معاملات و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته به دلیل افزایش تقاضا در جریان اصلی به بازارهای جایگزین، محبوبیت یافته است. شرکت های برجسته ای نیز مانند PayPal به این فضا نقل مکان کرده اند و به ارزهای دیجیتال اجازه می دهند به عنوان روش پرداخت به کار گرفته شوند. حتی سرمایه گذاران حقوقی نیز به عنوان بخشی از سبد سرمایه گذاری خود، خرید ارزهای دیجیتال را آغاز کرده اند.

این موارد نشان  می دهند که سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال به ابزاری محبوب تبدیل شده است. با این حال، فضای معاملاتی ارزهای کریپتو هنوز جدید است و با عملکردهای مشابه بازارهای سنتی کار نمی کند. با در نظر گرفتن این مفروضات، ربات های معاملاتی کریپتو به عنوان زیرساختی حمایتی برای مبتدیان و کارشناسان به طور مشترک برای استفاده از فضای معاملاتی ارزهای دیجیتال، توسعه داده شده اند.

در این مقاله، ما بررسی خواهیم کرد که ربات ارز دیجیتال چیست، چگونه کار می کند و چه مزایایی دارد.

ربات معاملاتی ارزدیجیتال چیست؟

ربات معاملاتی ارز رمزنگاری شده، نرم افزار پیشرفته برنامه نویسی است که برای اتوماسیون معاملات ارز دیجیتال استفاده می شود. این ربات های معاملاتی، ارزهای دیجیتال را خرید و فروش می کنند تا بازدهی مناسب را برای صاحبان خود به ارمغان بیاورند.

بسته به پیچیدگی برنامه، ربات های کریپتوکارنسی می توانند به طور مداوم فاکتورهای مختلفی از جمله داده های بازار، نمودارهای تاریخی، آخرین روندها و اطلاعیه ها را که می توانند به طور بالقوه بر قیمت یک ارز خاص تأثیر بگذارند، اسکن و تجزیه و تحلیل کنند. با استفاده از الگوریتم های آماری پیشرفته، این ربات ها به طور خودکار معاملات ارز دیجیتال را بدون نیاز به مداخله انسان انجام می دهند.

برخلاف بازار فارکس یا بازارهای سهام، بازارهای ارز رمزنگاری شده به صورت 24 ساعته فعالیت می کنند. این امر باعث می شود ربات های معاملاتی بیشتر از سایر ربات ها در صنعت مالی حضور داشته باشند. همچنین، این ربات ها به معامله گران امکان انجام معاملات دستی را نیز می دهند. معامله گران می توانند پارامترهای دستی را تنظیم کنند و ربات به محض فعال شدن، معامله را انجام می دهد.

رباتهای معامله گر ارزدیجیتال چگونه کار می کنند؟

ربات های معاملاتی رمزنگاری با استخراج داده های بازار از مبادلات ارزهای رمزپایه کار می کنند. یک ربات از طریق رابط برنامه نویسی برنامه (API) به بازار معاملاتی ارز دیجیتال متصل می شود. این API به طور مداوم داده های بازار را به ربات ارسال می کند. با استفاده از مجموعه ای از پارامترها از جمله اندیکاتورهای تکنیکال و داده های تاریخی، ربات نتیجه احتمالی معامله ارز دیجیتال را محاسبه می کند. ربات این سیگنال ها را از طریق رابط ارسال می کند و یک معامله به طور خودکار از حساب کاربر انجام می شود.

در مورد معامله دستی، یک ربات به معامله گر اجازه می دهد پارامترهای خود را وارد کند. به عنوان مثال، یک معامله گر می تواند شرط خرید بیت کوین را به محض اینکه قیمت به 11000 دلار برسد، وارد کند و آن را با قیمت 15،500 دلار همراه با توقف ضرر 2٪ بفروشد. به محض وقوع هر یک از این شرایط، ربات به طور خودکار سفارشات را اجرا می کند.

مزایای رباتهای معامله گر

ربات های معاملاتی ارزهای دیجیتال دارای مزایای بی شماری برای معامله گران مبتدی و حرفه ای هستند.

اتوماسیون

ربات های معاملاتی امکان معاملات خودکار را فراهم می کنند، این یک قابلیت ارزشمند برای مبتدیان است. با مطالعه مداوم داده ها و تجزیه و تحلیل رفتار بازار، ربات ها به گزینه های محبوب معامله گرانی تبدیل شده اند که به دنبال شانس بیشتر برای بازده سودآور هستند.

سرعت

بازار کریپتوکارنسی بی ثبات است – قیمت کوین ممکن است در عرض چند ثانیه تغییر کند. ربات می تواند معاملات را با سرعتی بسیار سریعتر از انسان انجام دهد.

احساسات عاطفی را از بین ببرید

ربات به معامله گران اجازه می دهد معاملات خود را بدون احساسات انسانی در معادله انجام دهد. حتی یک معامله گر باتجربه نیز به دلیل ترس می تواند کوین خود را زیر قیمت واگذار کند. ربات به یک معامله گر اجازه می دهد معاملات خود را بدون هیچ گونه احساسی انجام دهد.

استراتژی

ربات های معاملاتی می توانند استراتژی های معاملاتی مانند آربیتراژ را تسهیل کنند. معاملات آربیتراژ به معاله گر اجازه می دهند تا از قیمت های مختلف دارایی ارز دیجیتال در بازارهای مختلف دنیا استفاده کند.

گزینه DEMO

برخی از ربات های معاملاتی کریپتوکارنسی به معامله گران اجازه می دهند تا در سیستم عامل های خود معاملات آزمایشی را نیز انجام دهند.