برای خرید سهام، به یک حساب کارگزاری نیاز دارید.، پس از واریز پول به حساب خودتان در پلت فرم کارگزار، می توانید مراحل زیر را به منظور پیدا کردن، انتخاب و سرمایه گذاری در شرکت های جداگانه دنبال کنید.

ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد، اما خرید سهام بسیار ساده است. در این مقاله چند مرحله برای کمک به خرید اولین سهام گرد آوری شده است

انتخاب کارگزار آنلاین سهام

ساده ترین راه به منظور خرید سهام از طریق کارگزار آنلاین سهام است. پس از بازکردن و تأمین اعتبار حساب، می توانید سهام را از طریق وب سایت کارگزار در عرض چند دقیقه خریداری کنید.

تحقیق درباره سهامی که می خواهید بخرید

هنگامی که حساب کارگزاری خود را راه اندازی کردید، زمان آن است که وارد معاملات سهام شوید.

اجازه ندهید سیل داده ها و چرخش بازار در زمان واقعی شما را در حین انجام تحقیقات تحت تاثیر قرار دهد. هدف را ساده نگه دارید: شما به دنبال شرکت هایی هستید که می خواهید مالک سهام آنها شوید.

به قول وارن بافت: “در شرکتی خرید کنید که می خواهید صاحب آن باشید، نه به این دلیل که می خواهید قیمت سهام افزایش یابد.” او با پیروی از این قانون برای خود سرمایه زیادی جمع کرده است.

هنگامی که این شرکت ها را شناسایی کردید، وقت آن است که کمی تحقیق کنید. با گزارش سالانه شرکت شروع کنید. این کزارش به شما یک دید کلی از آنچه در کسب و کار می گذرد ارائه می دهد و اعداد موجود در گزارش را ارائه می دهد.

پس از آن، اکثر اطلاعات و ابزارهای تحلیلی مورد نیاز برای ارزیابی کسب و کار در وب سایت کارگزار شما در دسترس خواهد بود.

مقدار سهام

شروع سرمایه کذاری را با خرید یک سهم در نظر بگیرید تا بدانید مالکیت سهام انفرادی چگونه است و آیا این قدرت را دارید که با کمترین میزان، از مسیرهای ناهموار بازار عبور کنید. با تسلط بر تزلزل بازار می توانید به مرور زمان به موقعیت خود بیفزایید.

سلب مسئولیت: دانشنامه مالی سامان توصیه خرید یا فروش و یا سرمایه گذاری در هیچ بخشی را ارائه نمی دهد.