قیمت بیتکوین در هفته‌های اخیر باثبات‌تر شده است. به‌طوری‌که از اوایل سپتامبر در محدوده ۶۰۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

به لحاظ فاندامنتال، ثبات قیمت بیت کوین باید یک نشانه روند صعودی برای روند آتی باشد. این ثبات باید به پذیرش ثبات نرخ جهت تراکنش‌ها توسط اکثر افراد کمک کند و درنهایت با توجه به افزایش تقاضا و محدود شدن عرضه شاهد افزایش قیمت باشیم. برخی از مشاوران مالی در این زمینه معتقدند که ثبات قیمت فعلی می‌تواند نشانه روند صعودی باشد چراکه صندوق‌های پوششی ریسک بیشتر اقدام به خرید بیتکوین در هفته‌های اخیر کرده‌اند به‌طوری‌که حجم خرید آن‌ها از افراد حقیقی و نهنگ‌ها نیز بیشتر بوده و این خریدها در طی سه هفته گذشته هم‌زمان باثبات قیمتی بیت کوین اتفاق افتاده است. به‌این‌ترتیب صندوق‌های بیشتری نسبت به نهنگ‌ها اقدام به خرید بیت کوین می‌کنند چراکه نهنگ‌ها هر آنچه بیت کوین می‌خواستند خریده‌اند و طی هفته‌های آینده باید شاهد افزایش قیمت بیت کوین باشیم.

دراین‌بین اما Elliott Prechter که رئیس بخش تحلیلی شرکت Elliott Wave International است با این اظهارنظر مخالف است و بیان می‌کند که بیت کوین درروند نزولی قرار دارد. او همچنین اضافه کرد؛ پس از ۸ سال روند صعودی و بی‌سابقه غول ارزهای دیجیتال در دسامبر ۲۰۱۷ شاهد کاهش روند بودیم و بیت کوین نهایتاً وارد فاز اصلاحی امواج خود شده است. همچنین افزود؛ انتظار می‌رود هر جنبش صعودی در این مسیر نادیده گرفته شود.

درصورتی‌که سناریو روند صعودی درست باشد، سرمایه‌گذاران باید به دنبال چه قیمتی برای فروش باشند؟

$۱۰,۱۵۷٫۱۶

این برآورد ارزش فاندامنتال بیت کوین بر اساس مدل اقتصادسنجی Hayes است. پیش‌بینی می‌شود که سرعت آن همان‌طور که به حد مجاز نزدیک می‌شود، به‌آرامی رشد کند.

جهت مطالعه مطالب بیشتر در خصوص بیت کوین، ایجا کلیک کنید

درصورتی‌که سناریو روند نزولی درست باشد، سرمایه‌گذاران باید به دنبال چه کف قیمتی باشند؟

$۱,۰۷۰٫۷۷

این برآورد ارزش اساسی بیتکوین بر اساس مدل ویتلی است، که مدل آن بر استفاده از بیتکوین، یعنی طرف تقاضای بازار بیتکوین، تمرکز دارد. همان‌طور که در نظرسنجی اخیر گالوپ نشان داده‌شده است، تقاضای بیت کوین به‌آرامی در حال افزایش است.

اما آیا ثبات اخیر قیمت Bitcoin تغییر خواهد کرد؟ باید باهم شاهد روندهای آتی بیت کوین باشیم.

سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و دیگر ارائه سکه‌های اولیه (ICOs) بسیار خطرناک است و این مقاله توصیه‌ای از گروه مشاوران مالی سامان برای سرمایه‌گذاری در این بازار نیست. ازآنجاکه هر ارز دیجیتال وضعیت منحصربه‌فرد خود را دارد، همیشه باید با یک مشاور مالی در این زمینه مشورت صورت گیرد.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان