تعریف ارز دیجیتال کین – Kin Cryptocurrency

درحالی که ارزهای دیجیتال پیشرو مانند بیتکوین راه را برای سایر رمزارزها باز کرده اند، سایر شرکت های فعال در این زمینه وارد بحث عرضه ارزهای دیجیتال خود شده اند. یکی از این شرکت ها KiK است که یک سرویس پیام رسان محبوب در بین کاربران شبکه های اجتماعی است. ارزدیجیتال KiK، کین یا Kin نام گرفته است.

درصورتی که به دنبال بازاری مطمئن جهت خرید ارز دیجیتال با ویزا کارت یا مستر کارت هستید، کلیک کنید

همانند سایر ارزهای دیجیتالِ شرکت ها، ارزدیجیتال کین هم کاربرد ویژه ای در پلتفرم پیام رسان Kik دارد. کاربران می توانند با استفاده از کاربردهای مختلف پیام رسان Kik به درآمد مبتنی بر ارزدیجیتال Kin برسند، آنها همچنین می توانند از این ارزدیجیتال به منظور خرید کالا و خدمات ارائه شده در پیام رسان kik استفاده کنند.

“”اگر به دنبال کیف پول این ارز دیجیتال هستید، اینجا کلیک کنید تا کیف پول مناسب خود را دانلود کنید.””

ساختار ارز دیجیتال Kin

Kin اولین بار در سپتامبر 2017 راه اندازی شد. (همچنین بخوانید؛ معرفی IOTA).

عرضه این رمزنگار دیجیتال به وسیه ICO انجام شد و طی دو هفته نزدیک به صد میلیون دلار در صندوق ICO این ارز، سرمایه گذاری شد. پس از راه اندازی Kin، بنیانگذاران آن، اکو سیستم کین را طرحی به منظور گردهم آوردی کاربران در یک اقتصاد به اشتراک گذاشته شده نامیدند، به طوری که این ارزدیجیتال به عنوان پایه ای برای اکوسیستم خدمات دیجیتال غیرمتمرکز عمل می کند. (همچنین بخوانید؛ استراتژی سرمایه‌گذاری در ICO).

درحالی که اکثر شرکت هایی که ارز دیجیتال راه اندازی می کنند نیاز به یک پایگاه کاربری آماده هستند، Kik اما در این زمینه مزیت بسیار بالاتری نسبت به رقبای خود دارد. چرا که Kik در حال حاضر میلیون ها کاربر فعال دارد که از پلتفرم پیام رسانش استفاده می کنند. به همین ترتیب Kik در مرحله اول، مزیت پذیرش ارزدیجیتال Kin در میان میلیون ها کاربر را دارد. همچنین پلتفرم Kik قابلیت کیف پول شدن به منظور ذخیره پول سنتی و ارزهای دیجیتال را در انواع مختلف دارد که همین امر یک مزیت رقابتی برای Kik ایجاد کرده است.

همچنین بخوانید؛ جلوگیری از کلاه‌برداری در ارزهای دیجیتال

موتور بازدهی Kin

شاید قابل توجه ترین نکته در خصوص Kin، راه اندازی موتور پاداش یا Kin Rewards Engine باشد. از طریق این مکانیزم، کین به صورت روزانه و یا دوره ای، پاداش هایی را در نظر میگیرد که بر اساس یک الگوریتم مشخص بین کاربران و مشارکت کنندگان اکوسیستمِ کین تقسیم می شود.

این یکی از راهکارهایی است که توسعه دهندگان کین به منظور ایجاد انگیزه جهت توسعه کاربرد ارزدیجیتال Kin به کار برده اند. یکی دیگر از راهکار به صورت ارائه توکن به کاربران در ازای تماشای ویدیویی تبلیغاتی است.

