به گفته غول بانکداری سرمایه گذاری JPMorgan Chase & Co. ، رشد 9 ماهه بازار بیت کوین ممکن است فقط آغاز یک افزایش قیمت شدید و بزرگتر باشد. در حال حاضر ای ارزدیجیتال در حدود 31000 دلار معامله می شود ، در حالی که در ماه گذشته به بالاترین قیمت 34000 دلار رسیده بود. این میزان از ماه مارچ گذشته، زمانی که کمتر از 5000 دلار معامله می شد، بیش از 500 درصد افزایش را نشان می دهد. اما استراتژیست های JPMorgan پیش بینی کرده اند که قیمت بیتکوین می تواند 4.6 برابر بیشتر شود و به 146000 دلار برسد.

تیمی به سرپرستی استراتژیست نیکلاس پانیگیرتزوگلو روز دوشنبه در یادداشتی نوشت که رقابت بیتکوین با طلا در میان سرمایه گذاران کلان، حجم بلند مدت سرمایه بازار بیت کوین را به بیش از 2.5 تریلیون دلار افزایش داده است. به گزارش بلومبرگ، در این یادداشت آمده است: جایگزین طلا در بلند مدت به عنوان سرمایه پشتیبان، بیت کوین خواهد شد.

با این حال ، استراتژیست ها بیان کرده اند که بعید به نظر می رسد در سال 2021 چنین روندهای قیمتی دیده شود.

بعید به نظر می رسد که یک همگرایی در نوسانات بین بیت کوین و طلا به سرعت اتفاق بیفتد و آنچه که ما پیش بینی می کنیم یک روند چند ساله است. این نشان می دهد که هدف تئوری 146000 دلار بیت کوین در سقف قیمت باید به عنوان یک هدف بلند مدت در نظر گرفته شود و بنابراین یک هدف قیمتی ناپایدار برای سال جاری در نظر گرفته خواهد شد.

JPMorgan

این پیش بینی با سایر پیش بینی های انجام شده توسط تحلیل گران همخوانی دارد به طوری که براساس گزارش فاش شده از سیتی بانک در ماه نوامبر، پیش بینی می شود بیت کوین در سال 2021 به 300000 دلار برسد.

این گزارش با عنوان “بیت کوین: طلای قرن21 ام بیان کرد که روند اصلاحی قیمت بیت کوین در پایان سال 2021 سقوط چشمگیری خواهد داشت، مشابه افتهایی که پس از دو تجمع بزرگ در سال 2013 و 2017 رخ داد.

در این گزارش آمده است: روند بلند مدت بیت کوین شکل گرفته است و پیش بینی های تاریخی از دقت بالایی برخوردار هستند.

“بالاترین مقدار قیمت در دسامبر 2021 به اوج خود برسد … پیشنهاد قیمت تا 318،000 دلار.”

JPMorgan

روند بازار با هجوم عظیم سرمایه گذارهای حقوقی به حوزه ارزهای دیجیتال در سال 2020 و در میان بی ثباتی اقتصاد جهانی ایجاد شده بود که با حضور ویروس کرونا این روند شرت گرفته است.

سایر ارزهای دیجیتال روند قیمتی بیتکوین را منعکس کردند، بطوریکه ethereum اتر litecoin و بیت کوین کش طی هفت روز گذشته بین 20 تا 45 درصد افزایش قیمت داشته اند.

دلیل دنبال کردون روند قیمت بیت کوین را توسط سایر ارزهای دیجیتال، در این مقاله بخوانید

گردآوری شده: گروه مشاوران مالی سامان