درصورتی‌که تنها یک جریان درآمدی داشته باشید امکان دارد در طول زمان صدمه خوردن به این جریان درآمدی باعث ‌شود زندگی شما تحت تأثیر قرار بگیرد. یک‌راه برای جلوگیری از این مورد وجود دارد و آن‌هم داشتن یک شغل نیمه‌وقت در منزل است.

در ادامه این مقاله چند روشی که با آن شغل نیمه‌وقت خانگی می‌تواند درآمد شما را افزایش دهد، آمده است.

  1. درآمد اضافی

دلیل اصلی‌ای که افراد کسب‌وکار خودشان رادارند، کسب درآمد اضافه است. داشتن پول بیشتر به معنای امنیت مالی بالاتر است. حتی درآمد بالا در زمان‌های استراحت شما به معنای فضای بیشتر تنفسی در برنامه بودجه است.

همین امر می‌تواند یک تعطیلات باکیفیت بالاتری را برای شما به ارمغان آورد، یا حتی مدت‌زمان بیشتری را بتوانید در تعطیلات بسر ببرید. صرف‌نظر از تمام این موارد، صاحب یک کسب‌وکار خانگی می‌تواند درآمد اضافی خود را در هر یک از گزینه‌های پیش رو خرج کند.

  1. لذت بردن

داشتن یک کسب‌وکار خانگی می‌تواند لذت‌بخش و سرگرم‌کننده باشد، به‌خصوص اگر یک کار تمام‌وقت دارید که از آن لذتی نمی‌برید.

هستند افرادی که از شغل تمام‌وقت خود رضایت ندارند و حتی از آن ناراحت هم هستند. برای اینکه ذهن خود را از کار بیرون بیاورند، پیشنهاد می‌شود کاری که به آن علاقه دارند را در اوقات فراغت خود دنبال کنند. می‌توان دریافت که در چه‌کاری بیشتر مهارت داریم و در زمان‌های بیکاری آن‌ها را توسعه دهیم. در این صورت تا پایان سال اول و یا دوم می‌توان به درآمد مناسب و اضافه‌تری دست‌یافت. چه‌بسا در صورت رشد شغل دوم بتوان از شغل تمام‌وقت هم کناره‌گیری کرد.

جمع‌بندی اینکه مطمئن شوید از کار دوم خود لذت می‌برید. این اشتیاق می‌تواند شما را در طول مسیر رشد کسب‌وکار شخصی همراهی کند. (همچنین بخوایند؛ ۱۷ راه کسب پول بیشتر).

  1. مزایای مالیاتی

مالیات یکی از هزینه‌های پررنگ در بلندمدت است. بسیاری از افراد زمانی که مجموع مالیات‌های پرداختی خود را می‌بینند شگفت‌زده می‌شوند. اگر هزینه‌های کلی خود ازجمله مالیات را کاهش دهید، پول بیشتری برای هزینه‌های مطلوب‌تر مانند تعطیلات یا پس‌انداز بازنشستگی خواهید داشت.

هر مبلغی از مالیات پرداختی که کاهش می یابد، می‌تواند به‌عنوان سرمایه اولیه موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شود. برای کمتر افرادی مزایای مالیاتی وجود دارد.

اینجا همان‌جایی است که کسب‌وکار خانگی خودش را نشان می‌دهد. زمانی ک یک شغل پاره‌وقت را در منزل ادامه می‌دهید از مالیات هم معاف خواهید بود. کاهش مالیات پرداختی بسیار مطلوب و دل‌نشین است.

  1. ایجاد ثروت بلندمدت

از درآمد شغل تمام‌وقت شما انتهای ماه مبالغ زیادی ازجمله بیمه، مالیات، صندوق و غیره کسر می‌شود. همین باعث می‌شود که یکی از دغدغه‌های افراد ایجاد ثروت باشد. به همین جهت شغل‌های نیمه‌وقت خانگی از این منظر می‌توانند پرطرفدار باشند.

زمانی که کسب‌وکار نیمه‌وقت خود را داشته باشید حق بیمه پرداخت نمی‌کنید و به شما این اجازه را می‌دهد که در کنار درآمدتان صرفه‌جویی قابل‌توجهی داشته باشید.

  1. داشتن دارایی سودآور برای فروش در زمان آتی

پس از یک‌زمان طولانی که کسب‌وکار خود را توسعه دادید شاید به این نتیجه برسید که زمان بازنشستگی فرارسیده است و یا به هر دلیلی علاقه‌ای به ادامه کسب‌وکارتان ندارید. در این حال می‌توانید دارایی‌های ملموس و ناملموس کسب‌وکار خود را بفروشید و با سرعت پول زیادی به دست آورید.

ایده کسب‌وکار می‌تواند باقیمت پایین فروش رود اما اعتبار کسب‌وکار، ارزش برند، دارایی‌های ثابت، مشتریان و سود را می‌توان به قیمت بسیار بالایی فروخت. بسیاری از بنگاه‌های کوچک و بزرگ روزانه خریدوفروش می‌شوند و یکی از آنها در آینده می‌تواند بنگاه کسب‌وکار شما باشد.

  1. تنوع

درست مانند تنوع در سرمایه‌گذاری‌ها باید در فعالیت‌های درآمدی هم تنوع ایجاد کنید. کسب‌وکار پاره‌وقت به شما کمک می‌کند که منابع درآمد خود را متنوع کنید. اگر تنها یک منبع درآمدی از شغل تمام‌وقت خود داشته باشید، چه اتفاقی می‌افتد زمانی که از کار بی‌کار می‌شوید؟ اگر شرکت بسته شود چطور؟ اگر رئیستان از شما و یا شما از او متنفر شوید چه؟ داشتن یک کسب‌وکار نیمه‌وقت امنیت شغلی را به ارمغان می‌آورد به‌خصوص زمانی که ازنظر اقتصادی در شرایط سختی قرارگرفته باشید.

کسب‌وکار نیمه‌وقت یک‌راه عالی برای ایجاد تنوع در منابع درآمدی است.

  1. درک اقتصاد

هنگامی‌که یک کسب‌وکار را اجرا می‌کنید، حتی یک تجارت خانگی نسبتاً ساده در اوقات فراغت، باعث می‌شود بیشتر به مسائل اقتصادی آگاه شوید. شما درباره فروش، سود، خدمات مشتری، تحقیقات بازار، رفتار مصرف‌کننده، صورت‌های مالی، استراتژی‌های قیمت‌گذاری و موارد دیگر می آموزید. کسب‌وکار کوچک یک نما از فعالیت‌های کسب‌وکار بزرگ‌تر است.

هرچه بیشتر در مورد اقتصاد یاد می‌گیریم، انتخاب‌های هوشمندانه‌تری در تصمیم‌گیری‌های مالی انجام می‌دهیم.

شروع و اجرای کسب‌وکار، موجب ایجاد یک تعهد در بلند مدت می شود، اگر کسب‌وکارتان را در مورد چیزهایی که به آن علاقه دارید توسعه دهید و از آن به‌درستی استفاده کنید، مزایای مالی خوبی به دست خواهید آورد.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان