و اما امروز اینجا هستیم! با شروع یک سال جدید.

بر انجام تعهدات سال نو تمرکز کنید. اولین و مهمترین اقدام، تعهد برای شروع سرمایه گذاری های جدید و تغییر جهت در برخی سرمایه گذاری های دیگر است.

سال 2020 هم در اقتصاد و هم در بازارهای مالی سال بی ثباتی بود. 2021 می تواند ثابت کند که بیشتر از همین زمان می تواند بی ثبات باشد. اگرچه ممکن است در سال جدید هیچ تغییر اساسی در سرمایه گذاری هایتان نداشته باشید، اما تغییر تقویم زمان مناسبی برای ایجاد تعدیل در پرتفوی کنونی و حتی پذیرش برخی چالش های جدید است.

در اینجا لیستی از چند راهکار سرمایه گذاری در سال 2021 آمده است:

1. ذخایر نقدی خود را بسازید

بازارهای سهام داخلی و بین المللی همچنان فرصت خوبی هستند. اما انتظار نداشته باشید که بازار عملکرد سال 2020 را تکرار کند. مطمئناً شاخص های بورس تغییر می کنند.

2. خرید سهام در بازار بین المللی

هیچ کس به طور قطعی نمی تواند بگوید که بازارهای جهانی در سال 2021 به کدام سمت پیش می روند، اما سرمایه گذاری در سهام همیشه در خصوص صحبت از میانگین ها بوده است. و میانگین ها به شدت حفظ موقعیت شاخص سهام را ترجیح می دهند.

3. املاک و مستغلات

با توجه به افزایش مداوم قیمت املاک و مستغلات، و همچنین تلاطم در بازار املاک و مستغلات تجاری، این بخش از بازار یک موقعیت بالقوه سرمایه گذاری محسوب می شود. اما باید هوشیارانه وارد بازار مسکن شوید.

4. پرداخت بدهی

این که آیا اقتصاد در سال 2021 صعودی باشد یا مانند 2020 بحران را تجربه کند مشخص نیست، تجربه سال 2020 باید به عنوان یک هشدار باشد. در پی انتشار ویروس کرونا میلیون ها کارگر شغل خود را از دست دادند، ده ها هزار نفر کسب و کار خود را از دست دادند و بازارهای سهام جهانی سقوط کردند.

نکته این است که زندگی غیرقابل پیش بینی است. در ابتدای سال 2020، بورس در بالاترین سطح، قیمت مسکن در حال افزایش بود و بیکاری در پایین ترین سطح قرار داشت.

اگر سال 2021 مانند سال 2020 غیرقابل پیش بینی باشد – و حتی احتمال آن وجود دارد که شیوع ویروس کرونا بیشتر شود – پرداخت بدهی یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید انجام دهید. اگر شغل شما در سال 2021 به خطر بیفتد، نمی توانید وام های خود را به راحتی پرداخت کنید.

5. طرح پس انداز بازنشستگی

از لحاظ تکنیکال، برنامه بازنشستگی یک سرمایه گذاری نیست. بهتر است بگوییم این بستری است که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید.

اما بهتر است یک طرح و برنامه مالی برای دوران بازنشستگی خود مانند بیمه بازنشستگی یا بیمه عمر داشته باشید.

6. سال 2021 را برروی خودتان سرمایه گذاری کنید

این یکی از “سرمایه گذاری” های مورد علاقه من است، حتی اگر اکثر مردم اینطور فکر نکنند. اما سرمایه گذاری بر روی خودمان غالباً بهترین حرکت بلند مدت است که می توانیم انجام دهید. این یک فرصت برای افزایش قدرت درآمد است، که تأثیر عمده و مثبتی بر روی هر فعالیت سرمایه گذاری دیگری که شرکت می کنیم، خواهد داشت.

انجام این کار بسیار مهم است. سرمایه گذاری بر روی خود ممکن است راهی برای افزودن مهارت مهمی باشد که به شما امکان می دهد شغلی را که دارید حفظ کنید یا به رشته دیگری بروید.

7. در یک کسب و کار جانبی سرمایه گذاری کنید

تقریباً مانند سرمایه گذاری بر روی خودمان، یک کسب و کار جانبی معمولاً به عنوان یک سرمایه گذاری دیده نمی شود. اما این راهکار بسیار پربازده است حتی اگر وقت و تلاش به جای پول، سرمایه واقعی شما باشد. و به روشی کاملاً واقعی، سرمایه گذاری در مشاغل جانبی نهایت شکل سرمایه گذاری در خودتان است.

جمع بندی

وقتی وارد سال 2021 می شویم، باید آگاه باشیم که تغییر یک قسمت طبیعی از زندگی است. و اگرچه همیشه نیست، اما گاهی اوقات بر رفاه اقتصادی شما تأثیر می گذارد. که می تواند شامل شغل، کسب و کار و سبد سرمایه گذاری شما باشد.

بهترین راهکار داشتن برنامه است. مانند اجرای استراتژی هایی که باعث افزایش بازده سرمایه گذاری، کاهش ضرر و زیان، بهبود توانایی مالی و کنترل بهتر جریان نقدینگی شما می شود.