استخراج یا ماینینگ بیتکوین چیست؟

استخراج ارزهای دیجیتال فرآیند سخت، پرهزینه و فقط به صورت پراکنده پاداش دارد. با این وجود، استخراج برای بسیاری از سرمایه گذاران علاقه مند به ارز دیجیتال جذابیت زیادی دارد چرا که ماینرها برای استخراج کریپتوکارنسی ها با همان نوع ارزدیجیتال پاداش می گیرند. اینکه سودآوری استخراج بیت کوین به چه میزان است را در این مقاله شرح داده ایم.

ویژگی های کلیدی

  • با استخراج، می توانید ارز دیجیتال  بدست آورید و نیازی به صرف هزینه برای خرید آن نیست.
  • استخراج کنندگان بیت کوین، Bitcoin را به عنوان پاداش برای تکمیل “بلوک” معاملات تایید شده که به بلاکچین اضافه می شود، دریافت می کنند.
  • جوایز استخراج به ماینر پرداخت می شود که در ابتدا راه حل یک معمای هش پیچیده را کشف می کند و احتمال اینکه یک شرکت کننده در کشف راه حل مشارکت داشته باشد مربوط به بخشی از کل توان استخراج در شبکه است.
  • برای راه اندازی دکل استخراج یا به GPU (واحد پردازش گرافیک) یا یک مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) نیاز دارید.

با این حال ، قبل از اینکه وقت و تجهیزات خود را صرف استخراج کنید، این مقاله  را بخوانید تا ببینید آیا استخراج واقعاً برای شما مناسب است یا خیر. ما در درجه اول بر بیت کوین تمرکز خواهیم کرد (در کل ، هنگام مراجعه به شبکه یا دیجیتال  به عنوان یک مفهوم از “بیت کوین” استفاده خواهیم کرد و هنگامی که به برخی از توکن های خاص اشاره می کنیم ، اسامی آن ها را بیان می کنیم).

مطمئناً برای داشتن ارز دیجیتال شده لازم نیست ماینر باشید. همچنین می توانید ارزهای رمزپایه را با استفاده از ارز فیات خریداری کنید. شما می توانید آن را در صرافی مانند Bitstamp با استفاده از رمزنگاری دیگر معامله کنید .به عنوان مثال، با استفاده از Ethereum یا NEO برای خرید بیت کوین می توانید اقدام کنید.  (حتی می توانید با خرید، انتشار پست های وبلاگ در سیستم عامل هایی که به کاربران ارز دیجیتال پول پرداخت می کنند، درآمد کسب کنید. نمونه ای از پلتفرم وبلاگ رمزنگاری Steemit است که نوعی Medium است با این تفاوت که کاربران می توانند با پرداخت پول دیجیتال به نام STEEM به وبلاگ نویسان پاداش دهند. سپس STEEM می تواند در جای دیگری با بیت کوین معامله شود.)

پاداش بیت کوین که استخراج کنندگان دریافت می کنند انگیزه ای است که که به ماینر ها می دهد. همچنین باعث مشروعیت بخشیدن و نظارت بر معاملات بیت کوین و اطمینان از اعتبار تراکنش های انجام شده با بیت کوین می شود. از آنجا که این مسئولیت ها در میان بسیاری از کاربران در سراسر جهان گسترش یافته است ، بیت کوین یک ارز دیجیتال “غیرمتمرکز” است ، به طوری که به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی وابسته نیست.

چطور بیت کوین استخراج کنیم؟

کارگران معدن در ازای کار خود به عنوان حسابرس حقوق می گیرند. آنها به بررسی اعتبار قانونی بودن معاملات بیت کوین می پردازند. این کنوانسیون برای حفظ صداقت کاربران بیت کوین است و توسط بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو طراحی شده است. با تأیید معاملات ، ماینرها در جلوگیری از “مشکل هزینه مضاعف” کمک می کنند.

دوبار خرج کردن سناریویی است که در آن صاحب بیت کوین همان بیت کوینی را که بدست آورده است با ارز فیزیکی مبادله می کند. همانطور که خطر ساخت و مبادله پول تقلبی وجود دارد، ریسک ساخت و مبادله ارز دیجیتال تقلبی هم در بازار وجود دارد.

هنگامی که ماینرها تراکنش های بیت کوین به حجم 1 مگابایت (MB) را تأیید کردند ، که به عنوان “بلاک” شناخته می شود ، این ماینرها واجد شرایط دریافت پاداش بیت کوین خواهند شد. محدودیت 1 مگابایتی توسط Satoshi Nakamoto تعیین شد و جای بحث دارد، چرا که برخی از ماینرها بر این باورند که با افزایش حجم سرعت تائید معاملات نیز بیشتر می شود.

توجه داشته باشید که تأیید معاملات به ارزش 1 مگابایت، یک ماینر بیت کوین را واجد شرایط کسب بیت کوین می کند – اما این به معنی دریافت قطعی پاداش نیست.

برای کسب بیت کوین باید دو شرط را داشته باشید. یکی مسئله تلاش است. یکی مسئله شانس است.

  1. شما باید معاملات 1 مگابایتی را تأیید کنید. این بخش آسان است.
  2. شما باید اولین ماینری باشید که به یک جواب صحیح یا نزدیکترین پاسخ به یک مسئله عددی می رسید. این فرایند به عنوان اثبات کار شناخته می شود.

منظور از پاسخ صحیح به مسئله عددی چیست؟

خبر خوب: هیچ ریاضی یا محاسبات پیشرفته ای در کار نیست. شاید شنیده باشید که ماینرها در حال حل مسائل دشوار ریاضی هستند – این دقیقاً درست نیست. کاری که آنها در واقع انجام می دهند تلاش برای این است که اولین استخراج کننده ای باشند که به یک عدد هگزادسیمال 64 رقمی (“هش”) که کمتر یا برابر هش هدف است دست می یابند. و اساس این کار حدس و گمان است. (آخرین قیمت بیت کوین در ابتدای سال 2021 چقدر است؟)

خبر بد: حل مسئله حدسی است. با توجه به تعداد کل حدس های (در حد تریلیون) احتمالی برای هر یک بلوک، فرآیند رسیدن به جاب کار فوق العاده دشواری است. برای اینکه یک مسئله حل شود، استخراج کنندگان به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. برای استخراج موفقیت آمیز ، باید “نرخ هش” بالایی داشته باشید که بر حسب مگا هش در ثانیه (MH / s) ، گیگاگاث در ثانیه (GH / s) و تراه هاش در ثانیه (TH / s) اندازه گیری می شود.

تهیه شده در گروه مشاوران مالی سامان