انجمن بین المللی مهندسین مالی یا IAFE چیست؟

انجمن بین المللی مالی کمی یا IAQF که قبلاً انجمن بین المللی مهندسین مالی یا IAEF بود، تشکیل شده از یک جامعه حرفه ای از مهندسان مالی و غیر انتفاعی با هدف ترویج مالی quantitative از طریق پلت فرم های مبتنی بر بحث و گفتگو در مورد مسائل و مباحث جاری است.

ساختار انجمن مهندسان مالی

انجمن بین المللی مهندسین مالی (IAFE) که در حال حاضر به عنوان انجمن بین المللی مالی کمی (IAQF) شناخته می شود، در سال ۱۹۹۲ توسط متخصصینی از دانشگاه ها، بانک ها، کارگزاران، صندوق های پوشش ریسک، صندوق های بیمه، مدیریت دارایی، شرکت های استارت آپ، شرکت های حسابداری و مشاوره ای مالی تشکیل شد.

اعضای انجمن دسترسی به محتوای آنلاین وبسایت IAQF دارند. محتوای آنلاین شامل طرح و بحث های خاص منطقه ای در خصوص مسائل اجتماعی، سرمایه گذاری، ریسک های عملیاتی و سایر مباحث مرتبط با مالی است. همچنین سمینارهایی نیز در این زمینه برگزار می شود و اعضا اشتراک مجله های چاپ شده و کنفرانس ها را در اختیار دارند.

این انجمن همچنین از یکی از مهندسان مالی به صورت سالانه توسط جایزه FEOY (مهندس مالی سال) قدردانی می کند. برنده سالانه در یک مهمانی که معمولاً در شهر نیویورک برگزار می شود، به اعضای انجمن و سایر علاقه مندان معرفی می شود. این همایش، با اعتبارترین متخصصان را به خود جذب می کند.

مهندسی مالی، یک حوزه بین رشته ای است که مباحث؛ هوش محاسباتی، مالی ریاضی و مدل سازی آماری برای تحلیل و پیش بینی فعالیت های بازار را پوشش می دهد. به طوری که سرمایه گذاران و مهندسان بتوانند بسیار هوشمندانه تر اقدام به اخذ تصمیمات مالی کنند. ( جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی مالی، اینجا کلیک کنید).

مدیریت ریسک، یک عنصر کلیدی در مهندسی مالی است و مهندسان در تلاش هستند تا ریسک مالی مرتبط با موقعیت سرمایه گذاری را محاسبه کنند. مهندسان مالی اغلب در زبان های برنامه نویسی C++ و زیرشاخه های ریاضی ازجمله؛ محاسبات تصادفی، نظریه احتمالات و استنتاج آماری تخصص دارند.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان