در دینای پویای ارزهای دیجیتال، ریپل برای خود شهرت کسب کرده است. اینکه چه چیزی در مورد ریپل جالب است و چه چیزی تحلیلگران و موسسات مالی را به پیش بینی آینده بسیار درخشان درخصوص این ارز رسانده است، این موضوع است که ریپل طراحی شده تا جریان نقدی پول را در دنیا افزایش دهد و این کار را از طریق انجام انتقال بین بانکی با سرعت بسیار بالا و هزینه بسیار اندک انجام می دهد. (همچنین بخوانید؛ چرا ریپل خواستار مقررات دولتی بیشتری است؟).

شاید فناوری نوین پشت این دستاوردها است که باعث شده تا ارزش ریپل در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷ به ۴۳۰۰ دلار برسد. اما، در خصوص خرید Ripple چه منابعی است؟ چطور می شود کوین آن را خرید؟ آیا مانند سایر کریپتوکارنسی ها، Ripple نیز در چند بازار مالی قابل دسترسی است؟ در ادامه روش خرید Ripple برگرفته از وبسایتripple.com  شرح داده شده است.

چگونه از Bitstamp خرید کنیم؟

Bitstamp جفت ارزهای XRP/EUR, XRP/USD و XRP/BTCرا ارائه می کند. برای خرید XRP در این سایت ابتدا باید یک حساب کاربری در Bitstamp ایجاد و تأیید کنید. وبسایت Bitstamp را برای افتتاح حساب مطالعه و دستورالعمل های مرتبط را دنبال کنید. در مرحله بعد نیاز به افتتاح حساب سپرده آنلاین خواهید داشت. زمانی که وجوه آنلاین به حساب شما واریز شود شما یک اطلاعیه از وبسایت دریافت خواهید کرد. سپس در حساب Bitstamp می توانید اقدام به خرید XRP براساس موجودی حساب خود کنید.

چگونه از Kraken خرید کنیم؟

Kraken از دیگر بازارهای مبادلاتی ارزهای دیجیتال است که می تواند برای خرید ریپل مورد استفاده قرار گیرد. برای انجام اینکار به صفحه اصلی Kraken برای ثبت نام مراجعه کنید. پس از تائید و واریز وجه سپرده باید XBT را خریداری کنید تا قادر به خرید XRP باشید. به طوری که باید وارد موقعیت معاملاتی جفت ارز XRP/XBT شوید. این موقعیت به شما امکان خرید ریپل را خواهد داد.

چگونه از GateHub خرید کنیم؟

درست مانند سایر مبادلاتی که پیش تر مطرح شد، در این بازار هم نیاز به ثبت نام و افتتاح حساب سپرده از طریق صفحه GateHub دارید. بعد از ورود و تائید هویت، می توانید در صفحه Exchange اقدام به خرید XRP کنید.

بسیاری از بازارهای مبادلاتی دیگر هم هستند که امکان خرید ریپل را برای سرمایه گذاران علاقه مند فراهم می کنند. برای این منظور می توانید از  CoinOne، Bitso، Coincheck، Korbit، Bitbank، Qryptos، BTCXIndia یا Bitsane استفاده کنید.

سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و دیگر ارائه سکه‌های اولیه (ICOs) بسیار خطرناک است و این مقاله توصیه‌ای از گروه مشاوران مالی سامان برای سرمایه‌گذاری در این بازار نیست. ازآنجاکه هر ارز دیجیتال وضعیت منحصربه‌فرد خود را دارد، همیشه باید با یک مشاور مالی در این زمینه مشورت صورت گیرد.

منبع: گروه مشاوران مالی سامان