ارزش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در دوره اصلاح قیمت احیا شده است، چرا که فناوری دفتر کل توزیع (DLT) چشم انداز بلند مدت خوب را تقویت کرده است.

در حالی که ارزهای دیجیتال پایه فعلی بدون تغییر مانده اند، موفقیت قریب به اتفاق بیت کوین (BTC)، همراه با اتریوم (ETH)، ریپل (XRP) و لایت کوین (LTC)، به این معنا است که دولت ها، مشاغل و بانک ها تلاش خود را به منظور استفاده بیشتر از این ارزها می کنند.

دلیل پذیرش ارزهای دیجیتال بسیار ساده است، چرا که این ارزها راهکاری بی نظیر برای سرعت بخشیدن به معاملات مالی و در عین حال کاهش هزینه های معاملاتی ارائه می دهند. همچنین، تقریباً هرکسی می تواند در استخراج ارزهای دیجیتال مشارکت کند، اگرچه این کار به دانش و حوصله نیاز دارد.

برنامه های زیادی به منظور کمک به مدیریت استخراج ارز رمزنگاری در دسترس است. در این مقاله، ما چند گزینه محبوب تر را بررسی می کنیم. برای کاربران باتجربه، یک گزینه خوب این است که سیستم عامل رایگان لینوکس را نصب کرده و از یکی از برنامه های متن باز استفاده کنند، به عنوان مثال CGminer.

برای کسانی که به دنبال ساده نگه داشتن کارها و استفاده از ویندوز 10 هستند، استخراج سرویس گیرندگان با رابط کاربری گرافیکی مانند MultiMiner ممکن است مناسب تر باشد.

CGMiner

CGMiner بیش از شش سال است که وجود دارد و دارای کد C است، که تقریباً با هر سیستم عاملی سازگار است. این برنامه از طریق یک رابط ساده، از چندین استخر و دستگاه استخراج پشتیبانی می کند. این برنامه نرم افزاری در درجه اول برای استفاده با دستگاه های استخراج سخت افزار اختصاصی طراحی شده است، اما می تواند از هر GPU متصل به دستگاه نیز استفاده کند.

CGMiner در ابتدا از شما می خواهد آدرس، نام کاربری و رمز عبور (در صورت لزوم) را برای استخر مورد نظر خود وارد کنید و به طور خودکار هر سخت افزاری را که متصل کرده اید مانند دستگاه ASIC تشخیص می دهد.

Awesome Miner

در حالی که برخی از نرم افزارها برای کاربران معمولی طراحی شده، Awesome Miner به کسانی که نیاز به مدیریت استخراج بزرگتر دارند، خدمات ارائه می دهد.

هدف این برنامه مدیریت متمرکز، حداکثر کارایی و سودآوری است. این نرم افزار امکان ردیابی سود را فراهم می کند، چرا که می تواند درآمد و مصرف برق در زمان واقعی را ردیابی کند. زمان خرابی از طریق بازیابی خودکار برای استخراج یکپارچه به حداقل می رسد.

BFGMiner

به طور خاص برای سخت افزار استخراج ASIC طراحی شده است. سرویس گیرنده همچنین با دستگاه های FPGA (Field-Programmable Gate Array) سازگار است و می توان آن را طوری تنظیم کرد که با برخی از کارت های گرافیک کار کند.

BFGMiner ویژگی هایی دارد که کاربران را قادر می سازد تا با دستگاه های ماینینگ کار کنند، مانند اورکلاک و قابلیت رابط از راه دور. همچنین ویژگی نظارت بر دما وجود دارد و می تواند به چندین استخر متصل شود. علاوه بر این، BFGMiner به اندازه کافی باهوش است که اتصال به استخرهای غیرقابل دسترس را متوقف کند، که باعث صرفه جویی در منابع و افزایش سودآوری می شود.

MultiMiner

MultiMiner یک رابط گرافیکی است که BFGMiner را برای استفاده سریع تر بهینه می کند. بنابراین، دارای ویژگی های قدرتمند زیادی است.

Multiminer شما را با یک Start wizard راهنمایی می کند.

با تکمیل راه اندازی، MultiMiner به طور خودکار سخت افزارهای ماینینگ را اسکن می کند و جزئیات آنها را در یک جدول، از جمله استخر مورد استفاده، سودآوری و متوسط قدرت هش فهرست می کند. مهمتر از همه، سود پیش بینی روزانه را با سخت افزار استخراج کنونی نشان می دهد.