پلت فرم رسانه‌های اجتماعی آنلاین Reddit، که در اوایل سال جاری پرداخت‌های بیت کوین را بر روی پلت فرم خود متوقف کرد، در بازار ارزهای دیجیتال روند صعودی به خود گرفته است.

اوهانیان یکی از بنیان‌گذاران Reddit در مصاحبه‌ای که با مجله Fortune داشت از پتانسیل بالای این شرکت گفت و اهداف قیمتی $۱,۵۰۰ برای اتریوم و $۲۰,۰۰۰ برای بیت کوین را تا پایان سال جاری پیش‌بینی کرد. هردوی این ارزهای دیجیتال در حال حاضر، نصف این قیمت معامله می‌شوند. مدیر ارشد بخش تکنیکال این شرکت، Chris Slowe، به خبرگزاری مالی Cheddar گفت که پرداخت‌های cryptocurrency مجدداً بر روی این بستر فعال خواهند شد. او همچنین به Cheddar گفته که بر روی بستر CoineBase ارزهای لایت کوین و اترویم اضافه خواهند شد.

چرا Ethereum مهم است؟

اوهانیان همچنین به Fortune گفته است که به پیشرفت اتریوم بسیار معتقد است چراکه پلت فرم آن در میان توسعه‌دهندگان بسیار محبوب است. این محبوبیت منجر به تولید برنامه‌ها و پلت فرم‌های بیشتری بر روی این بستر خواهد شد. اوهانیان برای اثبات تئوری خود، Cryptokitties را مثال زد، برنامه نوینی که سال گذشته بسیار محبوب شد. این برنامه درواقع یک بازی است، جایی که در آن گربه‌ها خریدوفروش و یا نگهداری می‌شوند. هرچند Cryptokitties در زمان راه‌اندازی‌اش باعث افت بسیار زیاد سرعت در معاملات اتریوم شد و پهنای باند معاملات این ارز را به‌شدت کاهش داد.

اوهانیان اشاره می‌کند که محبوبیت آن باگذشت زمان رشد می‌کند. به گفته وی، صاحبان حیوانات خانگی در این شبکه می‌توانند با یکدیگر ملاقات داشته باشند و یا در خصوص موضوعات مرتبط بحث نمایند. اما یکی از دلایل محبوبیت Cryptokitties این بود که سیستمی مشابه آن در بازار وجود نداشت.

تغییر موضع

برای اینکه مطمئن شوید تغییر در موضع Reddit تعجب‌آور نیست، این حقیقت را در نظر بگیرید که پلت فرم Reddit از آغاز ظهورش در بازار ارزهای دیجیتال در همبستگی با بیت کوین روندی صعودی داشته است. Reddit یکی از اولین سیستم‌عامل‌های آنلاین بود که شروع به پذیرش بیت کوین در سال ۲۰۱۳ کرد. حتی زمانی که از پذیرش Bitcoin خودداری کرد، Reddit اظهار کرد قبل از تصمیم‌گیری نهایی در خصوص عدم پذیرش بیت کوین، در حال مشاهده روند پیشرفت Coinbase بود، محصولی که به معامله ارزهای دیجیتال می‌پردازد. به‌این‌ترتیب Slowe در مصاحبه‌اش با Cheddar این موضوع را مشخص کرد که پرداخت‌های انجام‌شده در نسخه جدید کوین بیس تابه‌حال با لایت کوین و اتریوم انجام‌نشده‌اند و این امری نوین است.

مدیر ارشد بخش تکنیکال، Chris Slowe، به خبرگزاری مالی Cheddar گفت؛ بر روی بستر CoineBase ارزهای لایت کوین و اترویم اضافه خواهند شد.

سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و دیگر ارائه سکه‌های اولیه (ICOs) بسیار خطرناک است و این مقاله توصیه‌ای از گروه مشاوران مالی سامان برای سرمایه‌گذاری در این بازار نیست. ازآنجاکه هر ارز دیجیتال وضعیت منحصربه‌فرد خود را دارد، همیشه باید با یک مشاور مالی در این زمینه مشورت صورت گیرد.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان