ذخیره سازی داده چیست؟

ذخیره سازی داده ها عبارت است از ذخیره الکترونیکی مقدار زیادی از اطلاعات توسط یک کسب و کار یا سازمان. انبار کردن داده ها یکی از مولفه های حیاتی هوش تجاری است که از تکنیک های تحلیلی بر روی داده های تجاری استفاده می کند.

مفهوم انبارداری داده در سال 1988 توسط محققان IBM ، Devlin و Paul Murphy ، مطرح شد. با پیچیده تر شدن سیستم های رایانه ای و کار با مقادیر فزاینده ای از داده ، نیاز به انبار داده ها تکامل یافت. یک کتاب کلیدی در مورد ذخیره سازی داده ها “ساخت انبار داده” اثر W. H. Inmon است که برای اولین بار در سال 1990 منتشر شد و از آن زمان چندین بار تجدید چاپ شده است.

نحوه ذخیره سازی داده چگونه است

انبارداری داده با استفاده از مقایسه داده های تلفیقی از چندین منبع ناهمگن ، برای ایجاد بینش بیشتر در مورد عملکرد یک شرکت استفاده می شود. یک انبار داده برای اجرای پرس و جو و تجزیه و تحلیل داده های تاریخی به دست آمده از منابع معاملات طراحی شده است.

وقتی داده در انبار ذخیره می شود ، از آنجا که انبار داده با تمرکز بر تغییرات داده در طول زمان ، تجزیه و تحلیل رویدادهایی را که قبلاً رخ داده اند ، اجرا می کند ، تغییر نمی کند و نمی توان آنها را تغییر داد. داده های ذخیره شده باید به روشی ذخیره شوند که ایمن ، قابل اعتماد و دارای بازیابی آسان و مدیریت آسان باشد.

داده کاوی

مشاغل ممکن است داده ها را برای استفاده در اکتشاف و داده کاوی ذخیره کنند، به دنبال الگوهای اطلاعاتی هستند که به آنها کمک می کند روندهای کسب و کار خود را بهبود بخشند. همچنین یک سیستم انبارداری داده خوب می تواند دسترسی به داده های یکدیگر در بخشهای مختلف شرکت را تسهیل کند.

به طور مثال ، یک انبار داده ممکن است به شرکت اجازه دهد تا به راحتی داده های تیم فروش را ارزیابی کند و به تصمیم گیری در مورد چگونگی بهبود فروش یا ساده سازی دپارتمان کمک کند. این مشاغل ممکن است برای موقعیت بهتر محصولات خود و افزایش فروش ، تمرکز روی رفتار های هزینه ای مشتریان خود را بررسی کند.

با انبارداری داده ها ، این شرکت می تواند داده های تاریخی خرید مشتریان خود را در طول زمان – مثلاً 20 سال – جمع آوری کرده و تجزیه و تحلیل داده ها را انجام دهد. اطلاعات بدست آمده می تواند بینشی در مورد ترجیحات خریدارن بدیت آورد.