با این حال بسیاری دیگر از راهکارها هستند که کاربران می توانند از طریق آنها اقدام به مبادله توکن های Kin کنند. چرا که توسعه دهندگان کین براین باورند که کاربران از تماشای ویدیوی تبلیغاتی لذت نمی برند حتی اگر ارز دیجیتال در خصوص تماشای آن بدست بیاورند. از همین رو کابران به منظور دریافت توکن می توانند از سایر روش های موجودِ ارائه شده توسط توسعه دهندگان استفاده کنند.

Ted Livingston، مدیر عامل و بنیان گذار Kik بیان کرده که ارز دیجیتال کین یک فرصت بی نظیر به منظور توزیع ارزش در بین کاربران ایجاد کرده است. ایده اصلی این است که Kik تعیین ارزش توکن را در اختیار کاربران قرار داده است به طوری که توسعه دهندگان می توانند اقدام به فعالیت در اکوسیستم غیرمتمرکز متن باز  پلتفرم Kik کنند.

Kik یک سازمان غیر انتفاعی است که با کمک توسعه دهندگان در مسیر غیرمتمرکز بودن قدم بر داشته است. این اکو سیستم مانند اکثر شبکه های اجتماعی مبتنی بر تبلیغات نیست و ترجیح می دهد که یک ارزش جهت مبادله در اکو سیستم بین کاربران توزیع کند و کاربران از طریق فعالیت های مختلف در شبکه اقدام به تبادل ارزش مالی در قالب پاداش کنند. (همچنین بخوانید؛ جهان کریپتوکارنسی ها چقدر رشد خواهد کرد؟).

علاوه بر موجودیت ارز دیجیتال، Kik در وبسایت خود گفته است که این یک ارزدیجیتالِ بسیار متفاوت تر از سایر کریپتوکارنسی ها در بازار است. کین، بیشتر شبیه به بیت کوین است که از بلاکچین عمومی استفاده می کند و دارای ارزش ذاتی است. این یک واقعیت است که بیتکوین بخشی از شبکه بلاکچین است و توسعه دهندگان را قادر به کنترل آن می کند. پشتیبانی بلاکچین تضمین می کند که توکن کین همچنان در بازار باقی خواهد ماند.

(همچنین بخوانید؛ ارز دیجیتال: یک کلاس دارایی جدید برای سرمایه‌گذاری؟).

درحالی که اکثر ارزهای دیجیتال برای ذخیره سازی توکن هایشان توسط کاربران به آنها در ازای Mining پاداش می دهند، Kik اما کاربران را وادار می کند تا توکن های Kin را در پلتفرم خودش بدست بیاورند و خرج کنند. در برنامه Kik آیکونی به نام Marketplace وجود دارد که درآن راهکارهای بسیاری به منظور کسب درآمد Kin برای کاربران وجود دارد. (همچنین بخوانید؛ آیا استخراج بیت کوین همچنان سودآور است؟).

همچنین این یک مرکز برای توسعه دهندگان به منظور توسعه و ایجاد محتوا برای کاربران اکو سیستم است. در این بخش توسعه دهندگان برای یکپارچگی هرچه بیشتر ارزدیجیتال با اکو سیستم فعالیت می کنند و به کاربران تضمین می کنند که برای کسب کوین نیازی نیست به منابع دیگر روی بیاورند.

اگر چه Kin در اواخر سال 2017 به طور رسمی راه اندازی شد، اما تجربیات بسیار عظیمی تا به امروز داشته است. در یک دوره سه ساله، شرکت Kik یک پروژه به نام Kik Points راه اندازی کرده بود. این پروژه بسیار شبیه کین بود و تراکنشات، بیشتر درون برنامه ای بود. به طوری که در یک دوره کوتاه شاهد حجم معاملاتی نزدیک به بیت کوین بود. درصورتی که kin بتواند به این مقدار دست یابد، می توان به افزایش ارزش ذاتی آن امیدوار بود. همچنین بخوانید؛ آیا بیت کوین بی ارزش است!.