مدیریت ثروت چیست؟

مدیریت ثروت یک سرویس حرفه‌ای در سطح بالا است که ترکیب مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری، حسابداری و خدمات مالیاتی، برنامه‌ریزی بازنشستگی و برنامه‌ریزی قانونی یا املاک با توجه به یک هزینه تعیین‌شده است. مشتریان این سرویس فقط با یک مشاوره ثروت در همه زمینه‌ها مشورت می‌کنند و مشاور تمامی امور مرتبط با برنامه‌ریزی مالی، حسابداری و سایر مسائل مالی را با کارشناسان مرتبط هماهنگ می‌کند. برخی از مشاوران خدمات مشاوره بانکی و فعالیت‌های انسان دوستانه را نیز توصیه می‌کنند.

ساختار مدیریت ثروت

مدیریت ثروت چیزی بیش‌تر از مشاوره سرمایه‌گذاری است، زیرا می‌تواند تمام بخش‌های زندگی مالی یک فرد را شامل شود. ایده اصلی در این مدیریت این است که تمامی مشاوره‌های مالی در زمینه‌های مختلف را کنار هم قرار دهد و یک رویکرد جامع مالی با بالاترین ارزش خالص دارایی‌ها و تمامی خدمات موردنیاز برای مدیریت پول با توجه به نیازهای حال و آینده را به مشتری ارائه دهد.

درحالی‌که مدیر ثروت می‌تواند خدمات در تمامی جنبه‌های حوزه مالی را ارائه دهد، برخی از مشاوران فقط در حوزه‌ای خاص فعالیت می‌کنند. این فعالیت می‌تواند بر اساس تخصص اصلی مدیر ثروت یا نوع کسب‌وکار مشتری متفاوت باشد.

مثال‌های برای مدیریت ثروت

به‌طور مثال کارمندهای یک شرکت سرمایه‌گذاری ممکن است دانش زیادی درزمینه استراتژی بازار داشته باشند، درحالی‌که کارمندان بانک‌ها و کارگزاری‌ها ممکن است در زمینه‌هایی مثل مدیریت اعتماد، بورس، بیمه، برنامه‌ریزی املاک و… خبره باشند. تمامی این حوزه‌ها می‌توانند در مدیریت ثروت بکار گرفته شوند تا همه جنبه‌های مرتبط با زندگی مالی لحاظ شود. برای مشاوره بیشتر در این زمینه با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید.

ساختارهای کسب‌وکار مدیریت ثروت

مدیران ثروت ممکن است به‌عنوان بخشی از یک کسب‌وکار کوچک و یا به‌عنوان بخشی از یک شرکت بزرگ‌تر کار کنند، اکثر آن‌ها به‌طور مستقیم با عرصه‌های مالی به‌طور مستقیم در ارتباط هستند (گروه مشاوران مالی سامان). بسته به نوع کسب‌وکار یا هدف مشتری، مدیران ثروت می‌توانند تحت عناوین مختلف ازجمله مشاور مالی یا برنامه‌ریز مالی فعالیت کنند. مشتری ممکن است خدمات را از یک مدیر ثروت تعیین‌شده دریافت کند یا ممکن است به اعضای گروه مدیریت ثروت مشخص دسترسی داشته باشد. (ورود اعضا بخش مدیریت ثروت)

استراتژی مدیر ثروت

مدیر ثروت با ایجاد یک برنامه که ثروت مشتری را بر اساس وضعیت مالی، اهداف و سطح راحتی فرد افزایش می‌دهد و ریسک سرمایه‌گذاری‌اش را کم می‌کند، مشاوره خود را شروع می‌کند. پس از تدوین برنامه اصلی، مدیر ثروت به‌طور منظم با مشتری جلساتی را برای بازنگری اهداف مالی، تعادل در پرتفوی و بررسی برنامه مالی از این نظر که نیاز به‌اضافه کردن سرویس‌های مالی با توجه به نیازهای جدید مشتری دارد یا خیر، برگزار می‌کند.