برای لذت بردن از آینده ای راحت، سرمایه گذاری امری کاملاً ضروری است. همانطور که سال 2020 دیدیم، یک اقتصاد به ظاهر پایدار می تواند به سرعت دگرگون شود، و بسیاری از کسب و کارها را با ورشکستگی رو به رو کند. اما کسانی که می توانستند سرمایه گذاری های خود را حفظ کنند عملکرد بهتری داشتند، چرا که بازار در نیمه دوم سال بالاترین رکوردهای تاریخی را به ثبت رساند.

اما با وجود انواع روش های سرمایه گذاری ، سرمایه گذاران باید چه حرکاتی را در سال 2021 در نظر بگیرند؟ یک ایده، داشتن ترکیبی از سرمایه گذاری های ایمن تر و ریسک پذیرتر با بازدهی بالاتر است.

چرا سرمایه گذاری؟

سرمایه گذاری می تواند منبع درآمد دیگری برای شما فراهم کند، بودجه بازنشستگی شما را تأمین کند یا حتی شما را از یک بحران مالی رها کند. مهمتر از همه، سرمایه گذاری باعث رشد ثروت شما می شود – به شما کمک می کند اهداف مالی خود را برآورده کنید و قدرت خرید خود را با گذشت زمان افزایش دهید.

در حالی که سرمایه گذاری می تواند ثروت ایجاد کند، همچنین می تواند سود بالقوه را با ریسک موجود متعادل کند. بازارهای مالی می توانند به سرعت بی ثبات شوند و سال 2020 بزرگترین افت روزانه را تجربه کرد (با وجود شیوع ویروس کرونا).

صرف نظر از شرایط فعلی مالی، شما روش های زیادی برای سرمایه گذاری دارید – از گزینه های بسیار ایمن مانند حساب سپرده بانکی تا گزینه های با ریسک متوسط مانند اوراق مشارکت، عرضه اولیه و حتی گزینه های با ریسک بالاتر مانند صندوق های شاخص سهام. این خبر خوبی است، چرا که شما می توانید موقعیت های سرمایه گذاری پیدا کنید که بازده متنوعی را ارائه می دهند و متناسب با آستانه تحمل ریسک شما هستند. این همچنین بدان معنی است که شما می توانید سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید (همه تخم مرغ هاتو تو یه سبد نچین).

ادامه مقاله …

به منظور دریافت بهترین راهکارهای سرمایه گذاری در سال 2021، کلیک کنید.