معاملات EURUSD در پایین ۱٫۱۷۰۰ انجام می‌شود. دلار آمریکا در حال به دست آوردن زمین است. پس از ریسک مرتبط با سقوط روز سه‌شنبه اصلاح می‌شود. خوش‌بینی نسبت به NAFTA اکنون مسیر خود را طی کرده است.   تولید ناخالص داخلی ایالات‌متحده روز آینده منتشر می‌شود.

پس از مذاکرات خوش‌بینانه آمریکا-مکزیک، فشار بر روی دلار آمریکا کمتر شد. اعتمادبه‌نفس بالای مصرف‌کنندگان دلار آمریکا به بالاترین مقدار پس از نوامبر ۲۰۰ رسید و به تقویت دلار کمک کرد.

  1. دیدگاه تکنیکال

EUR/USD باوجود سقوط اخیر بازهم ظاهر خوبی دارد. پایین‌ترین سطوح اخیر هنوز بالاتر از پایین‌ترین مقادیر گذشته است. همچنین، Momentum و شاخص قدرت نسبی، مثبت هستند. میانگین متحرک ساده با دوره ۵۰ نشان از روند صعودی دارد.

یک مقاومت قوی است که از ماه می بر روند قیمت تأثیر می‌گذارد. در ماه‌های ژوئن و جولای قیمت مقاومت را شکست اما مجدداً به پایین ۱٫۱۷۰۰ بازگشت.

قیمت از ۱٫۱۶۵۵ به‌صورت پله‌ای شروع به افزایش کرده چراکه سطح حمایتی قوی در این محدوده قیمتی است. سقوط قابل‌توجهی در زیر این خط می‌تواند حرکت به سمت نزولی را افزایش دهد. چراکه شاهد روند قیمت در محدوده ۱٫۱۵۹۵ چندروزه گذشته بوده‌ایم.

یورو وارد دوره‌ای از اصلاحات در سال ۲۰۱۸ شده است و به یک منطقه مهم تبدیل‌شده است. در حال حاضر، روند نزولی ناپایدار باقی می‌ماند، هرچند فشارهای دیگر از سطوح فعلی می‌تواند برای معکوس شدن روند صعودی تأثیرگذار باشند.

  • دیدگاه فاندامنتال

یورو دلار پایین‌تر از ۱٫۱۷۰۰ در حال معامله است و سه‌شنبه شاهد رشد قیمت بودیم. دلار آمریکا در حال بازگشت به زمین است. در ادامه سه دلیل رشد این جفت ارز آمده است:

  • اصلاح طبیعی: هیجان مذاکرات ایالات‌متحده و مکزیک محوشده و در حال حاضر در قیمت بازار است. کانادا نیز قرار است به یک قرارداد جدید NAFTA برسد.
  • چین: نگرانی در مورد روابط ایالات‌متحده و چین وزن دارد. ویولبر رأس، وزیر بازرگانی ایالات‌متحده، موضع رئیس‌جمهور دونالد ترامپ را تأیید کرد و گفت که زمان آن نیست که با چین صحبت کنیم. ایالات‌متحده در دوره بعدی قرار است تعرفه‌های جدیدی را اعمال کند.
  • شادی مصرف‌کنندگان: اعتمادبه‌نفس مصرف‌کنندگان به بالاترین مقدار خود از نوامبر ۲۰۰۰ تا به امروز رسیده است. این رقم پس از پس از تعداد شاخص‌های ناامیدکننده مانند شاخص قیمت مسکن شیلر، خوش‌بینی‌ها را افزایش داده است.

شاخص‌های اقتصادی هفته امروز منتشر می‌شوند. ایالات‌متحده برآورد دوم تولید ناخالص داخلی Q2 را منتشر می‌کند.