سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند تنوع را به سبد سرمایه گذاری شما بیفزاید – و ورود به بازار املاک به راحتی خرید یک صندوق سرمایه گذاری مشترک است.

اگر تا به حال صاحبخانه داشته اید، احتمالاً رویای مشکلات داشتن خانه را هم ندارید: تماس تلفنی در مورد تعمیرات بزرگ و توالت های سرریز به نظر پر زرق و برق ترین کار نیست.

اما اگر به درستی انجام شود، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اگر نه چشمگیر باشد می تواند سودآور باشد. این می تواند به تنوع سبد سرمایه گذاری موجود شما کمک کند و یک جریان درآمد اضافی باشد. و بسیاری از بهترین سرمایه گذاری های املاک مستلزم آن نیست که در هر تماس با مستاجر حضور داشته باشید.

مشکل این است که بسیاری از سرمایه گذاران تازه کار در بازار مسکن نمی دانند کجا و چگونه در املاک سرمایه گذاری کنند. در مقاله برخی از بهترین روش های کسب درآمد در املاک ارئه شده است.

بهترین روشهای سرمایه گذاری در املاک

استفاده از بستر آنلاین سرمایه گذاری املاک و مستغلات

بسیاری از پلت فرم های آنلاین (بین المللی) هستند که وام گیرندگان را به سرمایه گذاران متصل می کنند که مایلند برای نیازهای شخصی مختلف مانند عروسی یا بازسازی خانه به آنها وام بدهند – بدین صورت سرمایه گذاری آنلاین در املاک را درک خواهید کرد.

این پلتفرم ها توسعه دهندگان املاک را به سرمایه گذارانی متصل می کنند که می خواهند پروژه ها را از طریق بدهی یا حقوق صاحبان سهام تأمین مالی کنند. سرمایه گذاران امیدوارند که در ازای دریافت مقدار قابل توجهی ریسک و پرداخت هزینه به این اپلیکیشن، سود های ماهانه یا سه ماهه دریافت کنند. مانند بسیاری از گزینه های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، اینها نیز سوداگرانه و غیرقابل نقد شدگی هستند – شما نمی توانید به راحتی آنها را از طریق معامله سهام نقد کنید.

سرمایه گذاری در اجاره ملک

البته، شما همچنین می توانید کل ملک سرمایه گذاری را خریداری و اجاره دهید. یک کلک با هزینه های ترکیبی کمتر از مبلغی که می توانید در زمان اجاره دریافت کنید پیدا کنید. و اگر نمی خواهید فردی باشید که برای رفع نشتی با نوار ابزار پیش مستاجر قرار گیرد – یا حتی فردی که با آن شخص تماس می گیرد – باید به یک مشاور املاک نیز هزینه پرداخت کنید.

اگر خودتان آن را مدیریت کنید، اطلاعات زیادی در مورد این صنعت خواهید آموخت و اگر ملک های بیشتری را خریداری کنید، با تجربه بیشتری وارد آن خواهید شد.

بازسازی املاک سرمایه گذاری شده

با  این روش شما یک خانه ارزان قیمت را می خرید، آن را تا حد ممکن و کمترین هزینه بازسازی می کنید و سپس آن را برای سود مجدد می فروشید. این استراتژی سخت تر از آنچه که به نظر می رسد است.

یک ریسک بزرگ وجود دارد، چرا که بسیاری از فرمول های بازسازی خانه نیاز به برآورد بسیار دقیقی از هزینه تعمیرات دارد، که انجام آن کار آسانی نیست.

شاید شما سرمایه یا زمان برای مشارکت داشته باشید، اما پیمانکاری را می توانید بیابید که در برآورد هزینه ها یا مدیریت پروژه مهارت بیشتری دارد.

ریسک دیگر این است که هرچه مدت زمان نگهداری ملک بیشتر باشد، پول کمتری خواهید داشت چرا که بدون پرداخت هیچگونه درآمدی وام مسکن را پرداخت می کنید.

اجاره یک اتاق

در نهایت، برای فرو بردن لبه انگشتان پا در آبهای بازار املاک، می توانید بخشی از خانه خود را از طریق سایتی مانند Airbnb اجاره دهید. شما مجبور نیستید یک مستاجر بلند مدت بگیرید، اجاره دهندگان بالقوه حداقل تا حدی توسط Airbnb پیش بینی شده اند.