Bella Ciao! Bella Ciao! Bella Ciao! Ciao! Ciao!

سه درس سرمایه گذاری از سریال Money Heist پخش شده از شبکه نتفلیکس

طرفداران سریال Money Heist یا سرقت پول این جملات را به یاد دارند. این یک سریال اسپانیایی با نام اصلی La casa de papel است که از شبکه اینترنتی نیتفلیکس به نمایش درآمد.

برخی از شخصیت های محبوب سریال؛

  • پرفسور
  • برلین
  • توکیو
  • نایروبی

درس اول – سرمایه گذاری به موقع

چرا که یک روز یک اتفاق بدی می افتد و منجر به هزینه زیادی در زندگی شما می شود. آن روز نمی توانید فکر کنید چه کسی مقصر بوده است و یا نمی دانید چطور اوضاع مالی خود را کنترل کنید. این مفهوم زندگی است، از آن لذت ببرید تا جشن تمام می شود.

دیالوگ شخصیت برلین از سریال Money Heist

سرمایه گذاری به هنگام

بلاتکلیفی ها و مسکلات روزانه زیادی در زندگی افراد وجود دارد. به طور مثال این روزها جهان با ویروس کرونا به شدت درگیر است. چه کسی موضوع قرنطینه به دلیل کووید19 را پیش بینی کرده بود. از اشتباهات خود یاد بگیرید. اگر در زمان بحران پول ندارید، مقصر کسی جز شما نیست.

شما باید سرنوشت خود را کنترل کنید. از دانش ما برای سرمایه گذاری در زمان های بحران بهره ببرید. سرمایه گذاری را و مهارت سرمایه گذاری را از امروز آغاز کنید.

ممکن است با مقدار تندک مانند یک سپرده سرمایه گذاری کوچک شروع کنید. اما در بلند مدت به یک سرمایه گذاری حرفه ای تبدیل خواهید شد.

بخوانید؛ چگونه برای شروع سرمایه گذاری شروع به پس انداز کنیم؟

هوشمندی

هوش در سرمایه گذاری ضروری است. مانند پروفسرو برای هر اتفاقی برنامه داشته باشید. هرگز تمرکز خود را از دست ندهید و یک استراتژی متعادل در روند سرمایه گذاری پول خود داشته باشید.

بهترین زمان سرمایه گذاری پول همین امروز است. مهارت سرمایه گذاری را بیاموزید و سرمایه گذاری کنید تا پولدار شوید.

Vinoth Venture

درس دوم – مغز متفکر

قبل از شروع سرمایه گذاری مطالعه داشته باشید. همیشه تحقیق و پژوهش گسترده انجام دهید. از آنجا که تمام مطالعات به شما کمک می کند تا درآمد خود و شریک زندگی خود را مدیریت کنید ، مانند پرفسور در سریال.

در این جهان، همه چیز با تعادل اداره می شود. تعادل همان چیزی است که شما باید بدست آورید و یا آن را از دست دهید. و وقتی فکر می کنید چیزی برای از دست دادن ندارید ، بیش از حد اعتماد به نفس پیدا می کنید.

دیالوگ پرفسور در مجموعه سرقت پول

با استفاده از هوش خود ، می توانید چرخه حیات سرمایه گذاری را بر روی کاغذ برنامه ریزی کنید. در زمان شروع برنامه ریزی شما در بحث سرمایه گذاری نابالغ هستید.

شاید همه ما تا حدی نابالغ باشیم

دیالوگ پرفسور در مجموعه سرقت پول

اما وقایع ممکن است بر خلاف آنچه پیش بینی شده اتفاق بیفتد. آن زمان ما باید به برنامه خود پایبند باشیم. اگر هدف دارید ، باید به آن برسید. وحشت نکنید.

از هر رویداد زندگی خود بیاموزید و ویژگی آن را بنویسید. زمانی که رویداد های قدیمی مجدداً تکرار می شوند به موقع آنها را مدیریت کنید. زندگی شما یک الگو دارد که می توانید از آن بیاموزید.

هر چه بیشتر برنامه سرمایه گذاری خود را بنویسید و مطالعه کنید، بیشتر در این زمینه بالغ می شوید. به طوری که فرآیند کسب پول برای شما به یک حرفه تبدیل می شود.

برخی از مهارت ها مانند سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک و سهام را کسب کنید (همچنین می توانید عملکر سرمایه گذاری خود را با محصولات ما مدیریت کنید، به منظور دانلود رایگان اکسل مدیریت سرمایه گذاری اینجا کلیک کنید). اصطلاحات اساسی و استراتژی های سرمایه گذاری به عبارتی روشن شناخته شوند. دانش کامل در مورد صنعت مالی امکان پذیر نیست. اما هر لحظه از دست دادن یا سود را می توانید به راحتی پیش بینی کنید. زیرا زندگی برای بسیاری از ما یکسان است.

فکر کنید که شما شخصیت پروفسور Heist Money هستید. با پول کافی زندگی خود را برنامه ریزی کنید. برای رسیدن به موقع پول در سنین مختلف خود یک برنامه عالی تنظیم کنید.

تمام شخصیت های سریال در برنامه ریزی های خود اشتباه داشتند. این همان چیزی هست که شما هم می توانید یاد بگیرید. از اشتباه خود درس بگیرید. آن ها را بپذیرید و در جهت بهتر شدن وضعیت مالی خود در مسیری درست و قانونی قدم بر دارید.

احساسات تجاری و عاطفی هرگز نباید با هم مخلوط شوند. در حرفه ای بودن جایی برای شخصی شدن وجود ندارد. شخصیت دنور مثال خوبی برای آن است.

فصل سوم سریال Westworld – روبات ها و شبه واقعیت

درس سوم – مقاومت

در این دنیا همه چیز با تعادل اداره می شود. چیزی است که شما باید بدست آورید و از دست دهید. و در این لحظه آنها فکر می کنند چیزی برای از دست دادن ندارند. و وقتی فکر می کنید چیزی برای از دست دادن ندارید ، بیش از حد اعتماد به نفس دارید. ما کسانی خواهیم بود که نشان خواهیم داد چه مقدار از دست می دهند.

دیالوگ پرفسور در مجموعه سرقت پول

قدرت مقاومت. مانند مصرف برق، ما باید مقاومت در برابر اتلاف یا هدر رفتن این انرژی را انجام دهیم. در استراتژی سرمایه گذاری، اگر ضرر داشتید ، سعی کنید شرایطی مانند بحران اقتصادی و کاهش سرعت اقتصادی را درک کنید. از این موارد یاد بگیرید و سرمایه گذاری کنید.

پروفسور هرگز نگفت ما تسلیم خواهیم شد. او می گوید طرح دیگری، برنامه ای دیگر، پلن دیگری داریم. زندگی نیز همینطور است. می توانید اقدامی را پیش بینی کنید اما برآن پافشاری نکنید و برای مواقع مختلف مالی برنامه جدا داشته باشید.

و اما Bella Ciao

تهیه شده در گروه مشاوران مالی سامان