برای افزایش درآمد دوران بازنشستگی خود از چهار مورد زیر پرهیز کنید

یک قانون کلی در برنامه‌ریزی دوران بازنشستگی وجود دارد- هرچه زودتر بهتر. برنامه‌ریزی مالی برای آینده شما چیزی است که هرگز نباید آن را فراموش کنید. باید از همین امروز شروع کنید. در ادامه چهار موردی بیان‌شده که با انجام ندادن آن‌ها می‌توانید درآمد بیشتری در دوران بازنشستگی خود داشته باشید.

  • نادیده گرفتن تورم

آیا در طول چند سال گذشته قیمت‌ها چند برابر شده‌اند؟ این‌یک روند نگران‌کننده برای دارایی‌های نقدی است. (همچنین بخوانید؛ چگونه تورم بر ارزش دارایی شما تأثیر می‌گذارد). دو برابر شدن تورم به این معنا است که شما برای خرید یک نان به دو برابر مبلغ خرید همان نان در امروز نیاز دارید. همچنین سایر هزینه‌های زندگی دو برابر یا بیشتر می‌شوند. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تورم چیزی نیست که در طول زمان ناپدید شود و یا بتوانید آن را نادیده بگیرید. (می توانید برای برنامه‌ریزی بازنشستگی خود، فایل بازنشستگی را از اینجا دانلود کنید).

اگر به تاریخ نگاه کنید متوجه شیب افزایشی قیمت کالا و خدمات خواهید شد. به این معنی که ارزش پول شما نیز با همان شیب کمتر شده است. این مهم نشان می‌دهد که چرا باید نرخ تورم را بشناسید و آن را خوب درک کنید تا بتوانید برای آینده مالی خود و عزیزانتان برنامه‌ریزی مناسب مالی داشته باشید. برای این منظور می توانید از خدمات مشاوره مالی گروه مشاوران ما بهره ببرید. (اینجا کلیک کنید.)

  • عدم کنترل پول

اگرچه روش‌های زیادی وجود دارند که نشان می‌دهند چقدر لازم است برای دوران بازنشستگی خود پس‌انداز داشته باشید، ولی بهترین راه این است که وضعیت امروز مالی خود را درک کنید و بشناسید و از آن به‌عنوان راهنمایی برای رسیدن به‌صرفه جویی و سرمایه‌گذاری استفاده کنید. با داشتن برنامه‌ریزی مالی مناسب می‌توانید درآمد و هزینه‌های ماهانه خود را پایش کنید. اگر هزینه‌ها مشخص نیستند، پایش خود را دقیق‌تر کنید. (همچنین بخوانید؛ پس‌انداز کافی نیست، سرمایه‌گذاری کنید).

یکی از ساده‌ترین راه‌های انجام این کار، مطالعه حساب‌های بانکی و تراکنش‌های مالی است. برای شروع به‌حساب سپرده خود نگاه کنید تا بتوانید پایش برنامه مالی را لمس کنید. سعی کنید این کار را تبدیل به عادت کنید. کم‌کم درآمد مازاد خود را سرمایه‌گذاری کنید و برای این کار سعی کنید از مشاوران خبره مالی بهره بگیرید. (برای اطلاعات بیشتر در این مورد، اینجا کلیک کنید).

  • نادیده گرفتن سهام

اگر می‌خواهید ارزش دارایی خود را حفظ کنید به سهم‌های بنیادی روی بیاورید. اکثر افراد به بازار سهام اعتقاد ندارند اما جالب است بدانید که ریسک سرمایه‌گذاری در بازار بورس کمتر از نگهداری پول نقد در بانک است چراکه حساب بانکی در معرض تورم قرار می‌گیرد. سرمایه‌گذاری در سهام زمانی که بخواهید برای دوران بازنشستگی خود پس‌انداز داشته باشید، بااهمیت‌تر می‌شود.

(دانلود فایل پیش بینی شرایط مالی در زمان بازنشستگی).

  • پرداخت نکردن بدهی‌ها

بدهی‌های کوتاه و بلندمدت، توانایی شما در پس‌انداز و سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهند. زمانی که بدهی خود را به آینده انتقال می‌دهید، توانایی شما در پرداخت هزینه‌های اولیه کاهش می‌یابد. همچنین نرخ بهره بدهی و وام بیشتر می شود و بیشتر از مبلغ بدهی، بدهکار می‌شوید.

جمع‌بندی

برای شروع برنامه ریزی بازنشستگی هیچ‌وقت زود نیست. اجتناب از چهار اشتباهی که در بالا ذکرشده به افزایش درآمد بازنشستگی شما کمک می‌کند.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان