کمیته سازماندهی بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو امسال رویکرد جدیدی در زمینه تولید مدال اتخاذ کرد.

تقریبا 5،000 مدال از دستگاه های الکترونیکی کوچک تولید شده است که توسط مردم سراسر ژاپن ارائه شده است. از تهیه فلزات تا توسعه طراحی مدال بازی های 2020 – پروژه ای که تنها با مشارکت مردم سراسر کشور ژاپن امکان پذیر بود.

قالب مدال کنونی – اعطای مدال طلا ، نقره و برنز به نفرات برتر هر رویداد – در طول المپیک 1904 معرفی شد. برای چند سال ، در همان زمان ، مدالها از طلا ، نقره و برنز ساخته می شدند ، اما دیگر اینطور نیست. مدال های اعطا شده در بازی های امسال توکیو از انواع فلزات تشکیل شده است.

  • طلای المپیک – مدال طلا حاوی 550 گرم نقره (490 دلار) با 6 گرم روکش طلا (380 دلار) است. با ارزش پولی در حدود 870 دلار.
  • نقره المپیک – مدال نقره از نقره خالص ساخته شده است. در المپیک 2020 وزن این مدال حدود 550 گرم است و ارزش آن حدود 490 دلار است.
  • برنز المپیک – مدال برنز شامل 450 گرم – تقریباً یک پوند – از برنج قرمز است. برنج قرمز 95٪ مس و 3٪ روی است و هر پوند حدود 2.40 دلار ارزش دارد. ارزش پولی مدال حدود 2.40 دلار است.

البته ، پاسخ واقعی به سوال در مورد ارزش مدال های المپیک این است که آنها بی قیمت هستند. دستاوردی که آنها نشان می دهند – تبدیل شدن به یکی از بهترین ورزشکاران جهان در یک رشته ورزشی – دارای ارزشی است که نمی توان آن را با دلار و سنت اندازه گیری کرد.