آیا به خرید قایق بادبانی موتوری فکر می کنید؟ خوب، یک ضرب المثل قدیمی می گوید که بهترین روز زندگی یک قایقران، روزی است که شما قایق رویایی خود را می خرید، و دومین روز خوب زمانی اتفاق می افتد که آن را می فروشید-اما این به دور از واقعیت است. اجازه ندهید استرس و ناامیدی شما را عقب نگه دارد. این واقعیت که شما در حال خواندن این مطلب هستید، گامی موفقیت آمیز در راستای خرید قایق مورد علاقه شما است.

در ادامه این مقاله چند مرحله به منظور راهنمایی خرید یک قایق بادبانی گرد آوری شده است.

چطور یک Yacht بخرم؟

  • ابتدا تصمیم بگیرید که چه نوع قایق بادبانی موتوری به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند.
  • محدوده اندازه (طول) و امکانات رفاهی را در نظر بگیرید.
  • قبل از خرید سعی کنید: یک چارتر یا آزمایش دریایی انجام دهید.
  • با یک دلال یا کارگزار که شما را درک می کند کار کنید.
  • بودجه ای تعیین کنید و به آن پایبند باشید – و سپس قرارداد را ببندید.
  • دوره ایمنی قایقرانی را بگذرانید.
  • از قایق بادبانی جدید خود لذت ببرید.

چه نوع قایق بادبانی موتوری برای شما مناسب است؟

هنگام خرید یک قایق بادبانی موتوری هزاران گزینه در انتظار شما است، اینکه چه نوع قایقرانی را می خواهید انجام دهید؟ بیشتر قایق ها در یکی از سه دسته قرار می گیرند: سفرهای یک شبه، ماهیگیری یا ورزش های آبی (مانند موج سواری). پس از انتخاب نوه فعالیت خود اقدام به خرید کنید.

اندازه را امکانات رفاهی را انتخاب کنید

سوالات زیر را از خود بپرسید …

  • آیا در فقط با چند دوست و خانواده قایقرانی می کنید؟
  • آیا نیاز به فضای بیشتری در عرشه دارید؟
  • چگونه در کابین می خوابید، یا چند روز را در کشتی می گذرانید؟

پاسخ های شما به همه این موارد به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا نیاز به محوطه های سرپوشیده برای استراحت، تعداد خاصی از اسکله (یا کابین) و امکانات خاصی مانند آشپزخانه دارید یا خیر.

امتحان قبل از خرید

اگر دوستی قایق مشابهی دارد، سوار آن شوید و با توجه به خواسته های خود امکانات رفاهی آن را ارزیابی کنید. شما می توانید همین کار را در چارتر روزانه انجام دهید. حتماً از نمایشگاه های قایق دیدن کنید، جایی که می توانید از مارک های مورد علاقه خود مطلع شوید. روزهای نمایشی نمایندگی نیز به دلایل مشابه مفید است.

با یک دلال یا کارگزار که شما را درک می کند کار کنید

اغلب اولین چیزی که این متخصصان می گویند این است که “از چه نوع قایق سواری لذت می برید؟” در مرحله بعد، آنها در مورد اینکه با چند نفر سفر می کنید و کجا قصد دارید بروید، پرس و جو می کنند. دلالان و کارگزاران نیاز به تصویری واضح از شیوه زندگی شما دارند تا به شما در جهت درست کمک کند.

بودجه ای تنظیم کنید و به آن پایبند باشید

قیمت ها را در وب سایت های سازندگان قایق و همچنین از طریق نمایندگی ها و فروشندگان بررسی کنید. علاوه بر هزینه های نگهداری فصلی، قیمت سوخت، بیمه، تعمیرات و ذخیره سازی را نیز بررسی کنید.