به عنوان بخشی از راهنمایی زندگی در اروپا، ما اکنون تجربه خرید خودرو در اروپا را بررسی می کنیم که مشابه انگلستان است-اما با چند لایه بروکراسی اروپایی در لایه های مختلف برای مهاجران که هنوز به زبان کشور به منظور مذاکره در مورد مترجم های متعدد اداری را ندارند، این روند می تواند بسیار دلهره آور به نظر برسد. برای کمک به شما، ما راهنمای خرید خودرو در اروپا را گردآوری کرده ایم.

همچنین بخوانید؛ ارز و پول اسپانیا

آیا اجازه خرید ماشین در اروپا را دارم؟

به طور کلی، اگر در اروپا اقامت داشته باشید، می توانید یک ماشین خریداری کنید. با این حال، شما باید یا صاحب یک ملک باشید یا حداقل یک سال اجاره داده باشید.

چه نوع ماشینی باید بخرم؟

البته جواب این سوال بستگی به موقعیت خود شما و نیازهای شما دارد، اما اگر فقط در اطراف شهر خود مشغول گشت و گذار هستید، هرچه کوچکتر بهتر. اتومبیل های کوچک نه تنها مقرون به صرفه تر هستند، بلکه بیشتر با اندازه پارکینگ های اروپایی نیز مناسب هستند.

خودروهای الکتریکی چطور؟

ممکن است مشوق های مالی وجود داشته باشد. بسیاری از شوراهای شهری اسپانیا مانند مادرید، بارسلونا و والنسیا مالیات مالکیت خودرو را بر خودروهای کم مصرف تا 75 درصد کاهش داده اند. به خاطر داشته باشید که زیرساخت های شارژ هنوز تکه تکه هستند، بنابراین یک ماشین برقی تنها در صورت استفاده از پارکینگ خارج از خیابان که به شما امکان شارژ از خانه را می دهد، کاربردی است و تنها در صورتی که از ماشین خود برای سفرهای محلی استفاده کنید، مناسب است.

آیا باید اتومبیل نو یا دست دوم بخرم؟

خرید خودروی جدید از نمایندگی های معتبر احتمالاً کم ریسک ترین گزینه برای یک فرد خارجی در اروپا است.

گزینه مناسبی که باید به آن توجه کنید خودروی “KM 0” است. اینها خودروهایی هستند که توسط نمایشگاه اتومبیل ثبت شده اند اما فقط برای رانندگی آزمایشی استفاده می شوند. آنها عملاً جدید هستند اما از نظر فنی متعلق به قبل هستند و بسیار ارزان تر از یک اتومبیل رسمی جدید هستند.

بازار خودروهای دست دوم در برخی کشورها مانند اروپا کمی متفاوت از سایر کشورهای اروپایی هستند. قیمت ها به طور کلی بالاتر است چرا که مردم تمایل به خرید اتومبیل های جدید و استفاده طولانی مدت از آنها دارند، بنابراین تعداد کمی از آنها در دسترس است. به عنوان راهنما، یک ماشین پنج ساله احتمالاً نیمی از قیمت نمایشگاه اصلی خود را برای شما هزینه خواهد کرد. (همچنین بخوانید؛ برای بازنشستگی در اسپانیا به چقدر پول نیاز دارید؟)

روند خرید و کاغذبازی

یک نمایندگی معتبر همچنین بیشتر کارهای بروکراسی را با هزینه اندکی برای شما انجام می دهد. مگر این که پول شما محدود باشد یا از بوروکراسی زیاد هیجان زده نشوید.

اگر به صورت خصوصی خرید می کنید، این روند کاملاً پیچیده است. در واقع شما باید یک قرارداد خرید قانونی بین خود و فروشنده تنظیم کنید. سپس باید از دفتر ثبت وسایل نقلیه اداره ترافیک دیدن کرده و یک سند انتقال را پر کرده و امضا کنید.

برای خرید چه مدارکی باید درخواست کنم؟

چه به صورت خصوصی خریداری می کنید و چه از طریق نمایندگی، باید اطمینان حاصل کنید که مدارک مرتب است. این شامل:

  • دفترچه ثبت خودرو
  • انتقال فرم مالکیت
  • سند
  • گواهی آزمون

برای ارائه چه مدارکی نیاز دارم؟

از قضا، تنها چیزی که برای خرید خودرو به آن احتیاج ندارید، گواهینامه رانندگی است. با این حال، شما باید موارد زیر را ارائه دهید:

  • کارت اقامت
  • اثبات ماندگاری در قالب سند خانه یا قرارداد اجاره به مدت حداقل یک سال
  • مدرک اقامت
  • اگر خودرو را از طریق نمایندگی تامین مالی می کنید، باید مدرکی از درآمد خود ارائه دهید.