در تاریخ صنعت کریپتوکارنسی ها، همواره بیت کوین سرفصل اصلی دورهای مختلف بوده است. به خصوص در سال ۲۰۱۷ که قیمت این ارز دیجیتال هر روز قله های جدیدی را در قیمت خود فتح می کرد. با این حال هستند سرمایه گذارنی هم که به طور عاقلانه و منطقی به دنبال دیگر ارز های دیجیتال جهت سرمایه گذاری می گردند، به ویژه کسانی که در رشد و بازده بیت کوین سهیم بودند. به طور خاص، ریپل و اتریوم از ارزهای مطرح بازار کریپتوکارنسی ها هستند و بسیاری براین باورند که این دو ارز از پتانسیل بسیار بالایی برای رشد برخوردارند. در حال حاضر اتریوم در جایگاه دوم ارزهای دیجیتال از منظر ارزش بازاری قرار دارد، آیا ریپل می توان این جایگاه را از آن خود کند؟

درصورتی که به دنبال بازاری مطمئن جهت خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت یا مستر کارت هستید، کلیک کنید.

 

ریپل و جایگاه سوم ارزهای دیجیتال

XRP، ارز ملی محلی شبکه Ripple، در تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۱۸ به بیشترین قیمت خود در طول تاریخ یعنی ۳٫۱۶ دلار به ازای هر کوین رسید. اما پس از این تاریخ تا به امروز روند نزولی را طی کرده است به طوری که امروز در حدود ۰٫۴۶۳۰ دلار به ازای هر کوین معامله می شود. اتریوم و بیت کوین هم درست مانند ریپل مسیر نزولی را پس از اوایل ۲۰۱۸ در پیش گرفتند. هرچند که روند بیشتر ارزهای دیجیتال در ماه های گذشته سیری نزولی داشتند.

باتوجه به پیش بینی های دانشنامه مالی سامان بر روی ارز دیجیتال XRP در بازار به وسیله ابزارهای تحلیل تکنیکال، انتظار می رود این ارز دیجیتال در میان مدت روند خنثی داشته باشد و شاهد افزایش قیمت پر شیب در این ارز نخواهیم بود.

ارائه پردازش معاملات منحصر به فرد توسط ریپل

یکی از عناصر کلیدی ساختار Ripple که ممکن است بتواند آن را از سایر رمزنگاریهای دیگر جدا کند، زیرساخت پرداخت و معامله است. Ripple تاخیر زمانی را حذف می کند تا اطمینان حاصل شود که معاملات را می توان در زمان واقعی حل کرد. این کار هزینه معامله را کاهش می دهد و به ایجاد فرصت های جدید درآمدی برای بانک ها و سایر مشتریان کمک می کند. مسئله پردازش زمان تراکنش ها و هزینه معاملات، کلید صنعت ارزهای دیجیتال است، به طوری که یکی از دلایل افت قیمتی بیت کوین همین دو مورد بود. یک مسئله اصلی درخصوص بیت کوین، اندازه کوین ها و زمان طولانی جهت تائید تراکنش ها است. اگر یک ارز جایگزین مانند Ripple بتواند به اندازه کافی در بازار ارزهای دیجیتال جلب توجه کند، ممکن است زیرساخت فناوری تراکنش های ارزهای دیجیتال بسیار بهبود یابد. با این حال هنوز ریپل در بازار ارزهای دیجتیال به اندازه کافی محبوب و همه گیر نشده است.