چه چیزهایی در Bitcoin ، Ethereum ، Litecoin و Dogecoin مشترک است؟ همگی آنها ارزدیجیتال هستند- ارزهای دیجیتالی که از رمزنگاری برای تأمین منابع کاربران ، کنترل ایجاد واحدهای ارزی جدید و تسهیل انتقال واحدهای موجود از یک شخص یا فرد به شخص دیگر استفاده می کنند. آنها End to End و کاملاً غیرمتمرکز هستند: وقتی شخصی با ارز رمزنگاری شده معامله می کند، معامله به بلاکچین منتقل و از صحت تراکنش اطمینان حاصل می شود.

یک مرحله موقت مهم بین زمانی است که مشتری میزان مبلغ یک فنجان قهوه را با بیت کوین پرداخت می کند و صاحب کافه ارز دیجیتال خود را دریافت می کند، یک مرحله مهم وجود دارد: استخراج. برای هر معامله در شبکه (همچنین به عنوان “زنجیره بلوک” شناخته می شود) ، به اصطلاح “استخراج کنندگان” از محفظه های GPU ، ASIC ، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها برای یافتن هش – عملکرد کریپتوکارنسی – استفاده می کنند که تراکنش جدید را متصل می کند. ، یا “بلوک” ، به سلف خود. در بیت کوین ، این معمای اثبات رمزنگاری براساس الگوریتم SHA-256 ساخته شده است.

و اما چه چیزی در آن برای استخراج کنندگان وجود دارد؟ در ازای هر تائید تراکنش، ماینر ها یک مبلغ به عنوان پاداش بر حسب ارز دیجیتال مبدا دریافت می کنند که پول ساده ای نیست – دشواری معماهای رمزنگاری با گذشت زمان افزایش می یابد – اما برای به دست آوردن سود مرتب در طولانی مدت کافی است.

شاید از خود بپرسید: چگونه می توانم من هم ماینر شوم؟ خوب ، سودآورترین استخراج کنندگان از رایانه های قوی دارای چندین پردازنده گرافیکی یا ابر رایانه استفاده می کنند. اما این به این معنی نیست که شما نمی توانید توسط دستگاه های دیگر با قدرت کمتر ارز دیجیتال استخراج کنید. برنامه های کاربردی استخراج ارز دیجیتال بر روی سیستم عامل Android ،وجود دارد. آنها یک شبه شما را ثروتمند نخواهند کرد، اما راهی عالی برای استفاده خوب از تلفن های هوشمند بیکار شما هستند.

چگونه می توان با گوشی اندروید، بیت کوین استخراج کرد

کسب درآمد و استخراج ارز دیجیتال توسط تلفن هوشمند چقدر دشوار است؟ بستگی به شانس شما دارد چرا که ماینرهای زیادی وجود دارند – افزایش محبوبیت این رمزنگار (ارزش کلی 8347،98 دلار از زمان انتشار) آن را به یک هدف جذاب برای علاقمندان استخراج ارزدیجیتال تبدیل کرده است. هر بیت کوین دارای آدرس 64 بیتی رمزنگاری شده و یک کلید عمومی و کلید خصوصی است که آدرس را باز می کند – این همان چیزی است که توسط استخراج کنندگان بیت کوین تولید می شود. اما محدودیت عرضه بیت کوین 21 میلیون واحد است و دشواری فعلی به حدی است که تولید کسری از بیت کوین برای اکثر گوشی ها ماه ها به طول می انجامد.

نرخ هش، به عنوان خروجی یک تابع هش تعریف می شود. هش سرعتی است که یک دستگاه استخراج بیت کوین می تواند مسائل رمزنگاری شده دیجیتال به منظور استخراج را تکمیل کند. NVIDIA GTX 1080 Ti ، یکی از قدرتمندترین واحدهای پردازش گرافیک (GPU) در بازار ، با سختی Bitcoin حدود 3.8 میلیون و نرخ تبدیل 8،380 دلار برای هر بیت کوین ، فقط می تواند 0.01615 دلار در یک ماه با نرخ هش 980 تولید کند.

به منظور مقایسه، در ادامه لیستی از تلفن های هوشمند اندرویدی با نرخ هش ارز رمزنگاری شده (با استفاده از الگوریتم CryptoNight در MinerGate) آورده شده است:

مدل تلفن همراه نرخ هش بر ثانیه
Huawei Mate 9 50
Samsung Galaxy Note 8 50
Samsung Galaxy S8 Plus 45
Samsung Galaxy S7 45
OnePlus 5 41
Google Pixel 2 40
LeEco Le 2 40
Xiaomi Redmi Note 3 35
Asus ZenFone Selfie 18
Asus ZenFone 2 17
Samsung Galaxy S5 14
Nexus 5 10
iRULU eXpro Tablet 10
OnePlus 3T 8
Samsung Galaxy A3 8
LG G4 7
Samsung Tab V3 Lite 6.15
OnePlus One 6
Motorola Razr Max 5
Alcatel Vodafone Smart Tab 3G 4

واضح است که با تلفن هوشمند خود یک شبه ثروتمند نخواهید شد. با این اوصاف، گزینه دیگری برای استخراج بیت کوین وجود دارد که نسبتاً سودآوترر است: استخراج ارزهای رمزپایه جایگزین (به اختصار “altcoins”) و تبادل آنها با بیت کوین.

منبع: دانشنامه مالی سامان