ادامه روند نزولی

عملکرد این جفت ارز در اوایل ۲۰۱۸ در قیمت ۱۰۴ خوب به نظر می‌رسید اما روند کلی همچنان نزولی است و ریسک شکست حمایت‌ها همچنان وجود دارد.

دیدگاه فاندامنتال

اخبار ایتالیا با افت بازده سهام و اوراق در شروع بازار لندن همراه بود. رکود موقتی بازار که ناشی از تصمیم نهایی آمریکا در خصوص چین بود نهایتاً پایان یافت و باعث نوسان قیمت دلار در بازار شد. همچنین بازده سالانه اوراق خزانه ۱۰ ساله کاهش دودرصدی را تجربه کردند و شاخص اصلی اوراق با کاهش شدید روبه‌رو شد. نمودار قیمت همچنین تلاش کرد تا در مقدار بالای ۱۰۹٫۱۰ به فروش برسد اما روند این جفت ارز به‌سختی در این مقدار قرار گرفت و نهایتاً به مسیر نزولی خود ادامه داد.