داشتن یک‌خانه مناسب، یکی از اجزای اصلی رؤیای هر فرد است. اکثر افراد با پس‌انداز مناسب به این هدف دست می‌یابند. بااین‌حال هستند افرادی که به‌اندازه کافی پس‌انداز مناسب برای خرید خانه نداشته باشند. در ادامه هفت روش خلاقانه پس‌انداز برای خرید اولین خانه را بررسی می‌کنیم. برای دریافت اهداف مالی خود، این هفت مورد را به‌دقت مطالعه نمایید یا با مشاوران مالی ما تماس بگیرید.

۱فروش وسایل اضافی

یک گام مهم برای کاهش هزینه‌های وام مسکن و افزایش قدرت بازپرداخت، فروش وسایل بلااستفاده‌ای است که در اطراف شما وجود دارد. وسایلی که بیش از ۱۸ ماه از آن‌ها استفاده نکرده‌اید به‌طور حتم در لیست این اموال راکد قرار می‌گیرند. می‌توانید این اقلام را در سایت و اپلیکیشن هایی که برای همین منظور طراحی‌شده‌اند به فروش بگذارید و از آن‌ها درآمد کسب کنید و وام منزل خود را پرداخت کنید.

۲تعیین هدف

اگر بدانید که باید ۶۰ میلیون تومان وام را در عرض چهار سال پرداخت کنید پس باید این نکته را هم متوجه شده باشید که روزانه باید حدود ۴۲ هزار تومان پس‌انداز داشته باشید. به دنبال راه‌هایی باشید که این پس‌انداز روزانه را انجام دهید. حتی می‌توانید این کار را به یک عادت یا بازی تبدیل کنید که روزانه چقدر باید پس‌انداز کنید و اهداف روزانه تنظیم کنید.

۳شروع یک کسب‌وکار

گزینه‌های زیادی برای شروع یک کسب‌وکار وجود دارد. به علایق خود نگاه کنید و سپس تحقیق کنید ببینید راهی برای خدمت‌رسانی به مردم از طریق علاقه‌هایتان وجود دارد؟ زمانی که بحث شروع یک کسب‌وکار با سرمایه اولیه اندک مطرح می‌شود، گزینه‌های زیادی وجود دارد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالی ما تماس بگیرید).

۴یک اپلیکیشن خرید آنلاین نصب کنید

اپلیکیشن های زیادی در این زمینه وجود دارد که محبوب‌ترین آن‌ها دیجی کالا است. شما می‌توانید با نصب آن بر روی موبایل یا تبلت خود از تخفیف‌های دوره‌ای مطلع شوید و اقلام موردنیاز خود را با تخفیف‌های مناسب خریداری کنید. به این صورت هزینه رفت‌وآمد و خرید اقلام ضروری شما کاهش می‌باید و می‌توانید برای خرید خانه پس‌انداز کنید، هرچند این مبلغ ممکن است ناچیز به نظر برسد اما در بلندمدت با در نظر گرفتن نرخ بهره مبلغ قابل‌توجهی خواهد بود.

۵پس‌انداز خودکار

یک حساب بانکی بازکنید که بتوانید از امکانات اینترنت بانک و همراه بانک آن استفاده کنید. تقریباً تمامی بانک‌ها این خدمات را ارائه می‌دهند. در حساب خود گزینه پس‌انداز خودکار را فعال کنید تا ماهانه درآمد شما بودجه‌ریزی شده و درصد مشخصی از آن به‌طور خودکار پس‌انداز شود. اگر در ابتدای واریز درآمد، آن را نبینید پس خرجش هم نخواهید کرد. همچنین می‌توانید درصد کوچکی از درآمدتان را در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری کنید، برای این منظور با بخش مشاوره سرمایه گذاری تماس بگیرید.

۶- ثبت‌نام در اسنپ

اگر وقت دارید ساعاتی از روز را به تماشای تلویزیون اختصاص دهید پس حتماً زمان کافی برای کمی رانندگی را خواهید داشت. در اسنپ ثبت‌نام کنید تا در ساعات بیکاری‌تان کمی درآمد جانبی (هرچند کوچک) داشته باشید.

۷-کاهش هزینه‌ها

این گزینه به‌سرعت در پس‌انداز به شما کمک خواهد کرد مگر اینکه بسیار ولخرج باشید، اما وقتی با گزینه‌های فوق ترکیب شود می‌تواند بسیار اثربخش باشد. به‌طور مثال حذف یک وعده ناهار بیرون از منزل در هفته یا چند فنجان چای در کافه می‌تواند تا ۲۰۰ هزار تومان در ماه هزینه‌ها را کاهش دهد که در طول چند سال می‌تواند به مبلغ ۲۰ میلیون تومان برسد.

 

روش‌های خلاقانه دیگری برای پرداخت آسان وام مسکن وجود دارد. هرچه زودتر شروع کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. برای این منظور می‌توانید با بخش مشاره مالی تماس بگیرید.