کاردانو برای اولین بار در نزدیک به سه ماه از قیمت 2 دلار عبور کرد چرا که توسعه دهنده اصلی بلاک چین تاریخ انتشار سپتامبر را برای ارتقاء برنامه ریزی شده “Alonzo” اعلام کرد-حرکتی که می تواند عملکرد قرارداد هوشمند را به دنبال داشته باشد و در نتیجه به آنچه منتقدان به عنوان یکی از آشکارترین نقص های شبکه توصیف کرده اند، پایان دهد.

قابلیت قرارداد هوشمند به کاردانو اجازه می دهد تا برنامه های بیشتری از جمله سیستم عامل های موسوم به امور مالی غیر متمرکز (DeFi) را که امکان وام و تجارت خودکار ارزهای دیجیتال را فراهم می کند، در خود جای دهد. این پیشرفت می تواند شبکه را در موقعیت بهتری برای به چالش کشیدن اتریوم قرار دهد، که در حال حاضر پیشتاز بلاک چین با قابلیت قرارداد هوشمند است.

قیمت ADA در ساعت 9:05 UTC جمعه به 2.08 دلار رسید، بالاترین از میانگین قیمتی ماه مه، زمانی که ADA با 2.31 دلار در بالاترین سطح خود معامله می شد. این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته، 16 درصد افزایش قیمت یافته است. افزایش قیمت اخیر باعث افزایش سرمایه بازار کاردانو به حدود 65 میلیارد دلار شده است و با سکه بایننس (BNB) و تتر (USDT) برای رتبه 3 در بین همه ارزهای رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار پس از شماره 1 بیت کوین (BTC) و شماره 2 اتر (ETH) رقابت می کند.

سرپرست تحویل کاردانو، در ویدئویی که توسعه دهندگان Input Output جمعه منتشر کردند گفت که این پلتفرم ارتقاء Alonzo را در “دوشنبه، 12 سپتامبر” آغاز می کند.

ایرانیان خارج از کشور در صورت تمایل می توانند از طریق ویزا کارت مجازی از این وبسایت ها ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنند.