IOTA به منظور ذخیره و مدیریت نمایش های عددی به روشی منحصر به فرد، یک ساختار داده متفاوت را با نام Tangle توسعه داده است. این ساختار اجازه می دهد تا IOTA با حذف موانع توپوگرافی بلاکچین، بر مقیاس پذیری بیت کوین غلبه کند. ارزهای دیجیتال مانند ریپل XRP از قبل استخراج می شوند و معاملات با استفاده از Tangle، نمودار غیر متمرکز غیر حلقوی (DAG) اعتبارسنجی می شوند. به عبارت ساده تر، این یک شبکه از گره های غیر متوالی است به طوری کههر گره یا Nod به نوعی “درهم” به چندین گره دیگر متصل است.

اگرچه بلاکچین های دیگر نیز DAG هستند، اما سیستم موازی یکسانی ندارند. این بدان معناست که در شبکه IOTA، تراکنش ها می توانند به طور همزمان پردازش شوند. آنها ملزم به رعایت ترتیب نیستند كه در آن معاملات مانند بلاکچین در صف ذخیره می شوند. همانطور که نودهای بیشتری به قسمتی از Tangle وارد می شوند، شبکه تنگل کارآمدتر و ایمن تر می شود. این سیستم همچنین به ماینرهای نود نیاز ندارد چرا که هر معامله جدید با مراجعه به دو خرید اخیر قابل تأیید است. این روند نه تنها زمان پردازش معامله را کاهش می دهد بلکه باعث کاهش تعداد منابع مورد نیاز می شود.

آیا IOTA پول واقعی است؟

در مقایسه با سایر ارزخای دیجیتال موجود مانند بیت کوین، IOTA از نظر پذیرش بازار به عنوان یک جایگزین مناسب هنوز مسیری طولانی در پیش دارد. در حال حاضر، بسیاری از پلت فرم ها آن را قبول می کنند، از جمله جید بلوم، Qpiter، قهوه Elemental، Gemma، Volamo، Xtensions، موارد دیگر. با این حال، این ها برندهای قابل توجهی نیستند و تنها خدمات محلی ارائه می دهند. همانطور که گفته شد، باید توجه داشت که هدف آیوتا تبدیل شدن به یک ارز دیجیتال نیست بلکه ایجاد یک شبکه قوی از ماشین ها و دستگاه ها است که به راحتی می توانند با یکدیگر صحبت کنند (اینترنت اشیاء). معاملات خرد تنها جنبه ای از تصویر بزرگتر است.

هزینه ها و کارمزدها

آیوتا بلاکچین و ماینر ندارد. از یک دفتر توزیع غیرمتمرکز استفاده می کند که هر معامله جدید اعتبار دو مورد قبلی را تأیید می کند. این بدان معناست که شبکه Tangle نیازی به صرف منابع برای تأیید معاملات ندارد چرا که کاربران موجود در شبکه این کار را برای آنها انجام می دهند. این مورد هزینه معامله را به صفر می رساند. استفاده از شبکه Tangle هزینه ای برای شما ندارد. فرقی نمی کند که شما یک میلیون دلار بفرستید یا یک سنت، گیرنده مبلغ دقیق را بدون کسر دریافت می کند.