پول حتی در قوی ترین روابط خانوادگی یکی از مهمترین دلایل استرس و فشار است. اما با کمی استراتژی، ارتباطات – و شاید با کمک یک برنامه ریز مالی معتبر  می توانید برای آینده خود یک برنامه ریزی مالی دقیق داشته باشید.

در یک خط فکری بودن در مورد پول نه تنها باعث بهبود رفاه مالی شما بلکه باعث تقویت روابط شما نیز می شود.

در مورد تاریخچه پول خود صحبت کنید

هر رابطه ای همراه با چمدان است و پول اغلب یکی از سنگین ترین آن هاست. برای جلوگیری از درگیری های غیرمنتظره – و نزدیک شدن به شریک زندگی خود – وقت بگذارید تا در مورد تاریخچه مالی خود، از جمله ترس و آرزوها، صحبت کنید.

یک برنامه مالی را با هم تدوین کنید

زندگی زناشویی یعنی کار تیمی. وقتی به صورت زوج در مورد درآمد، هزینه، دارایی و بدهی های خود در یک مسیر هستید، پیشرفت در جهت اهداف خود بسیار آسان تر است.

مرزهای مشخصی پیرامون پول ایجاد کنید

ادغام زندگی مالی شما با زندگی شخص دیگری می تواند منجر به تنش در مورد اینکه “پول برای کیست” شود. پس ایده خوبی است که خطوط کاملاً واضحی درباره نحوه دید هر یک از زوجین نسبت به پول ترسیم کنید.

زمانی را برای صحبت در مورد پول و ملاقات با یک مشاور مالی اختصاص دهید

بحث در مورد امور مالی به عنوان زن و شوهر همیشه لذت بخش یا آسان نیست – این می تواند موضوعی احساسی و استرس زا باشد. به منظور تسهیل گفتگو با یک برنامه ریز مالی دیدار کنید.

از نرم افزار بودجه بندی استفاده کنید

یک نرم افزار بودجه بندی برای پایش هزینه های خود نصب کنید و از آن به عنوان شروع کننده مکالمه برای صحبت در مورد پول استفاده کنید.

مسئولیت های مالی را تقسیم کنید

در یک رابطه، ممکن است یک نفر بیش از دیگری علاقه مند به مدیریت امور مالی باشد. اما حفظ ذهنیت تیمی و تقسیم مسئولیت های مالی مهم است.

عادات مالی

مرتباً زمان بگذارید تا بفهمید آیا عادت های هزینه با اهداف کلی شما به عنوان یک زوج همسو است یا خیر.